Denní Věštec 

Pokračování fantastických zvířat

Autor: Naomi Praychild <(at)>, Téma: Filmy FZ, Vydáno dne: 31. 10. 2022 20:00

Nikomu jistě nemusím představovat autorku Harryho Pottera, J. K Rowling. Ani nemusím nejspíše zmiňovat, že na základě tohoto díla vzniklo i dílo "Fantastická zvířata" s podtitulem prvního filmu "... a kde je najít". Původně však nebylo v plánu více, než jen jeden díl této, teď už, série. Vše je ale najednou úplně jinak.

Nyní už má nejspíše většina z nás za sebou okouknutí minimálně prvního dílu, ti rychlejší už viděli všechny tři, ještě když byly v kině.
V plánu bylo dokonce filmů pět! Ačkoliv má totiž série Harryho Pottera silnou fanouškovskou základnu, ne všem se Fantastická zvířata trefila úplně do vkusu. Přeci jen se jedná už o trochu jiný příběh a dětští fanoušci dospěli a stali se o něco náročnějšími diváky.

To vše se odráží i v recenzích, které se rozhodně nevyrovnají recenzím na Harryho Pottera samotného. Výsledky dvou posledních filmů naopak nejsou vůbec dobré. V řadě již čtvrté pokračování, je tedy jedna velká neznámá.
K tomu všemu možná přispěla i výměna Johnyho Deppa za Madse Mikkelsena a problémy s hercem Ezrou Millerem, který se potýkal s démonem jménem alkohol.

Co kdyby ale nemuselo být vše ztraceno? Právě tento herec totiž nastoupil dobrovolně na léčení a studio Warner Brothers nad ním stále ještě neláme hůl, neboť s hercem stále počítají jako s jejich Flashem. Ještě nějakou šanci by tedy mohl mít i jako náš Credence. To by ale muselo být odsouhlaseno pokračování série.

Moc toho totiž o pokračování této série v posledních dnech neslyšíme. A ani vyjádření Eddieho Redmayna, alias Mloka Scamandera, tomu moc nepomáhá:

Já nevím. Je to spíš otázka pro J. K. Rowlingovou, Davida Yatese a Warnery, ale já bohužel nic nevím. K tomu nemohu nic dodat. Mloka Scamandera hraju rád, je to milý člověk.


Není však pochyb, že Rowlingová pokračování ze své iniciativy jen stěží zavrhne, už pro třetí díl udělala totiž značné změny, když se k ní donesly horší ohlasy na druhý díl. A tak můžeme jen diskutovat, jestli by totéž udělala i nyní se čtvrtým dílem. Jenže jak to zatím vypadá, Rowlingová zůstává skvělou spisovatelkou, ale jen průměrnou scénáristkou.


A tak hlavní slovo stále zůstává na Warner Brothers. Ti mají nyní nové vedení - i když se snaží ušetřit, kde se dá a zrušilo i chystanou Batgirl. Ani z jejich pohledu tedy nevypadá, že by dali zelenou filmu, který zůstává v černých číslech.

Pomůže snad chystanému pokračování něco, po čem dlouho fanoušci touží? Tedy souboj Albuse Brumbála a Gellerta Grindelwalda? Nebo fanoušky nepřitáhne ani tato událost?

Vše je prozatím ještě ve hvězdách, ale my budeme i tak nadále doufat, že se dočkáme dalšího pokračování, které bude o velký krok lepší, než ty předchozí a že mu dá fanouškovská základna Harryho Pottera ještě šanci.

Já mu tedy šanci určitě dám. *úsměv*

Příjemný den přeje vaše Naomi.Korekturu provedla Shuren Dee Kamiki.