Denní Věštec

Havraspár zdolal Zmijozel

Autor: Samantha Carter <(at)>, Téma: Famfrpál, Zdroj: E-Bradavice, EB famfrpál, Vydáno dne: 16. 01. 2020 21:30

První dva zápasy Zmijozelu proti Zaměstnancům a Mrzimoru byly anulovány kvůli dosud neznámým abnormalitám, v prvním zápase se tak Zmijozelští utkali s týmem z Havraspáru. Jak to dopadlo najdete v článku.

První zápas se měl podle rozpisů zápasů pro letošní sezónu 2019/2020 odehrát už 4. října zápasem mezi Zaměstnanci a Zmijozelem. Druhý den, 5. října 2019, Zmijozel pak nastupoval do duelu proti Mrzimoru. Oba zápasy byly anulovány, a během dvou týdnů se intenzivně pracovalo na odstranění této abnormality a sjednání nových termínů pro oba zápasy. Podrobněji se tímto zabývá článek ze 14. října 2019, který byl 19. října 2019, v den tohoto zápasu, aktualizován, nazván Průběh famfrpálové sezóny narušen - Aktualizace.

Prvním oficiálně odehraným zápasem se stal zápas mezi Havraspárem a Zmijozelem, který se odehrál 20. října 2019 od osmé hodiny večerní na obvyklém famfrpálovém hřišti na pozemcích Bradavic. Zápas byl od samého začátku až do konce napínavý.

S Havraspárským kapitánem Johnem van Smithem hrající post střelce hráli stejný post Jamie Foster a Alice Stark, potlouky odehnávaly Paige Tintwhistle a Yenna von Everec. Zlatonku se pokoušely chytit Annabelle Fairy a Natalia Korsakovna a v brance byl Benjamin Walter.

Ke Zmijozelské kapitánce a střelkyni Hannys Leistrové se k její střelecké pozici připojili Maty Anyus a Rina Bennet, na postu odrážečů dorazili Jane Vixen a Percy Conel, zlatonku hledala Lenka Tsouhalová a v brance byla Hanare Takeda

Podle statistik se jedná o velmi vyrovnaný zápas, v něčem měli více navrch Zmijozelští, nicméně Havraspárští, jak se zdá, měli zápas o něco více pod kontrolou. V počtu gólů měli převahu Zmijozelští, kteří dokázali nastřílet 13 gólů oproti 6 brankám Havraspáru. Nejvíce střelených branek má Maty Anyus, který dokázal nastřílet 9 branek. 5 zásahů měl John van Smith, hned v závěsu se 4 střely je Hannys Leistrová a jeden zásah si připisuje Jamie Foster.

I když se lenka Tsouhalová snažila, jak to šlo, 3krát během zápasu mohla zápas rozhodnout ve prospěch svého Zmijozelského týmu, nakonec Annabelle Fairy rozhodla o vítězství Havraspáru. Havraspár taky zlatonku spatřil za celý zápas 11krát, oproti Zmijozelu, který ji spatřil pouze 6krát. Proto nejspíše šel Havraspár na jistotu.

Zmijozelští odrážeči předvedli bravurní výkon v rozdávání pauz ostatním hráčům v počtu jedné hodiny, deseti minut a 37 sekund. Zato Havraspárské odrážečky byly zřejmě po dobu zápasu na menší dovolené, rozdaly pauzu na 9 a půl minut. Samotný Havraspárský tým strávil na pauze 1 hodinu, 7 minut a 46 sekund oproti 13 minutám a 40 sekundám oddechu u Zmijozelu. Celkově odrážeči rozdali oddechový čas na 1 hodinu, 20 minut a 7 sekund, volně se pohybující se potlouk k tomuto času přidal ještě minutu 19 sekund, což dělá, že hráči odpočívali jednu hodinu, 21 minut a 26 sekund.

Za celkovou dobu zápasu, který je jedna hodina, jedna minuta a 33 sekund, bylo nalétáno 10 128 políček, 4 572 z nich měli Havraspárští, naproti tomu Zmijozel měl nalétáno na 5 549 políček, tedy o necelou tisícovku políček více než Havraspár. Zbývajících 7 políček nalétal rozhodčí Jek James El.

Za celý zápas jsme mohli vidět pouze 2 střídání a to jen prohození obou Havraspárských chytaček. Natalia Korsakovna ve 20:34:19 vystřádala Annabelle Fairy. Ve 20:56:41 se obě chytačky prostřídaly znovu. Mimo to ve 20:41:02 byla Zmijozelská střelkyně Rina Bennet odvolána za neaktivitu.

I když se Zmijozelští snažili, jak chtěli, Havraspár vyhrává zápas a bere 2 body do poháru. Z pohledu diváků se ovšem jednalo o velmi vyrovnaný zápas plný zvratů.

Maty AnyusZmijozel60:13021:01:31

Zlatonku v tomto zápase chytila po 1 hodině, 1 minutě a 33 sekundách hry Annabelle Fairy, přidala svému týmu 150 bodů a upravila konečné skóre na 210:130.

3.Paige TintwhistleHavraspár1krát
3.Percy ConelZmijozel1krát

UmístěníHráčTýmčas
1.Percy ConelZmijozel58:04

7.Jane VixenZmijozel4:53
8.Percy ConelZmijozel3:35

1.Paige TinthwistleHavraspár1:01:33
1.Percy ConelZmijozel1:01:33

6.Annabelle FairyHavrspár892
7.Percy ConelZmijozel590