Denní Věštec 

Arthur Weasley v Brně

Autor: Naomi Praychild <(at)>, Téma: Herci, Vydáno dne: 06. 11. 2022 08:00

O víkendu 22. a 23. října se v Brně konal první Comic-Con junior, tento festival navštívilo nemalé množství fanoušků sci-fi a fantasy a také se zde probralo ihned několik fiktivních světů - vedle Pána Prstenů zde figurovaly třeba Hra o Trůny a nebo právě Harry Potter. Zúčastnila se ho také jedna z hlavních hvězd této série...

Mezi další hvězdy, které navštívily Comic-Con patří i Miroslav Táborský, Martin Písařík, Anežka Pohorská, Eliška Křenková a Vladimír Polák - bohužel dva herci svou účast zrušili, jeden z nich byl i Michael Shanks, jedna z hlavních hvězd seriálu Hvězdná Brána.

Program zahrnoval turnaje v deskových hrách, jako jsou například Výbušná koťátka, různé druhy deskových her Harry Potter, Dobble, nebo i Dračí hrad. Návštěvníci však mohli vyzkoušet i nejrůznější herní konzole (retro i moderního ražení), virtuální realitu, účastnit se besed s hosty a i autogramiád.

Jeden z hostů nebyl však nikdo jiný, než náš Arthur Weasley v podání Marka Williamse. Tento britský herec debutoval po boku Hugha Granta v roce 1982, byl to debut jich obou. Role hlavy rodiny Weasleyových ve filmové sérii Harry Potter sice patří k jeho nejznámějším rolím, (s touto rolí začínal v roce 2002), avšak můžeme ho vidět i v dalších filmech, jako je třeba Hvězdný prach, Pidilidi nebo 101 Dalmatinů. A i když se nepovažuje za věřícího, ztvárňuje roli otce Browna ve stejnojmenném seriálu BBC.

Herec si na Comic-Conu, mimo jiné, i posteskl, že nikdy nebyl vpuštěn do svého létajícího vozu, kterým, jak fanoušci doufali, na tuto akci přiletí. Je živoucím důkazem, že v životě není malých rolí - ačkoliv není Arthur Weasley jedna z hlavních rolí. jistě patří k těm nejoblíbenějším a každý fanoušek si jej pamatuje.

Mark na natáčení moc rád vzpomíná, jelikož jeho děti v počátcích natáčení byly ve stejném věku, jako děti na place, takže, jak on sám říká, nemusel ani nic hrát. Což nemusel stejně, díky jeho hereckému umu dostal totiž naprosto volnou ruku. Štáb se soustředil plně na děti a dospělí zpětnou vazbu nedostávali. Takže mu ani nikdo nepomohl.

Mark ale k velkému překvapení k fanouškům tohoto žánru nepatří - má raději folklor nebo romány Agathy Christie či prosté deníky o každodenních věcech, které podle něj nejlépe ukazují historii.

Už jako malý chtěl být na jevišti a inspirací mu byla televize. Role Arthura pro něj byla velká čest a rád se s komunitou fanoušků fantasy setkává, nejraději osobně - to prý žádný videohovor nenahradí.

Neudržuje prý ani kontakt s kolegy "čaroději", i tak si byl prý ale velice blízký například s nedávno zesnulým Robbiem Coltranem. Setkání má rád také proto, že rád cestuje a Comic-Con byl skvělou příležitostí, proč navštívit Brno. On sám na svých cestách využívá vlaku, v Brně se svezl "šalinou" a Česko jej velmi fascinuje, nejen kvůli jeho zájmu o průmysl a architekturu. Jeho plánem bylo navštívit historické vodojemy na Žlutém kopci a také nevynechal ani brněnský orloj.

Dle jeho slov si tedy návštěvu v Brně velmi užil a budeme doufat, že jsme jej u nás neviděli naposledy. Přejeme mu tedy hodně zdraví a ať ho na jeho cestách provází štěstí.

Krásný den přeje vaše NaomiKorekturu provedla Shuren Dee Kamiki.