Denní Věštec 

Apríl na hradě

Autor: Cleo Torres <(at)>, Téma: Aktuálně z E-B, Vydáno dne: 02. 04. 2015 12:00

První duben připadá na tzv. Apríl, den plný legrácek a vtípků. Co se dělo na hradě?Aprílový den si náš hrad užil, jak jen to šlo. Pokud jste ráno přišli do hradu nevyspalí nebo neprobuzení, asi se vám zdálo, že špatně vidíte. Proč?
- seznam osob na hradě nevypadal zdaleka tak, jak jste zvyklí; kolejní hábity se studentům změnily, takže Havraspár chodil ve žlutém hábitu, Mrzimor v zeleném, Nebelvír v modrém a Zmijozel dostal červený hábit. To ostatně nebylo všechno, nejen, že se změnily barvy studentů, ale i funkce zaměstnanců. A tak se z inspektorů stali zástupci ředitele, z kolejních ředitelů pak správci, z učitelů byli adminové a ze ZŘ se stal učitel. Jakou funkci měla paní ředitelka, se nepodařilo vypátrat, protože se ten den pohybovala po hradě v neviditelném plášti nebo pod vlivem lektvaru neviditelnosti.
Podívejte se, jak nové barvy a funkce slušely:

Aprilseznam

kliknutím otevřít v novém okně v plné velikosti

Ke zmatku však došlo i v případě, že jste se pohybovali po hradě.
Chtěli jste jít trénovat famfrpál? Tak to jste museli přes Pamětní síň, jinak jste skončili v knihovně. A nutno říct, kolik z vás chodí pravidelně do knihovny? *mrknutí* Jestli jste večer před začátkem svých hodin chtěli přijít včas, museli jste najít to správné místo, jak se do učebny dostat. Schovávaly se v Síni slávy. Pokud jste chtěli hádat Odborné učebny, museli jste zavítat do Dračího doupěte. Jestliže jste si chtěli jít přivydělat k Hagridovi, museli jste to vzít přes Sklepení. Pokud jste chtěli do Sedmého patra, skončili jste v Příčné ulici a naopak. V případě, že student chtěl zavítat do Prasinek, skončil v Azkabanu. Trochu nebezpečné. A tak by se mohlo pokračovat dál a dál... Některá místa vedla někam úplně jinam, a některá místa se pouze ve dvojici prohodila. Ovšem našla se i taková odolná místa, která zůstala stejná. Zcela jistě jste trefili do svého Pokoje. Na svém místě zůstala i Kancelář školy, Příspěvky, Zapovězený les a Soutěže.
Hradnímu aprílu dokázal odolat i Sovinec a Kolejní místnosti (dokážete si ale představit, že byste se jednou probudili a vstoupili do cizí kolejní místnosti? *mrknutí*). Naopak Gratulace jste museli směřovat do Chyb, Společenská místnost byla v návrzích, a Fórum pro famfrpál v Knize pochval a stížností. Zachovány zůstaly Dotazy a fóra pro Mulťáky a Změna PP.
Pobertův plánek také nezůstal ušetřen. Aby nemusel ten chaos a zmatek přesunutých místností složitě zjišťovat a zobrazovat, vzal si včera jednodenní dovolenou, protože každý obyvatel podle plánku "Lítá někde po hradě :D". Podívejte se, jak Pobertův plánek vypadal:

Aprilpoberta

kliknutím otevřít v novém okně v plné velikosti

A ještě poslední dvě překvapení ten den byla. První bylo to, že se v dárkovém balíčku dalo získat 100 bodů do Školního poháru. Jak šlo vidět, havraspárští se po něm vrhli všemi svými drápy a opět posílili své prvenství.
Naopak nějaké tajemné překvapení čekalo na všechny, kteří ten den navštívili Tajemnou komnatu. Místo, kde obvykle získáte 50 bodů do ŠP, bylo ten den údajně ztrátové a o body jste, podle nepotvrzených zdrojů, mohli vlastně přijít. Ovšem, podle slov paní ředitelky, byly všechny včerejší přístupy do TK vráceny do původního stavu a počet nalezení byl smazán.
A na závěr přináším vyjádření dvou studentů, kteří se mi sami ozvali, aby se k letošnímu Aprílovému dni vyjádřili:
Adam Kroupinson: Ze začátku mě to štvalo, ale když jsem pochopil, že je to naschvál, tak už jsem se v tom začal orientovat. Podle mě to je super nápad, ale pro ty, kteří se přihlásí až večer před hodinou, by kvůli tomu mohli mít problém.
Charlie Broen: Je apríl! Legrace musí být! *široký úsměv* Takže mně se to líbí moc, zvlášť ty přehozené barvy kolejí a funkce v seznamu online lidí. *zasměje se* Přehození odkazů na různé části školy taky chválím, aspoň si lidé trochu pohledají. *smích* I když, přiznám se, taky jsem chtěl nejprve psát do chyb, proč místo na tréninku famfrpálu jsem v knihovně! *velké oči následované širokým úsměvem*
Legi Grénská: Chtěla bych říct jen to, že to byla sranda, něco jako hledání pokladu.
Snad jste si včerejší den plný legrácek užili.

Připravila Cleo Torres


Korekturu provedl Ash Hetson.