Denní Věštec 

24. ročník E-Bradavického Fénixe: remíza kam se podíváš, těsný boj studentek pro Ward s Dee Kamiki i stovkové K.O.

Autor: Teóma Tejedor <TeomaTejedor(at)seznam.cz>, Téma: E-Bradavický Fénix, Zdroj: TT, Vydáno dne: 30. 08. 2021 23:12

Další příběhy ankety oblíbenosti. Jak to tentokráte dopadlo? Všechny detailní informace v článku.

Psal se pátek, konkrétně pětadvacátý červnový den a všichni obyvatelé bradavického hradu se už chystali na návrat do Londýna. Prázdniny byly za rohem, a to je přesně doba, kdy krom vyhlašování Školního či Famfrpálového poháru se hradní osazenstvo dozvídá i výsledky hlasování o nejoblíbenější persony bradavických zdí. Minulý školní rok byl již 24. ročníkem ankety a onen červnový večer přinesl celou řadu zajímavých příběhů. Pojďme se na podívat!

Anketa se vrátila k tradici. A minimálně díky skutečnosti, že barvou ročníku byla červená, tedy běžná barva peří bájných fénixů. Celá Velká síň byla vyzdobena do červených tónů, a tak se minimálně zástupci Nebelvírských cítili jako ryby ve vodě. Opět po půl roce si studenstvo i profesorstvo obléklo nejlepší společenské oblečení, aby mohlo zdatně reprezentovat. Sám vyhlašovatel Teóma Tejedor se také vymódil – temně červený oblek doplňovaly černočerné polobotky a kravata. I obálky se jmény vítězů a diplomy z dílny Shuren Dee Kamiki byly v červeném provedení. Zkrátka červené bylo všechno. Skoro všechno.

Odbila osmá večerní a krom vyhlašovatele byli všichni připraveni se dozvědět výsledky. V plné polní byli i skřítci, kteří měli na starosti občerstvení účastníků, rozdávání diplomů i vyvěšování výsledků. A také prodávali losy do každoroční oblíbené tomboly o dvojici fénixů, které opět vyšlechtila pro potřeby ankety sama ředitelka Fiona z Albionu. Jako tradičně se po losech zaprášilo. Nic tak nebránilo, aby se všichni dozvěděli jak šedesátka hlasujících (opět překonaný rekord v počtu doručených vyplněných hlasovacích lístků) určila nejoblíbenější z nejoblíbenějších.


Takto vypadali letošní fénixové, o něž se hrálo.


Duch roku
Řady duchů se neustále, byť naštěstí pomalým tempem, rozšiřují, a tak by si kdekdo mohl myslet, že hlasování budou vyrovnaná. Nebývá tomu tak. Nicméně v tomto školném roce svedlo tuhou bitvu hned kvarteto duchů a rovnou každý z jedné koleje. Nakonec však i s malým náskokem 3 hlasů úspěšně obhájil a již podeváté zvítězil mrzimorský duch Peter Grandwood, když obdržel celkem 12 hlasů. Na teprve šesté jméno, které by dokázalo v této kategorii uspět, si tak musíme ještě minimálně do příští edice ankety počkat.
Diplom: Peter Grandwood

Osobnost famfrpálové sezóny
I tentokráte byla sezóna famfrpálu ve znamení Nebelvírských. A bohužel také ve znamení havraspárského skandálu, vinou kterého kolej postihla diskvalifikace. To se samozřejmě mohlo odrazit i v rámci popularity jednotlivých týmů a hráčů. Mohlo, ale neprojevilo. Opět se na předních místech seřadili všichni kapitáni kolejních týmů. A hned dva z nich dokázali nasbírat nejvíce hlasů, a to 10 – jednak nebelvírská kapitánka Clea Eowerová, která tak navázala na své vítězství z loňska. Tím druhým se pak stal premiérově John van Smith, kapitán Havraspárských. Jak vidno, špatná reklama je taky reklama. A popularitě se meze nekladou. Kdo ví, čeho se dočkáme příště.
Diplomy: Clea Eowerová a John van Smith

Objev roku
V minulém školním roce se kategorie vypisovat nemohla, neboť přibyla pouze jedna profesorka. Teď to ale byly další dvě, a tak se opět ob edici ankety mohla konat tato prestižní anketa. Vítězství v ní totiž nemá každý. A to ani zdaleka! Celkem trio profesorek bojovalo ve vyrovnaném souboji. Černý Petr nakonec zbyl na profesorku astrověd Amelii Brumm, která nestačila na vítězné duo – jak kolejní ředitelka Nebelvíru a profesorka létání Gabriela Gane, tak i profesorka elfštiny a nastupující mrzimorská kolejní ředitelka Melody Moonstone získaly shodně 19 hlasů a o pouhé čtyři hlasy společně vyhrály tuto kategorii. Vůbec poprvé v historii této kategorie se v jednom školním roce vítězství dělilo! Jen více takových soubojů. A třeba i s novými zaměstnanci muži, kteří pomalu, avšak jistě, vymírají ...
Diplomy: Gabriela Gane a Melody Moonstone

Profesorka roku
Velmi brzy byla z klopy vyhlašovatele vytažena obálka se jmény umístivších se nejoblíbenějších profesorek. Od této kategorie si každý školní rok řada obyvatel hradu slibuje zdramatizování, protože poslední ročníky se bojuje vždy "pouze" o druhé místo za hegemonkou nejen kategorie, ale celé ankety, totiž za Charlotte Chardonay. Jak dopadla kategorie letos?
Velmi, ale opravdu velmi vyrovnaně. Alespoň 28 hlasů získal hned septeto profesorek. A všechny měly v různých dobách během hlasovaní navrch. A to znamenalo jediné - když se ostatní perou, jedna se směje. Na třetí místo klesla po neúspěšné obhajobě minulého stříbrného umístění odcházející kolejní ředitelka Mrzimoru Katie Darková, která získala 38 hlasů. O plných 22 méně, než při stříbrném tažením ve 23. ročníku Fénixů.
Naopak na druhé místo si polepšila minule bronzová ředitelka školy a profesorka OPČM Fiona z Albionu. Získala 44 hlasy a teprve podruhé se umístila lépe než třetí. Naposledy se jí to povedlo ve školním roce 2009/10! Velký úspěch!
A jak již bylo řečeno – mnoho kandidátek získalo mnoho hlasů, a to mělo jednoznačný rezultát – potvrzení absolutní dominance a knokaut všem soupeřkám. Obludný rozdíl 59 hlasů, neb vůbec poprvé v historii celé ankety někdo získal přes stovku hlasů - 103! Devátou čárku na pažbě si zapisuje kolejní ředitelka Zmijozelu a profesorka kouzelných formulí Charlotte Chardonay. Spolu s Grandwoodem jsou jedinými devítinásobnými vítězi. Chardonnay navíc ve školním roce 2015 připsala úspěch v kategorii Objev roku. Lze očekávat, že za současné situace si v půlkulatém ročníku ankety připíše Chardonnay i desáté vítězství – navíc v řadě za sebou!
Diplomy: Charlotte Chardonay - Fiona z Albionu - Katie Darková

Profesor roku
Kategorie bojující o přežití poslední školní roky nabídla souboje dvou výrazných postav hradu a týž souboj byl ústředním motivem i pro právě skončivší školní rok. Nicméně o souboj se příliš nejednalo. Opět odcházející profesor nekromancie Richard Bufler nedokázal přidat sedmé vítězství a končí opět před možným zápisem do historie. Je tak jasné, že celkově třetí triumf přidal kolejní ředitel Havraspáru a profesor věštění Emanue Tyrs. Letos získal celkem 28 hlasů a přesvědčivě celou kategorii ovládl. V dalším školním ale bude o dalšího profesora méně a kategorie je zase o něco blíže neslavné záhubě ...
Diplom: Emanue Tyrs

Zaměstnanec roku
Poslední "nestudentskou" kategorií obstarali členové vedení, penzisté a také další neprofesorské profese zaměstnanců hradu. I když se již nevyskytlo tolik případů špatného hlasování v této kategorii, zcela se tento nešvar vymýtit nepodařilo. Doufejme, že příští školní rok to bude ještě lepší.
Již loni bylo hlasování vyrovnané, ovšem letos ocenění vyhráli o délku kruvalské lodě. Více než dvacetibodová propast ve výsledcích hlasování a ocenění pro osvědčené tváře kategorie. Nicméně jednoznačné to ani tak nebylo. Inspektor a jeden z duchovních otců famfrpálové ligy Johny Sait mocně dotahoval a mnoho nescházelo, aby nakonec vyhrál. Nakonec se počítadlo jeho zisku zastavilo na čísle 36. A o pouhých osm hlasů již pošesté v řadě zvítězila Fiona z Albionu, ředitelka školy se ziskem 44 hlasů.
Diplomy: Fiona z Albionu - Johny Sait

Srdce koleje
Každá kolej má své pilíře, bez kterých by to zkrátka nebylo ono. Samozřejmě takových pilířů mnohdy bývá povícero. Ale ne tak letos. Jasná vítězství. Nebylo co řešit. A hlavně po velmi dlouhé době se nestalo, že by ocenění získalo v kolejích více jejich zástupců. A jak to tedy nakonec skončilo?

Zmijozel: Gabriel de Montanue
Diplom: Gabriel de Montanue

Zaměstnanci: Fiona z Albionu
Diplom: Fiona z Albionu

Mrzimor: Sarin Coyle
Diplom: Sarin Coyle

Nebelvír: Gabriela Gane
Diplom: Gabriela Gane

Havraspár: Rock Holmesová
Diplom: Rock Holmesová


Student roku
Do třetice mužská část studentstva nemusela čekat na svou kategorii až do samého konce. Po loňském zemětřesení, kdy ohromil výhrou Jamie Foster všichni čekali, co přinese další edice ankety. Jisté bylo, že o žádné rekordy nepůjde, protože právě Foster zmařil vládci posledních let vyrovnání Foxova fantastického rekordu čtvera výher po sobě. Pole studentů je vždy nestálé a čas od času někdo překvapí. Třeba jako letos.

Minule parádní vítězství, letos se musel Jamie Foster spokojit s bramborami. Čtvrté místo je jistě dobrým počinem, ale očko ani diplom se za něj neuděluje. Bylo to ale těsné – pouhý bod od bronzu. Od bronzu, který si opět po roce přisvojil Martin Andrews, toho času mrzimorský prefekt. Za 33 získané hlasy si připsal již čtvrté stupně vítězů v nepřerušené řadě.
Fakt, že 5. a 2. místo dělilo pouhých 7 hlasů poskytoval naději na cenný úspěch hned několika aspirantům. 36 hlasů si nakonec od hlasujících vysloužil pro některé možná trochu překvapivě nebelvírský student Henry Daniels. Nezapomínejte však na fakt, že již před časem - konkrétně v letech 2017 – 2018 – okupoval Daniels rovněž stupně vítězů a brousil si lví zuby i na výhru. Dočká se jí příště?
To je hudba budoucnosti. Čirou současností je však skutečnost, že loni svržený král dokázal díky svým příznivcům opět povstat a dobýt ztracené pozice. Osmnáctibodový rozdíl a demonstrace síly jakou kategorie neviděla od Anyusova vítězství ve školním roce 2017! Ano, toho času mrzimorský prefekt Sarin Coyle opět zvítězil, tentokráte s 54 hlasy. Letos bez šance na jakákoliv drama v boji o vítězství. Ta však mohou nastat v letech následujících.
Diplomy: Sarin Coyle - Henry Daniels - Martin Andrews

Studentka roku
Studentek je na hradě standardně nejvíce, a tak je portfolio komu svěřit své hlasy nejširší. To potvrzuje i trend, že stále více studentek získá alespoň nějaký hlas. A rovněž to je důvod toho, proč je mnohdy kategorie i v těch nejvyšších patrech tak vyrovnaná. A právě 24. edice se stala v historii Fénixů tou nejvíce vyrovnanou. Proč? Inu – na stupních vítězek stanula hned pětice studentek. Tak se pojďme podívat, jak k tomu došlo.
15 studentek s alespoň 10 hlasy, hned 5 z nich obdrželo 11 hlasů na 7. místě. I 4. místo se dělilo. A to zdaleka nebylo všechno. Loňská šampionka se 14 hlasy brala až šesté místo, bronzová Ellen Wilde sedmé a jedna ze stříbrných, Kuřavová, se 16 hlasy těsně dělila brambory. A velotočům nebyl konec. V kategorii nezůstal kámen na kameni.
Bronzový úspěch si po boji s mnoha dalšími studentkami nakonec ukořistily zmijozelská studentka Silva Funková, která tak Zmijozelu připsala úspěch v této kategorii po 4 edicích sucha, a havraspárská studentka Kate Rosewood. Obě získaly 18 hlasů. Bitva o bronz byla ovšem jen slabým odvarem toho, co se dělo v boji o vítězství v kategorii. Tři adeptky, každá sova měnila pořadí. Velmi urputný boj nakonec o jediný hlas prohrála, avšak poprvé za pobyt na hradě se dostala tak vysoko, havraspárská studentka Shira Ruden Yaiko s 29 získanými hlasy.
Již bylo naznačeno, že o Eowerovou uvolněný trůn se utkaly celkem tři slečny a nakonec se o pomyslný stolec musely podělit hned dvě z nich. Obě získaly rovných 30 hlasů – zatímco pro toho času primusku Mrzimoru Shuren Dee Kamiki se jedná již o třetí vítězství za posledních čtyři roky, přičemž se dokázala po pauze vrátit na příčku nejvyšší, pro Emmie Ward, studentku Nebelvíru se jedná o premiérový úspěch a po loňském úspěchu mezi nováčky si připisuje další velké vítězství! Dělené, ale velké. Triumf se mezi studentkami dělil poprvé od školního roku 2012/13, kdy usedlo na trůn dnes již bývalé duo profesorek kouzelných tvorů – Lea Werewolfka a Maddie Láskyplná. Velmi zajímá kategorie, čekat lze vždy leccos.
Diplomy: Emmie Ward - Shuren Dee Kamiki - Shira Ruden Yaiko - Kate Rosewood - Silva Funková

Nováček roku
Na úplný závěr večera připadlo vyhlášení nejoblíbenějšího nováčka. Nováčkem roku se každý může stát jen jednou, a to hned v prvním roce svého působení na škole, proto je vítězství neobyčejně cenné. Už mnohokrát se stalo, že vítězové odstartovali báječnou kariéru, ale také mnoho vítězů zmizelo v propadlišti dějin.
Bitva to byla vskutku dechberoucí, o výhru reálně usiloval kvartet a později trio uchazečů. Nakonec se teprve počtvrté v historii stalo, že nováčkem roku se stali hned dva z nich. Navíc úplně poprvé došlo k tomu, že vítězi se stali dva studenti - mrzimorský Liryc Marraskuu a havraspárský Valentine Merlyn. Oba dva získali 12 hlasů. Jedná se o druhý nejvyšší zisk hlasů vůbec v rámci kategorie nováčků.
Diplomy: Liryc Marraskuu - Valentine Merlyn

Bylo po půl jedenácté večer a všechna očka poznala své majitele. Pravý čas pro napínavou tombolu. Jejím středobodem byla dvojice červených Fénixů, které do tomboly věnovala slečna ředitelka. A nakonec se usmálo štěstí na zmijozelské – novými majitelkami Fénixů se totiž staly Ontárie Nepodložená a Naomi Dreams.

CELKOVÉ VÝSLEDKY

!!! Všichni vítězové i se svým bodovým ziskem byli přidáni do sekce "E-Bradavický Fénix", kterou můžete nalézt v levém menu DV !!!


A byl konec. Všichni vítězové byli poznáni, všechna tajemství byla odhalena. A tak se dotleskalo vítězům, dalším oceněným i organizátorovi, dojedlo, dopilo a postupně se všichni odebrali strávit několik posledních dní na hradě před odjezdem na prázdniny. Všechny nás čeká již v lednu 25. ročník Fénixů!

Váš Teo