Denní Věštec

Lvi dál drtí soupeře

Autor: Samantha Carter <(at)>, Téma: Famfrpál, Zdroj: E-Bradavice, EB famfrpál, Vydáno dne: 27. 09. 2021 18:00

Nebelvírští dál vyhrávají nad svými soupeři, tentokrát zvítězil nad Havraspárem ve svém druhém sobotním zápase. V tomto zápase byla mezi oběma týmy menší roztržka. Jak zápas vypadal se dočtete v reportu.

Druhý sobotní zápas dne 10. dubna 2021 se odehrál po 20. hodině mezi týmy Nebelvíru a Havraspáru. Poklidný zápas kazil menší spor mezi soupeřícími hráči, ale i přesto jsme viděli vcelku vyrovnaný zápas. Nebelvír měl v některých případech trochu i navrch. A kdo vlastně nastoupil v zápase, který odstartoval ve 20 hodin, 5 minut a 7 sekund?

Kapitánka a odrážečka Nebelvíru Clea Eowerová nasadila na druhou pozici odrážeče Mysteria Shadowa, na střelecké posty Rose de Villiers, Ninu Pikeovou a Henryho Danielse, do branky poslala Flouen Dark a zlatonku chytala Cathy Beedle.

Kapitán Havraspáru John van Smith nasadil do zápasu na svůj střelecký post Alici Stark a Jamieho Fostera, jako odrážečky povolal Yennu von Everec a Paige Tintwhistle, do branky přiletěl Benjamin Walter a zlatonku se pokusila chytit Rosemary Ellen Wilde.

Padlo celkem 22 branek, 8 dal Havraspár a zbylých 14 Nebelvír. Nejvíce gólů dali Rose de Villiers a Nina Pikeová, obě po 6 ranách. Hned za nimi o jeden gól méně měl John van Smith, jemuž v zádech dýchal Jamie Foster (3 góly) a Henry Daniels (2 góly). Alice Stark se v tomto utkání střelecky neprosadila.

Samotní odrážeči rozdali omráčení potlouky v celkovém čase 54 minut a 52 sekund, ve skutečnosti o 31 sekund méně. Více toho rozdali nebelvírští s časem 39 minut a 54 sekund a se skutečným o oněch 31 sekund méně. Soupeř rozdal jen 14 minut a 58 sekund. Zato Havrani pauzírovali víc, celkově 38 minut a 16 sekund, reálně o 31 sekund méně oproti nebelvírskému odpočívání po dobu 16 minut a 14 sekund. Celkově se tak odpočívalo na 55 a půl minut s reálným časem o 31 sekund méně.

Skutečný čas je kratší o 31 vteřin z jednoho důvodu. Ve 20:13:23 Clea Eowerová omráčila Jamieho Fostera na 1 minutu a 46 sekund, protože letěl s camrálem na jejich branku. Než se stačil Jamie Foster probrat z mrákot, tu ho opět srazil Mystarious Shadow na 2 minuty a 7 sekund. V tomto zápase jsme sledovali jednou samovolný útok potlouku, konkrétně na Alici Stark, která si takto odpočinula na 38 vteřin.

Zlatonka se více objevovala Havraspáru, u něhož se celkový počet zastavil na 23 spatření. U Nebelvíru se číslo zastavilo na 18 spatření, tedy o 5 spatření méně než u soupeře, ale mohou říci, že po 1 hodině, 3 minutách a 58 sekundách hry jejich chytačka Cathy Beedle chytila zlatonku. Celkem 12 635 políček se v tomto utkání nalétalo, v tomto ohledu měli navrch nebelvírští s 6 611 políčky nad 6 017 políčky Havraspáru. Z celkového počtu měl 7 nalétaných políček i rozhodčí Jek James El.

Mohli jsme vidět jedno odvolání a to odrážeče Nebelvíru Mysteria Shadowa a to v čase 20:47:11. Do hry se vrátil ve 20:52:17, tedy po 5 minutách a 6 sekundách odpočinku. Bylo to ale v době, kdy se hra zpomalila kvůli jistým neshodám taktiky Havraspáru, jehož chytačka Rosemary Ellen Wilde hrála jakoby 4. střelce, na což v zápase začali nebelvírští upozorňovat. Rozhodčí Jek James El měl vzato, že tato "mechanika", která tu je už několik let, je ošetřená, vyzval, aby se tohoto nezneužívalo. Pak se objevily i stížnosti nebelvírských za neochotu soupeře hrát, potlouky si údajně měli odrážeči "pinkat" kolem sebe bez ohledu na to, kdo kolem nich letí, na což reakce Havraspáru byla, že je omračují na strašně krátkou dobu. Ke konci zápasu Mysterious Shadow k tomuto problému prohlásil, že jim to nezazlívá, v jejich pozici hraje stejně, že nejsou jediní, kdo takto hraje, ale jsou jediní, kdo to zvládá dělat ukázkově.

Hojně se na tribunách fandilo, chvílemi Nebelvíru, chvílemi zas Havraspáru, o jehož problému fanoušci diskutovali, a díky němuž bylo i na tribuně trochu emocí, jimiž se nechali po zápase jak fanoušci, tak i hráči unést. Při tombole bylo losováno mimořádně 10 medailonků, 6 na jedno použití, 3 na dvě použití a jedno na 3 použití. Výherci na jedno použití:

Výherci medailonků na 2 použití jsou: A výherkyně medailonku na 3 použití se stala:

I když Nebelvír vyhrál toto utkání, přesto kapitánka Nebelvíru Clea Eowerová vznesla ještě týž den dotaz ohledně fungování a praktikování havraspárské taktiky, že chytač pomáhá střelcům a brankáři při obraně. Odpovědi se dostavilo o 8 dnů později od autora famfrpálu, inspektora a kapitána Zaměstnanců Johnyho Saita. Bylo vysvětleno, že chytač není duch a může tak reálně zablokovat trajektorii camrálu, ale není schopen žádné jiné manipulace. Dále se vyjádřil, že chytač má mít primární funkci chytit zlatonku, a ne takto pomáhat v obraně i přesto, že šance na chycení zlatonky v první půl hodině není úplně nejvyšší, i přesto šance na její chycení je. Pak informoval, že toto monitoruje kvůli zvýšení citlivosti a poprosil, aby se hrálo tak nějak normálně a nevymýšlelo kdo ví co.

A aby se report nezakončoval takto, je na závěr připravena statistika zápasu.

Henry DanielsNebelvír140:8021:08:53

Zlatonku v tomto zápase chytila po 1 hodině, 3 minutách a 58 sekundách hry ve 21:09:05 Cathy Beedle, přidala svému týmu 150 bodu a upravila konečné skóre na 290:80.