Denní Věštec

Hadí výhra nad Morčaty

Autor: Samantha Carter <(at)>, Téma: Famfrpál, Zdroj: E-Bradavice, EB famfrpál, Vydáno dne: 29. 01. 2020 19:00

V zápase v náhradním termínu Zmijozel vyhrál nad Mrzimorem. Jak Hadi porazili Morčata se dočtete v následujícím článku.

Ve středu 30. října 2019 se od 21. hodiny uskutečnil zápas v náhradním termínu mezi týmy ze Zmijozelu a z Mrzimoru. Tento zápas se měl konat původně 5. října 2019 od 20. hodiny. Nicméně díky mocnostem jakési magie se zápas odložil a odehrál se až v posunutém termínu. Zápas byl vcelku jednoznačný. Než si jej rozebereme, pojďme se nejdříve podívat na soupisky obou zúčastněných týmů.

Ke kapitánovi Mrzimoru Henrymu Mitchellovi se k jeho postu střelce postavili Elizabeth Fieldová, Lucy Hill, Amelie Brumm a Samantha Carter, potlouky odráželi Shuren Dee Kamiki a Loptr Stark, zlatonku se pokoušeli chytnout Barbucha Kuřavová a Sarin Coyle. Branku hlídal Martin Andrews. A jak to vypadalo na druhé straně?

Ke Zmijozelské kapitánce a střelkyni Hannys Leistrové se k jejímu postu přidali Maty Anyus a Gabriel de Montanue, potlouky odráželi Percy Conel a Jane Vixen. Zlatonku chytala Lenka Tsouhalová a v brance byla Pansy Hallová. A jak tedy skončil zápas?

Za celý zápas jsme viděli 24 gólů, 20 z nich dali právě Zmijozelští. Nejvíce se strefil Maty Anyus s 12 zásahy, po 4 střelách si zapisují Hannys Leistrová a Gabriel de Montanue. 2 góly dali Henry Mitchell a Elizabeth Fieldová.

Než zlatonku Barbucha Kuřavová chytila, mohla už jednou rozhodnout o zápasu dříve. Zato její soupeřka Lenka Tsouhalová mohla o zápase rozhodnout dokonce 2krát. Zlatonka se spíš objevovala u Zmijozelu. 9krát ji spatřili Hadi, 6krát ji spatřila Morčata.

I odrážeči se dost předvedli, zejména Zmijozelští, kteří poslali ostatní hráče na pauzu na 1 hodinu, 22 minut a 19 sekund. Mrzimorští rozdali pouze 33 minut a 11 sekund, zato si Mrzimorští hráči odpočinuli na 1 hodinu, 22 minut a 4 sekundy, soupeřova strana si odpočinula jen na 35 minut a 10 sekund. V porovnání s celkovou dobou rozdaného času odrážečů (1:55:30) a dobou, kdy byli hráči na pauze (1:57:14) je zřejmé, že samovolně se pohybující potlouky rozdaly další 1 minutu a 44 sekund pauzy navrch.

Celkově se nalétalo na 9 784 políček, 7 z nich nalétal rozhodčí zápasu Jek James El. Více polí z nalétané vzdálenosti nalétali Zmijozelští, kteří uletěli na 5 573 políček oproti 4 204 políčkům Mrzimoských.

V zápase jsme mohli vidět hned 3 střídání a to na straně Mrzimoru. Ve 21:23:54 došlo k prohození chytačů, kde za Sarina Coyla nastoupila Barbucha Kuřavová. Zbylé dvě střídání se odehrálo na pozicích střelců, ve 21:24:20 vystřídala Amelie Brumm Samanthu Carter, ve 21:53:55 ji vystřídala Lucy Hill.

Oba týmy si nepřitáhly své fans, tak fandili ti, co přišli z jiných kolejí. Většinou se fandilo Mrzimoru. Velice zajimavý byl příchod Mrzimorského chytače Sarina Coyla, který přišel na hřiště jako dýně. Za malý moment se z dýně stal Mrzimorský chytač. Zřejmě se jednalo o dozvuky "Helloweenského týdne". Kromě kouzelnických kejklí Bílinky von Saly se jednalo o fandění oběma týmům.

I když se Mrzimor snažil, na Zmijozel neměl. Zmijozelští zápas vyhrávají, berou 2 body do famfrpálového poháru a Mrzimorští si musí na své první body počkat do dalšího zápasu.

A na konci klasicky následuje souhrnná statistika zápasu.

Hannys LeistrováZmijozel40:20022:06:59

Zlatonku v tomto zápase chytila po 1 hodině, 1 minutě a 46 sekundách hry Barbucha Kuřavová, přidala svému týmu 150 bodů a upravila konečné skóre na 190:200.

2.Gabriel de MontanueZmijozel2krát
2.Percy ConelZmijozel2krát
3.Elizabeth FieldováMrzimor1krát
3.Hannys LeistrováZmijozel1krát
3.Martin AndrewsMrzimor1krát
3.Pansy HallováZmijozel1krát
3.Shuren Dee KamikiMrzimor1krát

UmístěníHráčTýmčas
1.Percy ConelZmijozel1:04:51

8.Maty AnyusZmijozel5:45
9.Percy ConelZmijozel5:19

1.Lenka TsouhalováZmijozel1:01:33
1.Percy ConelZmijozel1:01:33

7.Elizabeth FieldováMrzimor682
8.Percy ConelZmijozel541