Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
14.09.2019: Změna adresy redakce
Redakce DV byla ze závažných provozně-technických důvodů oficiálně přesunuta na adresu www.denni-vestec.sqee.eu, za čež patří poděkování jménem redakce a čtenářů DV hradnímu inspektorovi Johnymu Saitovi, který vedení významně pomohl přesun zrealizovat.

V případě nefunkčnosti čehokoliv, prosíme, kontaktujte vedení DV!
Původní adresa redakce bude funkční do 30. 9. 2019 a poté bude uzavřena.

Děkujeme za pochopení a věříme ve světlou budoucnost DV, vedení DV

05.09.2019: Nábor do Denního Věštce!

E-Bradavice

* Často kladené dotazy

Vydáno dne 19. 08. 2008 12:30 (5264 přečtení)

Nevíte si rady? Čtěte dále...

Jak si mohu dobít energii?
Energie se dobíjí každý den v 01:00 ráno. Energii lze také získat kupováním různých pamlsků a jejich konzumováním v Cukrárně Floreana Fortescuea, kterou naleznete v Příčné ulici. Energii si lze dobít i naleznutím Seschlé ruky v pravém či levím menu (při jejím přehlédnutí Vám energie ubyde).

Jak mohu získat galeony?
Je několik způsobů. Každý den můžete jít na brigádu v hostinci a vydělat si někoik galeonů. Jednou za čas se také konají rychlosoutěže, které naleznete na hlavní stránce E-B. Samozřejmě také prácí v Denním Věštci.

Jak probíhá výuka?
V E-Bradavicích probíhá online výuka. To znamená, že každý týden v určitou dobu musíte být přítomni v učebně. Například se přihlásíte na hodinu, u které je napsáno "Pátek 19:00". Každý týden v pátek 19:00 musíte přijít do učebny.

Na kolik předmětů se musím přihlásit?
Minimální počet je jeden. Můžete samozřejmě chodit na kolik chcete a budete stíhat.

Co je to povinný předmět?
Předmět, který si zvolíte na začátku roku a budete ho navštěvovat celých 7. ročníků. Povinný předmět v pozdějších ročnících nejde změnit, jen v závážných případech (pokud ho nebude mít kdo učit). Na povinném předmětu závisí Váš postup do dalších ročníků. Když postoupíte z jiného předmětu a z hlavního předmětu propadnete, tak opakujete ročník.

Jak dlouho trvá jedna vyučovací hodina?
To záleží na každém profesorovi, jak dlouhou ji chce mít. Hodina se pohybuje v rozmezí od 30 - 60 minut.

V kolik hodin se obvykle hodiny konají?
Většinou k večeru. Od 17:00-22:00. Někteří profesoři mají hodiny i v jiných termínech např. odpoledne, velmi vyjímečně ráno.

Musím být na rozřazovací slavnosti?
Nemusíte. Slavnost je jen slavnost, ve které je účast nepovinná. I když tam budete nebo ne, stejně budete rozřazeni do kolejí.

Jak probíhá odjezd do Bradavic?
Většinou se dopoledne škola uzavře a v průběhu dne uvidíte na hlavní stránce s novinkami obrázky vláčku :-) Kolem večerních hodin dorazíte do školy a budete se moci přihlásit.

Mohu se stát profesorem?
Bohužel ne. Musíte zde vystudovat minimálně 2 ročníky a musí vám být nejméně 14-15 let.

Co si musím koupit v Příčné ulici?
Je několik věcí, bez kterých se neobejdete. Mezi ně patří hlavně hábit. Ten si kupte hned po přihlášení. Nejlevnější stojí 10 galeonů. Pokud se přihlásíte do školy bez hábitu, každé přihlášení se vám budou odečítat body. Dále je potřebné jakékoliv poštovní zvíře, díky němž můžete posílat soví poštu (SP). K posílání pošty jsou potřebné taky nějaké ty pergameny a psací potřeba. Po přihlášení je také důležité si koupit hůlku u Ollivandera...

Potřebuji nějaké věci pro výuku?
U některých předmětů je nutné vlastnit některé předměty. Například na předmět létání potřebujete koště, na lektvary kotlík, na věštění křišťálovou kouli apod. Na všechny předměty, které budete chtít studovat bude potřeba i učebnice pro daný předmět.

Jak mohu získat karty?
Kouzelnické kartičky jsou velice vzácné. Udělují se za velkou aktivitu na hodinách, skvěle splněné eseje atd.

Potřebuji s něčím poradit a nevím kde...
Zajděte například na chat a zeptejte se tam studentů, určitě Vám rádi pomohou, máme zde také fóra (společenská místnost a pokoj studentů), jsou zde i primusové a prefekti (až od středy 10.2.), kteří jsou zde také nápomocni. Až opravdu v krajním případě používejte "Fórum pro čekatele" a "Dotazy a chyby". V dotazech se uvádějí jen závažné dotazy, které nenaleznete nikde v nápovědách. Za hloupé dotazy se odečítají galeony.

[Akt. známka: 1,61 / Počet hlasů: 28] 1 2 3 4 5
Autor: James Oliver | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |