Denní Věštec

Lví výhra nad Havrany

Autor: Samantha Carter <(at)>, Téma: Famfrpál, Zdroj: E-Bradavice, EB famfrpál, Vydáno dne: 26. 06. 2020 10:00

Nebelvír vyhrál svůj poslední zápas sezóny nad Havraspárem, v konečném pořadí se umístil na prvním místě. Jak vypadal tento zápas se dozvíte v článku.

V sobotu 23. května 2020 se uskutečnil předposlední zápas v sezóně mezi Nebelvírem a Havraspárem. Nebelvír vyhrál vysoko 40:300, umístil se tak na prvním místě před Zaměstnanci. O zbývajících místech pak rozhodne poslední zápas sezóny, duel mezi Mrzimorem a Zmijozelem.

U kapitána a střelce Havraspáru Johna van Smitha nastoupili jako střelci Jamie Foster a Rosemary Ellen Wilde, potlouky odrážely odrážečky Paige Tintwhistle a Yenna von Everec. Postu chytačky se ujala Annabelle Fairy a do branky si vlezl Benjamin Walter.

Kapitánka a střelkyně Nebelvíru Gabriela Gane nasadila v tomto utkání střelce Jamese Olvera a Ninu Pikeovou, jako odrážeče Mysteria Shadowa a Cleu Eowerovou. Na post chytačů nasadila Henryho Danielse a Cathy Beedle a do brankoviště přilétla Tereza Lother.

Střelecky se prosadili střelci z Nebelvíru, kteří dokázali camrál prohodit obručemi na 15krát, 4krát se trefili Havraspárští. Nejvíce podařených střel má James Oliver, který si zapisuje 7 zásahů, 6 jich pak má Nina Pikeová, 4 góly má John van Smith a 2krát se trefila Gabriela Gane. Jamie Foster a Rosemary Ellen Wilde vyšli v tomto zápase naprázdno.

Pauzy rozdával hlavně Nebelvír, jeho odrážeči tak omráčili hráče na 47 minut a 26 sekund (46:23 reálných), Havraspár omráčil hráče jen na 2 minuty a 37 sekund, čas byl stejný i v reálu. Celkově se tak rozdalo na 50 minut a 3 sekund omráčení (o rovných 49 sekund reálných méně). Častěji v omráčení byl Havraspárský tým, a to s časem 44 minut a 54 sekund, přesněji 43 minut a 59 sekund. Nebelvír si odpočinul přesně na 6 minut a 7 sekund i ve skutečnosti. Dohromady to jest 51 minut a 1 sekund, ve skutečném času - rovných 50 minut bez 6 sekund.

Rozdíly omráčení od odrážečů a doby hráčů v omráčení je rozdílný i v tomto zápase díky dlouho drženému potlouku, kdy Yenna von Everec byla díky tomu v omráčení 49 vteřin a Mysterious Shadow byl též za toto omráčen na 9 vteřin. A také díky porušení ochranné zóny v pokusu o zachycení potlouku dostala Paige Tintwhistle na minutu a půl, vzhledem k tomu, že osm sekund po té Cathy Beedle chytila zlatonku, odbyla si trest jen osm vteřin. Zajímavostí bylo jedno omráčení. Mysterious Shadow omráčil Johna van Smitha na minutu a 19 sekund. Ovšem Mysterious Shadow ho chtěl ještě jednou omráčit, ale potlouk na něj střelil o 11 sekund dřív, než se John van Smith probral z omráčení a touhle trefou ho probudil o tuto dobu dříve.

Na zlatonku měl Nebelvír více štěstí, spatřili ji 25krát oproti 18 spatření od Havraspáru. Zlatonku mohla chytit Annabelle Fairy po 51 minutách a 32 sekundách hry ve 20:59:33 za stavu 20:130 a mohla tím pro svoji kolej zajistit vítězství a trochu promíchat pořadím letošní sezóny a to rovnou v předních příčkách. Naštěstí pro Nebelvír se tak nestalo. Cathy Beedle po jedné hodině, 5 minutách a 21 sekundách hry chytá zlatonku a zajišťuje pro svůj tým první příčku.

Nalétalo se poměrně dost, bylo zaznamenáno 7 133 nalétaných políček na straně Havraspáru a 7 432 nalétaných políček na straně Nebelvíru. Celkově to dělá i s rozhodčím Jekem Jamesem Elem, který nalétal 9 políček, 14 574 nalétaných políček. Bylo provedeno jedno střídání na straně Nebelvíru a to na pozici chytače, kdy ve 20:41:32, po 33 minutách a 31 sekundách hry, vystřídala Cathy Beedle Henryho Danielse.

Nedalo se přesně určit, komu fanoušci více fandili, protože se jednalo o vyrovnaný a rozhodující zápas o první příčky. Opět byla pořádána medailonková tombola, celkově se losovalo 6 medailonků. 5 z toho na jedno použití a jeden na dvě použití. Majitelé na jedno použití se stali:

A majitel, respektive majitelka na jedno použití se stala:

Přes snahu Havraspáru vítězí Nebelvír, který díky zisku dvou bodů vyhrává sezónu. Umisťuje se tak na 1. místě, na místě druhém se umístili Zaměstnanci. Teoreticky se Havraspár umisťuje na třetím místě. Bude zřejmě pak záležet na tom, zda v posledním zápase vyhraje Mrzimor nad Zmijozelem na skóre. Ale to už je věc osudu. Na závěr přikládám závěrečnou statistiku zápasu.

John van SmithHavraspár40:15021:13:12

Zlatonku v tomto zápase chytila po 1 hodině, 5 minutách a 21 sekundách hry ve 21:13:22 Cathy Beedle, přidal svému týmu 150 bodů a upravila konečné skóre na 40:300.