Denní Věštec 

EB Vysílání a téma dne

Autor: Barbucha Kuřavová <(at)>, Téma: Aktuálně z E-B, Vydáno dne: 27. 02. 2016 00:10

U Děravého kotle jsme stihli uskutečnit pět vysílacích večerů a dva z toho jsme řešili hlavní témata dne. A já vám nyní přináším jedno z nich. Jaké to bylo téma a jak na něj reagovali posluchači? To se dozvíte v článku.

Vysílání, kterého se dnešní článek bude týkat, bylo v pořadí třetí a konalo se 20. února. Což bylo poté, co jsme již měli EB zpátky, ale strach byl pořád v nás. A tak mě napadlo téma, které nás doprovázelo celým večerem. Téma znělo:

EB, náš domov?
K tomu, jsem vymyslela několik záchytných otázek, abych posluchače nějak navedla:

Napište mi, jak vidíte EB. Jsou pro vás domovem, nebo je berete jen jako volnočasovou aktivitu?
Napište, co pro vás EB znamenají. Můžete napsat i něco pro Fí, která se posledních dnech extrémně snažila, a zachránila je, pro nás.
Jste navrátilci? Nevadí! Proč jste se vrátili? Byli to jen kamarádi, nebo něco více? I pro vás EB něco znamenají.
Jste úplní nováčci, a zatím o EB nic nevíte? Nevadí. Napište, jak si užíváte první dny v těchto zdech.


A nyní již jejich reakce. Provedena pouze gramatická korektura. Případní smajlíci ponecháni.

Natalia Korsakovna
EB pro mě znamená únik před starostmi všedního dne, odreagování se a možnost si vytvořit vlastní svět…
V neposlední řadě díky EB jsem získala spoustu přátel a poznala další milé lidi, na kterých mi velmi záleží a jsou pro mě důležití. Především Havraspár je moje srdcová záležitost.

Elizabeth Fieldová
Když si vezmu, co pro mě tak EB znamenají… Když jsem se tady přihlásila, tak jsem si ještě nebyla moc jistá, co čekat, možná jsem se i trochu bála. Ale pak jsem uviděla ten vstřícný přístup lidí a to mě přinutilo tady zůstat. Našla jsem si tady obrovskou spoustu přátel, za které jsem opravdu vděčná, a když na EB myslím, tak na ně opravdu myslím jako na svůj domov. Protože tady je vždycky někdo, kdo mě vyslechne, pomůže mi a poradí. Je tady toho tolik, co dělat a člověk se tady nikdy nenudí. Věřím, že za těmito stránkami stojí opravdu obrovské množství práce a obdivuji všechny lidi, kteří se na tom podílejí, ale hlavně naší paní ředitelku. Člověk vidí, kolik toho pro nás dělá a je to ohromné, pořád se EB snaží posunout někam dopředu, dodat něco nového, něco vylepšit, a to je úžasné. Takže abych to tak nějak shrnula, e-b doopravdy miluju, je to tady úžasné a moc děkuju paní ředitelce, že je tady pořád drží, a že na nich tolik pracuje, vážně si toho cením.

Lily Pond
Takže já jsem navrátilec. Inu ještě před týdnem jsem si říkala: Ne! Nevrátím se! Až ve čtvrtek, den před registrací jsem zašla do kavárny, a i když tam moc lidí nebylo, tak to změnilo můj názor. Proč? U Merlinových vousů, mě se stýská! Tady jsou absolutně úžasní lidé, miluju vás! A je to takový můj splněný sen, chodit do Bradavic, kam jsem vždy chtěla. Hlavně se těším, až budu zpátky ve své koleji. Ta je pro mě ještě víc, je to můj domov. Na EB nejde zapomenout a hlavně ne na ty úžasné lidi tady mimo i v kolejce. A moc obdivuju naši ředitelku za její velkou snahu a trpělivost.

Mia Rose
EBčka jsou pro mě útočiště v těžkých chvílích. Kdykoliv kdy mi bylo nejhůře, tak jsem se s radostí zase oblékla do pláště a znovu a znovu klikala na "Přihlásit se". I zde to má své mouchy. Ale přes všechno jsem nesmírně ráda, že jsem se zase vždy vrátila. Tímto neskutečně děkuji Fí. Jste skvělá žena! A máte můj obdiv. :) A děkuji taky všem, kteří dělají EBčka takové jaké jsou. Každý z Vás je součástí této komunity. Proto si važte toho, co pro nás Fí dělá… A nezapomínejte, láska k HP nás stejně nakonec všechny spojí i ve chvilkách kdy už nevíme a chceme to vzdát. EB a FÍ ZDAR! :)

Xeror Battler
Proč jsem se vrátil? Protože, bych s některými lidmi chtěl trávit více času než 2x ročně na srazu. Navíc do toho určitě zasáhla i trocha nostalgie a navíc mám rozepsané určité skripty, které pak zkusím Fionce nabídnout a uvidíme, jestli je na webu použije ;).
Fioně bych přál hodně trpělivosti a nervů. Z práce vím, co znamená udržovat velké systémy v chodu a to, že to dělá ve volném čase pro lidi je ohromující. Hlavně by neměla zapomenout, že kritika je tu od toho, aby si člověk uvědomil nedostatky a ne proto, že chce člověka někdo srazit na kolena.

Alayne Soulstone
EB jako náš Domov? Není to volnočasová aktivita? Proč jsem se nakonec vrátila? A slova pro Fí.
Jak já beru z mého pohledu tuto školu hrou? Rozhodně svým způsobem to je volnočasová aktivita, ale z větší části jsou pro mě EB spíše domovem. Již jsem tu byla delší dobu a je pravda, že mnohdy mě tady něco omrzí, anebo naštve, ale stejně mám chuť se sem vracet za svými kamarády a kamarádkami, protože se tu vždy mohu vyříkat, ale především mohu poznávat nové lidi. Jsem na lidech, co jsou zde tak trochu závislá. Doufám nějak, že tu tentokrát vydržím déle než 1 rok a že to nebude jen 1 týden. Takže fakt EBčka jsou pro mě domovem, kde je banda lidí co mám prostě ráda.
A slova pro Fí? Já si s ní nikdy moc nesedla, protože sama neuznávám autority a nadřazené lidi (Mám s tím problém). Každopádně jsem jí vděčná za to, že EBčka stále fungují a že se můžeme setkávat na akcích a dělat různé vylomeniny v prostorách EB. Byla bych ráda, kdyby nám ještě chvilku jako ředitelka zůstala a dala se lépe poznat. Dále jí přeji, aby jí nevytáčeli tak moc studenti typu jako jsem já. :)

Alice Wayland
Takže… Bradavice beru jako svoji volnočasovou aktivitu, která postupně víc a víc přerůstá v můj druhý domov, kam se neustále ráda vracím a popravdě tak trochu utíkám před realitou. Třeba letos jsem se vracela ani nevím z jakého důvodu. Asi se mi tu po tom stýskalo ten měsíc a půl, co jsem byla smazaná, když jsem nestíhala.
EB pro mě znamenají hodně – našla jsem tu lidi, se kterými bych se (opět) ráda viděla na sletu, potkala jsem tu lidi, se kterými si opravdu rozumím a kteří mi dokážou pomoci, a toho si cením. V tomhle ohledu jsou EB opravdu důležité a jsem ráda, že jsem se k nim, už před nějakou dobou dostala.
Popravdě jsem se letos docela bála, že ani nestihnu registraci, jak byl ten výpadek. Každopádně jsem ráda, že se to Fí povedlo a tento můj druhý domov, kam utíkám před realitou, zachránila. Moc jsem jí držela palce a doufám, že škola teď už bude jen vzkvétat a všechno bude lepší a lepší.

Selene Crimson
Co pro mě znamenají Bradavice?
Nový terén k prozkoumání, poté co mám už několik let reference od své drahé polovičky, která zde účinkuje už dloooouho. Po dlouhé době mě ukecal, a já jsem teď jen zvědavá, jak zvládnu výuku skloubit s ostatními svými zájmy.
Na první pohled to tu vypadá hodně propracovaně a trvalo mi, než jsem se řádně zorientovala, protože je tu toho hodně a nejsem zvyklá hned a důkladně všechno číst než něco napíšu – snad si tu udělám na tohle návyk :)

A to je všechno. Chtěli byste se k tématu taky vyjádřit? Klidně napište komentář! Budu jen ráda *usměje se* A taky jsem zvědavá, zda budeme moci s EB vysíláním pokračovat i na hradě, ale to vše má svůj čas.
Děkuji všem, kteří mě poslouchají a kteří reagují. Bez vás by to nešlo. A děkuji i všem čtenářům a případným přispěvovatelům k tomuto tématu.

Ať žijí EB!