Denní Věštec

Lví výhra v přeloženém zápase

Autor: Samantha Carter <(at)>, Téma: Famfrpál, Zdroj: E-Bradavice, EB famfrpál, Vydáno dne: 02. 02. 2022 12:00

Duel mezi Nebelvírem a Zmijozelem se měl konat 1. listopadu 2021, kvůli technickým problémům byl přesunut na 4. listopadu 2021 od 20:30. Vítězně vyšel Nebelvír. Více podrobností v článku.

Čtvrtý zápas se uskutečnil 4. listopadu 2021 od 20:30 mezi týmy Nebelvíru a Zmijozelu. Utkání se mělo uskutečnit na svátek všech svatých, tedy 1. listopadu 2021 od 20té hodiny, kvůli technickým problémům byl zápas odložen. Mač byl zahájen ve 20:34:22 a zvítězil Nebelvír.

Kapitánka Nebelvíru Clea Eowerová nasadila vesměs stejnou sestavu jako na zápas v původním termínu, tedy ona a Maighread Seeman jako odrážečky, James Oliver, Nina Pikeová a Rose de Villiers jako střelci, v brance Flouen Dark, jedinou změnu na postu chytačky místo Sheily Weores byla nasazena Cathy Beedle.

Na zmijozelské straně se od původní soupisky udělalo pár změn. Kapitánka Hannys Leistrová si ke své střeleckému postu postavila Rinu Bennet, ale místo Kamchy Darkrose byla povolána Gabriel de Montanue, která měla být v původní zápase jako brankářka, na jehož postu se v tomto zápase prostřídali Ontárie Nepodložená a Lucy von Balbi, obě měly v původním termínu být na postu odrážeček. Jako odrážeči přiletěli Percy Conel a Jane Vixen, kteří v původním zápase nenastoupili. To samé i chytačka Naomi Dreams, která zaskočila za Silvii Funkovou, která na tento zápas nedorazila.

V zápase jsme viděli hned na 36 branek, z toho jen jeden střelil Zmijozel, trefila se jeho kapitánka Hannys Leistrová. Nejvíce střel dala Rose de Villiers, zapisuje si 17 tref, 12 branek dal James Oliver a zbylých 6 gólů si do statistiky připisuje Nina Pikeová. Gabriel de Montanue a Rina Bennet se neprosadily.

Na jednu hodinu a 40 sekund omráčení rozdali v tomto utkání odrážeči, menší převahu má Nebelvír s 31 minutami a jednou vteřinou oproti 29 minutám a 40 sekundám Zmijozelu, který ale daleko více odpočíval, a to dobrých 56 minut a 51 sekund, ve skutečnosti ovšem 46 minut a 17 sekund. Nebelvír takto odpočíval na 30 minut a 56 sekund. Celkově se tedy odpočívalo na 1 hodinu, 27 minut a 47 vteřin, v reálu na 1 hodinu, 17 minut a 13 sekund.

Takovéto rozdíly mají několik důvodů. Několik trestů za porušení ochranné zóny, konkrétně byla jednou potrestána na minutu a půl Rose de Villiers za pokus o odebrání camrálu, to samé i Clea Eowerová, ale za odpálení potlouku a dvakrát na 3 minuty byla potrestána za vlétnutím na potlouk. Byly potrestány i zmijozelské brankářky za zdržování při rozehrávce. Lucy von Balbi byla takto potrestána 9krát na 13 minut a 30 sekund, díky spadaným gólům byla opět oživena, díky tomu byla ve skutečnosti 7 minut a 8 sekund mimo, a Ontárie Nepodložená byla 4krát potrestána na 6 minut, v omráčení byla též oživována, tedy v omráčení byla jen minutu a 48 sekund. Dalším faktorem ovlivňující rozdíl v časech je "dlouhé držení" potlouku, díky tomu byly mimo hru Jane Vixen na 6 sekund, na 7 vteřin Clea Eowerová a na minutu a 23 sekund i Maighread Seeman. Zmijozelští odrážeči opět omračovali své spoluhráče. Nejdříve Jane Vixen omráčila Rinu Bennet na 2 minuty a 35 sekund, obě se pak stali terčem Percyho Conela, Jane Vixen odpočívala tak 39 vteřin a Rina Bennet následovně 3 minuty.

Zlatonka se objevovala více Zmijozelu, hned 12krát, Nebelvíru se ukázala 11krát. Než ji Naomi Dreams chytila, mohla ona i Cathy Beedle zápas ukončit dříve. Naomi Dreams ji mohla chytit po 25 minutách a 58 sekundách hry ve 21:00:20 za stavu 170:0. O 18 minut a 24 sekund později po 44 minutách a 22 sekundách hry ve 21:18:44 ji málem chytila Cathy Beedle za stavu260:0. Celkově bylo nalétáno na 10 425 políček, převahu má tentokráte Nebelvír s 5 246 políčky na zmijozelskými 5 172 políčky. Zbylých 7 políček si zapisuje rozhodčí Jek James El. Zmijozel vystřídal čtvrt hodiny před koncem zápasu své brankářky, ve 20:49:12 naskočila místo Ontárie Nepodložené Lucy von Balbi.

I přesto, že byl Nebelvír v tomto zápase favorit a měl na tribunách své fanoušky, přišlo se ale více podporovat zmijozelský tým. I po tomto zápase se uskutečnila tombola o medailonky, losovalo se celkem 6krát, 5krát na jedno použití a jednou na dvě použití. Výherci na jedno použití se stali:

A výherkyně medailonku na 2 použití:

I přesto, že Zmijozel chytil zlatonku, Nebelvír bere oba dva body, po remíze s Mrzimorem, kde bral pouze jeden bod. A na závěr statistika utkání.

Rose de VilliersNebelvír350:1021:35:30

Zlatonku v tomto zápase chytila po 1 hodině, 1 minutě a 59 sekundách hry ve 21:36:21 Naomi Dreams, která přidala svému týmu 150 bodů a upravila konečné skóre na 350:160.

3.Maighread SeemanNebelvír2krát
3.Percy ConelZmijozel2krát
3.Rina BennetZmijozel2krát
4.Gabriel de MontanueZmijozel1krát
4.Lucy von BalbiZmijozel1krát
4.Nina PikeováNebelvír1krát

UmístěníHráčTýmČasReálRozdíl
1.Clea EoweováNebelvír46:1245:10-1:02
2.Percy ConelZmijozel26:5826:580:00

7.Ontárie NepodloženáZmijozel6:001:48-4:12
8.Percy ConelZmijozel5:285:280:00

1.Nina PikeováNebelvír1:01:59
1.Percy ConelZmijozel1:01:59

4.Hannys LeistrováZmijozel750
5.Percy ConelZmijozel756