Denní Věštec

Výhra Zaměstnanců ve vyrovnaném zápase

Autor: Samantha Carter <(at)>, Téma: Famfrpál, Zdroj: E-Bradavice, EB famfrpál, Vydáno dne: 03. 03. 2021 12:00

Ve vyrovnaném zápase poměřily síly týmy Havraspáru a Zaměstnanců, který nakonec vyhrál. Průběh zápasu v článku.

V pondělí 14. prosince 2020 se odehrál další famfrpálový duel mezi Havraspárem a Zaměstnanci, kteří v tomto vyrovnaném zápase vyhráli po jedné hodině, jedné minutě a jedné sekundě. Pojďme se podívat na soupisky zápasu, který byl zahájen v 21:04:51.

Kapitán a střelec Havraspáru John van Smith nasadil na střelecké pozice Alici Stark a Jamieho Fostera. Jako odrážeče Paige Tintwhistle a Yennu von Everec. Do branky pak Benjamina Waltera a jako chytačku Rosemary Ellen Wilde.

Na straně týmu Zaměstnanců povolal kapitán a odrážeč Johny Sait ke svému postu Cornelii Haleovou. Na pozice střelců Richarda Buflera, Kačku Valentovou a Charoline Swan. V brance byl Mazrim Taim a zlatonku chytal Teóma Tejedor.

Na festival vstřelených branek to nevypadalo, ale i tak jsme viděli 20 gólů. Víckrát prohodili camrál obručí havraspárští střelci, konkrétně 11 prohozů oproti 9 střelám Zaměstnanců. Nejvíce jich měl John van Smith s 9 góly, s osmi brankami vychází Kačka Valentová. 1 trefu si zapisují Ricahrd Bufler, Alice Stark a Jamie Foster. Charoline Swan se v tomto zápase střelecky neprosadila.

Odrážeči rozdali omráčení v celkové době 1:15:05, skutečných 1:13:58. Více se činili Zaměstnanci s dobou 48 minut a 31 sekund, v reálu o 55 sekund méně (47:36) oproti době Havraspáru na 26 minut a 34 sekund, ve skutečnosti kratší o 12 sekund (26:22). V omráčení ale byli déle havraspárští, přesně 48 minut a 39 sekund, ve skutečnosti 47 minut a 44 sekund. Na druhé straně u Zaměstnanců se pauzírovalo 26 minut a 51 sekund (reálných ale 28:09). Celkově se tedy odpočívalo na 1 a čtvrt hodiny a půl minuty k tomu, ve skutečnosti o 23 sekund více.

Za rozdíly v rozdaných časech a časech v omráčení může několik faktorů. Jednak jeden trest za porušení ochranné zóny vlétnutím na camrál, který dostala Charoline Swan a byla tak 1 a půl minutu mimo. Někteří odrážeči byli omráčeni i za dlouhé držení potlouku v celkové době 25 sekund. Johny Sait byl takto omráčen dvakrát, jednou na 10 vteřin, podruhé na 7 sekund. Zbylých 8 sekund byla díky potlouku na pauze i Paige Tintwhistle.

Vliv mělo i brzké znovuomráčení některých hráčů. Paige Tintwhistle tak omráčila Cornelii Haleovou o 13 sekund dříve, Johny Sait takto omráčil Jamieho Fostera o 38 sekund dříve, Johna van Smitha o 15 vteřin a Rosemary Ellen Wilde o 2 vteřiny dříve.

Havraspárští hráči spatřili zlatonku jen 14krát oproti 18 spatření Zaměstnanců, kteří chytili zlatonku. Chytačovi Zaměstnanců Teómovi Tejedorovi se zlatonku málem povedlo chytit po 38 minutách a 26 sekundách hry.

Zaměstnanci nalétali celkem 6 984 políček oproti soupeři, který nalétal jen 5 456 políček. I s rozhodčím Gabrielou Gane, pro kterou to byla premiéra v roli rozhodčího nalétající obvyklých 7 políček, to dělá celkově 12 447 políček. Po 20 minutách a 28 sekundách hry, na 9 a půl minuty zmizela havraspárská chytačka Rosemary Ellen Wilde, kde se na tu chvíli potloukala, nám není známo.

Fanoušci, kteří byli hodně vyrovnaní, se chovali velice v poklidu, nezpůsobili žádný poprask. V medailonkové tombole se losovalo 8krát, 6krát na jedno použití a 2krát na 2 použití. Výherci medailonku na jedno použití se stali:

A výherci medailonků na 2 použití:

Přesto, že tento duel byl velmi vyrovnaný, Zaměstnanci zápas proti Havraspáru vyhrávají a získávají 2 body do poháru. A jako obvykle statistika zápasu.

John van SmithHavraspár90:11022:05:37

Zlatonku v tomto zápase chytil po 1 hodině, 1 minutě a 1 sekundě hry ve 22:05:52 Teóma Tejedor, přidal svému týmu 150 bodu a upravil konečné skóre na 240:110.