Denní Věštec 

Odcházení...

Autor: Naomi Praychild <(at)>, Téma: Osobnosti, Vydáno dne: 16. 12. 2022 18:00

Letošní rok bohužel ještě není u konce a velice nás mrzí, že přicházíme s další smutnou zprávou. Fanouškovská základna Harryho Pottera pomalu, ale jistě, rok od roku stárne a to samé je bohužel nevyhnutelné i v případě herců, dabérů a všech ostatních, kteří se podíleli na stvoření tohoto vlastního světa. Tentokrát nás opustil někdo, jehož tvář některým z nás moc neřekne, ale hlas pozná téměř každý.

Tentokrát nás opustil symbol Bradavického hradu, hlas moudrého klobouku, Leslie Phillips, který zemřel v klidu a ve spánku po dlouhé nemoci v pondělí 7. listopadu. Bylo mu úctyhodných 98 let.

.

„Ztratila jsem úžasného manžela a veřejnost přišla o skutečně skvělého showmana… Byl to národní poklad. Lidé ho milovali,“ sdělila o jeho skonu konkurenčnímu mudlovskému deníku jeho manželka Zara.

Tutéž zprávu potvrdil BBC i jeho agent Jonathan Lloyd, že nás navždy opustila tato filmová a divadelní hvězda. Tento herec měl za sebou krásnou hereckou kariéru, trvající déle, než obdivuhodných osmdesát let! Mohli jsme jej vidět ve více, jak 200 filmech, a televizních i rozhlasových seriálech. mezi jeho nejznámější filmové role patří například Carry On Nurse, Carry On Teacher nebo Carry On Constable z přelomu let 1959 a 1960.

Mimo film se však věnoval i divadlu, kde působil jako uznávaný shakespearovský herec a také poznal kus světa, kde šířil britské divadelní tradice a slávu.

Bohužel se v posledních letech už nezvládl herectví věnovat. Za zmínku, v souvislosti s jeho úmrtím, však také stojí, že tento herec bojoval i ve druhé světové válce, konkrétně u britského, královského dělostřelectva, a zvládl před tím ještě zahájit svoji kariéru - na londýnském jevišti divadla West End a to v pouhých 14 letech!

Je to velká ztráta jak pro divadelní a filmový svět, tak pro svět Harryho Pottera a my samozřejmě přejeme jeho rodině upřímnou soustrast. Budeme tedy už jen s láskou vzpomínat, jak tento velký herec ztvárnil tuto malou, avšak ikonickou roli Moudrého Klobouku.

Vaše NaomiKorekturu provedla Shuren Dee Kamiki.