Denní Věštec

Čtvrtá prohra Havranů

Autor: Samantha Carter <(at)>, Téma: Famfrpál, Zdroj: E-Bradavice, EB famfrpál, Vydáno dne: 02. 03. 2022 12:00

V posledním zápase famfrpálové sezóny 2021/2022, který se konal ve čtvrtek 16. prosince 2021 od osmé hodiny večer, padl Havraspár i týmu Zaměstnanců. Jedná se o 4 prohru v řadě. Více v článku.

Ve čtvrtek 16. prosince 2021 se konal poslední zápas famfrpálové sezóny 2021/2022 duelem mezi Havraspárem a Zaměstnanci. V tomto utkání, které bylo zahájeno ve 20:06:54 trvajíc 1 hodinu, 5 minut a 22 sekund, Havraspár prohrál a zapisuje si již 4 prohru v řadě a v jedné sezóně.

Odrážeč a kapitán Zaměstnanců Johny Sait nasadil do zápasu jako druhou odrážečku Charlotte Chardonay, jako střelce Jeka Jamese Ela, Charoline Swan, Amelii Brumm, Kačku Valentovou, Monču Black a Richarda Buflera, do branky přilétl Mazrim Taim a zlatonku chytil Teóma Tejedor.

Kapitán a střelec Havraspáru John van Smith povolal jako další střelce Alici Stark a Rock Holmesovou, jako odrážečky Shiru Ruden Yiako a Paige Tintwhistle, v brance se objevil Benjamin Walter a zlatonku se pokoušely chytit Rosemary Ellen Wilde a Kate Rosewood.

Střelci nastříleli celkově na 23 gólů, nejvíce branek (6) nastřílel John van Smith, což jsou všechny havraspárské góly. Po 4 gólech si zapisují Jek James El, Kačka Valentová a Richard Bufler, se 3 góly vychází Monča Black a 2krát se trefila i Charoline Swan. Amelie Brumm, Alice Stark a Rock Holmesová se v tomto utkání neprosadily.

Odrážeči celkově rozdali na jednu hodinu, 29 minut a 5 sekund v omráčení (reálně na 1:26:32), více času rozdali Zaměstnanci o čase 1 hodiny, 21 minut a 52 sekund (ve skutečnosti 1:19:19) oproti havraspárskému času 7 minut a 13 vteřin, zato ale odpočívali 1 hodinu, 20 minut a 45 sekund (reálně na 1:18:12) oproti oddychu Zaměstnanců o čase 12 minut a 55 sekund. Celkově se tedy odpočívalo 1 hodinu, 33 minut a 40 vteřin (skutečně 1:31:07).

Rozdílné časy mají hned několik důvodů. Charlotte Chardonay byla dvakrát na půl druhé minuty potrestána za porušení ochranné zóny, jednou za manipulaci s potloukem, a podruhé za vlétnutí na potlouk. Dále tu máme dlouhé držení potlouku. Johny Sait byl takto omráčen 3krát na celkovou dobu 30 sekund (11, 7 a 12 vteřin) a Shira Ruden Yaiko též třikrát celkově na 49 vteřin (32, 11 a 6 sekund). Kačka Valentová byla 2krát omráčena na celkovou dobu 16 sekund (6 a 10 vteřin) díky samovolně se pohybujícímu potlouku. Shira Ruden Yaiko omráčena Charlottou Chardonay na 2 minuty a 52 sekund byla díky chycení zlatonky v omráčení jen 19 sekund. Kačka Valentová byla v omráčení o 44 sekund méně díky střídání, tento čas si odkroutila Charoline Swan. Omračovali se opět vlastní hráči, Paige Tintwhistle byla omráčena na 6 sekund díky nepodařené přihrávce potlouku od Shiry Ruden Yaiko a Kačka Valentová byla dvakrát omráčená pokaždé na minutu a 12 vteřin od Charlotte Chardonay, celkově si odpočinula na 2 minuty a 24 sekund.

Zlatonka se objevovala spíše u havraspárských hráčů a to 17krát, 12krát se objevila i u Zaměstnanců. Obě strany ji mohly 2krát chytit a ukončit zápas dříve. Teóma Tejedor ji mohl chytit jako první ve 20:27:33 po 20minutách a 39 sekundách hry za stavu 70:20, za stavu 70:30 ji mohla chytit ve 20:31:36 po 24 minutách a 42 vteřinách hry Rosemary Ellen Wilde, která ji mohla ještě jednou chytit ve 20:48:12 po 41 minutách a 18 sekundách hry za stavu 110:40. Naposledy ji skorochytil Teóma Tejedor ve 20:52:07 po 45 minutách a 13 vteřinách hry za stavu 120:50. Celkem se nalétalo na 12 921 políček, 7 065 políček má Havraspár a Zaměstnanci si zapisují na 5 849 prolétnutých políček. Zbylých 7 si zapisuje rozhodčí Fiona z Albionu.

Během zápasu bylo provedeno i několik střídání, jednou se střídalo na straně Havraspáru na postu chytače, ve 20:25:51 vystřídala Rosemary Ellen Wilde Kate Rosewood, zbylých 6 střídání bylo na straně Zaměstnanců na postech střelců. Ve 20:24:06 vystřídala Monča Black Kačku Valentovou, o 5 sekund později Charoline Swan Jeka Jamese Ela, který ve druhé vlně ve 20:48:49 vystřídal Richarda Buflera. Ve 20:48:58 vystřídala Kačka Valentová Charoline Swan a které se prostřídaly ještě ve 21:09:54. Ve 20:54:50 vystřídala Amelie Brumm Monču Black.

Více se fandilo Havraspáru, po zápase byla tombola o medailonky, losovalo se hned 12krát vzhledem k poslednímu zápasu sezóny, jeden na 4 použití, dva na tři použití, tři na dvě použití a zbylých 6 na jedno použití, jejímž výherci jsou:

Výherci medailonku na 2 použití: Výherci medailonku na 3 použití: Výherkyně medailonku na 4 použití:

Po tombole bylo slovo předáno zpět hlavnímu rozhodčí Jeku Jamesi Elovi, který ke konci sezóny pronesl několik slov:

Já to dnes vezmu velmi zkrátka, protože si svých pár slov schovám na konec roku. A zároveň mám informaci, že v jistém týmu začínají tvořit zástupy na WC. Dnes bych chtěl poděkovat především Fí, která velmi rychle dnes zaskočila za Gab a umožnila mi tak zúčastnit se posledního zápasu. Děkuji Fí a sova se sladkostmi je již na cestě. Mé díky směřuje rovněž ke kapitánům, kteří odvedli v letošním nelehkém roce skvělou práci a umožnili tak průběh sezóny bez větších zádrhelů. Děkuji rovněž všem hráčům, kteří letos hráli a udělali sezónu zase trochu speciální. A to už by stačilo asi. Díky všem a hurá na záchod! Famfrpálu zdar!

Zaměstnanci tedy vyhráli a berou 2 body do poháru. Jaké bude přesné umístění týmu, na oficiální výsledky si budeme muset ještě počkat. A nyní na závěr statistika zápasu:

John van SmithHavraspár170:6021:11:51

Zlatonku v tomto zápase chytil po 1 hodině, 5 minutách a 22 sekundách hry ve 21:12:16 Teóma Tejedor, přidal svému týmu 150 bodu a upravil konečné skóre na 320:60.