Denní Věštec

Lví výhra nad Zaměstnanci

Autor: Samantha Carter <(at)>, Téma: Famfrpál, Zdroj: E-Bradavice, EB famfrpál, Vydáno dne: 08. 05. 2020 08:00

V zápase se Zaměstnanci vyhráli Nebelvírští po velmi vyrovnaném souboji. Jak dopadl první ze dvou sobotních zápasů 25. dubna 2020 v článku.

V sobotu 25. dubna 2020 se odehrály hned dva zápasy. V obou zápasech byl v hlavní roli Nebelvír. V prvním zápase tohoto dne se utkal se Zaměstnanci od 18. hodiny. Zápas byl do poslední chvíle velmi napínavý, síly na obou stranách byly hodně vyrovnané. Zápas byl zahájen v 18:08:46 a skončil po 1 hodině, 5 minutách a 34 sekundách v 19:14:20 chycením zlatonky.

Nebelvírská kapitánka a střelkyně Gabriela Gane nasadila do tohoto zápasu jako další střelce Jamese Olivera a Ninu Pikeovou, na odrážení potlouků Mysteria Shadowa a Cleu Eowerovou. Do branky poslala Terezu Lother a na chytání zlatonky prostřídala Cathy Beedle a Henryho Danielse.

Ke kapitánovi Zaměstnackého týmu, Johnymu Saitovi, přidala k jeho odrážečskému postu Monča Black, na střelecký posty pak Jek James El, Richard Bufler a Kačka Valentová. Zlatonku se pokoušel chytit Teóma Tejedor a do branky přiletěl a chránil ji Mazrim Taim.

V tomto utkání jsme mohli vidět 21 gólů. V počtu vstřelených branek se více prosadili Zaměstnanci, kteří dokázali prohodit camrál obručemi 12krát oproti 9 střelám Nebelvíru. Nevíce zásahů má Kačka Valentová, která si zapisuje 7 střel, o jeden méně, tedy 6 branek si též připisuje James Oliver, 3krát se trefil Jek James El, 2 branky dali Gabriela Gane a Richard Bufler a jeden gól má Nina Pikeová.

Odrážeči na obou stranách předváděli hodně vyrovnaný souboj, celkově rozdali pauzu na 1 hodinu, 13 minut a 51 sekund, v reálu vlivem omráčení jiným odrážečem nebo samovolně se pohybujícím potloukem pak na o 39 sekund méně, tedy 1:13:12. Více času pauz rozdali Zaměstnanci s dobou 37 minut a 7 sekundami v reálu jen 36 minut a 30 sekund, tedy o 37 sekund méně. Nebelvírští rozdali 36 minut a 44 sekund pauz, ale reálná doba je o 2 sekundy nižší, tedy 36 minut a 42 sekund. V samotném závěru je zde ve skutečné době vítěz Nebelvír. Ti si odpočinuli na 37 minut a 2 sekundy, v reálu bez 2 sekund. Zaměstnanci si odpočinuli na 36 minut a 55 sekund, v reálu odpočívali více a to 38 minut a 48 sekund. Celkově se odpočívalo tedy 1 hodinu, 13 minut a 57 sekund, ve skutečné době pak 1 hodinu, 15 minut a 48 sekund.

Rozdíly v časech mají často na svědomí porušení ochranné zóny, ať se jedná o pokus o odebrání camrálu, o pokus o vlétnutí na camrál nebo odpálení potlouku. To ale v tomto zápase nebylo zaznamenáno. Co ovšem zaznamenáno bylo je omráčení brankáře za zdržování při rozehrávce. Oba brankáři, jak Tereza Lother tak i Mazrim Taim, zdržovali jednou rozehrávku, takže byli potrestáni 1 minutou a 30 sekundami v omráčení. Tereza Lother si tento trest odbyla celý, Mazrim Taim si odbyl pouze 35 sekund. Probral se po 4. brance Nebelvíru, konkrétně střelcem Jamesem Oliverem. Clea Eowerová byla díky dlouhému držení potlouku omráčená na 6 vteřin. Zajímavostí zápasu, možná jako v některých jiných, bylo sestřelení svých vlastních spoluhráčů. Jako například Johny Sait sestřelil střelce Jeka Jamese Ela po 3 minutách a 32 sekundách hry na 1 minutu a 30 sekund. To samé se stalo i na druhé straně, kdy po 51 minutách hry sestřelil Mysterious Shadow Cleu Eowerovou při pokusu o přihrávku na 1 minutu a 35 sekund. O 12 minut a 25 sekund dříve sestřelil Mysterious Shadow i Jeka Jamese Ela na 1 minutu a 15 vteřin, ale tak nešikovně, že se potlouk odrazil a sejmul i samotného autora rány na 1 minutu a 19 sekund.

Zlatonka se celkově ukázala 22krát, 9krát Nebelvíru a Zaměstnancům 13krát. Jak jsme mohli vidět v uplynulých zápasech, pokud někdo spatří 13krát zlatonku, obvykle ji i chytil. Tento zápas byl výjimkou. Po 1 hodině, 5 minutách a 34 sekundách hry zlatonku chytila v 19:14:20 Cathy Beedle. Byla o jednu sekundu rychlejší než chytač soupeře Teóma Tejedor.

Za celý zápas se celkově nalétalo 14 340 políček, což je asi nejvyšší hodnota, která se zaznamenala od doby, kdy se tato oblast sleduje. Oba týmy nalétali přibližně stejně, Nebelvírští nalétali 7 203 políček, Zaměstnanci o 73 políček méně, konkrétně tedy 7 130. 7 políček si pak připisuje rozhodčí zápasu Fiona z Albionu.

Fanoušci na tribunách fandili hojně Nebelvíru. Našli se i tací, kteří fandili Zaměstnancům, většinou se ale jednalo o jejich kolegy, kteří moc nehrají nebo hrát zřejmě nechtějí. I když zápas byl velmi vyrovnaný, po zápase bylo vidět velké nadšení Nebelvírských hráčů i jejich fanoušků, tak velké, že to hraničilo podle ředitelky a rozhodčí zápasu Fionou z Albonu s arogancí, zřejmě reagovala na reakci Henryho Danielse, který vykřikoval, že jsou "...konečně zaměstnanci na kolenou...". Tombola po tomto zápase nebyla, protože se o necelou hodinu později konal další zápas Nebelvíru, tentokráte se Zmijozelem. V době pauzy přibyl na hřišti i stánek s občerstvením, kde hradní skřítci nabízeli rozličné dobroty a posilující magické nápoje. Hitem měli být cukroví hadi s kyselinovou nádivkou a lvi z bílé čokolády plněné krkacím práškem.

Monča Black, z námi neznámých důvodů, nestihla začátek utkání a nastoupila do zápasu po 3 minutách a 27 sekundách hry v 18:12:11. Bylo jen jedno střídání a to na straně Nebelvíru, kdy po 19 minutách a 25 sekundách hry v 18:28:11 vystřídala Cathy Beedle Henryho Danielse a to na postu chytače. I když zápas byl vyrovnaný, vítěz může být jen jeden, a v tomto zápase se vítězem stal Nebevír, který si odnáší 2 body do poháru. Závěrem tohoto článku klasická statistika.

Kačka ValentováZaměstnanci90:12019:13:58

Zlatonku v tomto zápase chytila po 1 hodině, 5 minutách a 34 sekundách hry Cathy Beedle, přidala svému týmu 150 bodů a upravila konečné skóre na 240:120.