Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
14.09.2019: Změna adresy redakce
Redakce DV byla ze závažných provozně-technických důvodů oficiálně přesunuta na adresu www.denni-vestec.sqee.eu, za čež patří poděkování jménem redakce a čtenářů DV hradnímu inspektorovi Johnymu Saitovi, který vedení významně pomohl přesun zrealizovat.

V případě nefunkčnosti čehokoliv, prosíme, kontaktujte vedení DV!
Původní adresa redakce bude funkční do 30. 9. 2019 a poté bude uzavřena.

Děkujeme za pochopení a věříme ve světlou budoucnost DV, vedení DV

05.09.2019: Nábor do Denního Věštce!

Aktuálně z E-B

* Nejnáročnější předmět podle prváků

Vydáno dne 30. 11. 2014 16:00 (808 přečtení)

Chcete se dozvědět, který předmět je podle letošních prváků asi nejnáročnější? Dozvíte se v článku...

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký z předmětů, který má v nabídce naše Bradavická škola je asi nejtěžší? Jestli ano, pak jsme buď jen náhodné spřízněné duše, a nebo si tuto otázku pokládá více lidí.

Na začátek jsem ještě využil některé naše milé redaktory, a zeptal se na jejich tipy.

Myška Myšková: Já bych si tipla černou magii *začne se smát*. Ale nejspíš to bude alchymie, i když já na ní nic složitého nevidím. Spíš to bude jinde *prozradí s potutelným výrazem na tváři*.

Charlie Broen: Nebudu zlý... *pekelně se pousměje*. Bude to Alchymie.

Rosemary Ellen Wilde: Pokud prváci studují třeba OPČM, Alchymii (popřípadě Živlovou nebo Černou Magii), tak tyto předměty označí za nejtěžší.

Možná se u některých odpovědí budete divit, ale je docela dosti pravděpodobné, že se z některými z nich sami ztotožníte, nebo si vzpomenete na vaše vlastní prvákovská léta.


Položil jsem deseti prvákům dvě otázky:
1. Jaký je podle tebe nejnáročnější předmět, který studuješ?
2. Proč je to právě tento předmět?

Amy Fosil:
1. Obrana proti černé magii.
2. Ani nevím, proč právě tento předmět je pro mne nejnáročnější, ale asi tím, že se musíme učit hodně kouzel a taky různé magie... Hodiny mě ale baví moc, hlavně, když cvičíme prakticky kouzla... Ale na naučení je to docela fuška.

Arya Rose:
1. No, je to asi OPČM… *začne se smát*
2. Proč? No někdy jsem fakt mimo a dojde mi to až za chvíli… hodně čtení… *znovu dostane svůj pravidelný záchvat smíchu*. Ale i přesto mám ten předmět hodně ráda, jelikož jsou někdy fakt hodně zábavné hodiny a za ty slečně ředitelce moc děkuji *usměje se nakonec*.

Betty Carter:
1. Pro mě je pravděpodobně nejsložitějším předmětem Alchymie.
2. Probírají se v ní hodně složité pojmy a obecně si toho musíte hodně zapamatovat.

Cleo Torres:
1. Myslím, že nejnáročnější předmět je OPČM. Ale z čistě mého pohledu, pro mě samotnou, je to předmět Věštění.
2. OPČM je to z toho důvodu, že jsou ze začátku náročné, složité a dlouhé výklady, a také se vyžaduje neustálá pozornost v hodinách. Rovněž je důležité dávat pozor a vše pochopit hned, nedělat chyby a nedělat v hodinách nic, co se nemá - ať už z jakéhokoliv důvodu uděláte něco špatně, paní ředitelku to nazlobí a zkazí to tak průběh celé hodiny. I když třeba její instrukce pochopíte jinak, hned je to špatně a napravováním svých činů se pak zdrží celá třída. A paní ředitelku to naštve, protože se pak nestihne všechno, co chtěla. A naopak - musíte dělat vše rychle, svižně a správně. Protože jen tehdy proběhne hodina tak, jak má. Já jsem nicméně s tímto předmětem spokojená. Pro mě samotnou je to pak Věštění, protože s ním nemám žádné zkušenosti a protože se vlastně to Věštění nedá nijak naučit - buď to "vidíte" nebo nevidíte. A tím pádem pak umíte věštit, nebo neumíte.

Jamie Foster:
Vzhledem k tomu, že jsem taky prvák a chtěl jsem sem napsat i svůj názor, dovolil jsem si na otázky odpovědět taktéž *zasměje se*.
1. Pro mě je to bezpochyby Alchymie.
2. Myslím si, že se v ní bere poměrně složité učivo, a aby člověk nějak vstřebal všechny informace, musí být absolutně soustředěný. Jednoznačně jsou v ní nejtěžší úkoly ze všech předmětů, které jsem měl a člověk se musí hodně snažit, aby dostal V.

Maruš Sedláčková:
1.-2. Já nemám předmět, který by se mi zdál nějak extra těžký. Všechny jsou pro mě, jak to říct... v pohodě *usměje se od ucha k uchu*.

Morgaine Pendragon:
1. Jako nejtěžší předmět považuji Obranu proti černé magii.
2. Prozatím je pro mě těžké rozlišit, jaké kouzlo mám zrovna využít a taky jak ho správně vyslovit, aniž bych si polámala jazyk.

Sarah Williams:
1. Myslím, že nejnáročnějším předmětem je pro mě asi Alchymie.
2. Je to proto, že se zde za hodinu probere poměrně dost látky, takže aby člověk pochytil a pochopil veškeré informace, musí se naprosto soustředit.

Tanith Argall:
1. Pro mě je nejnáročnější Mytologie.
2. Na pochopení ne, ale dělá mi trochu problém pamatovat si různé historické události nebo panteon bohů atd. Jinak je to krásný předmět...


Nakonec jsem sestavil z došlých a výše publikovaných odpovědí žebříček:

Nejnáročnější předmět podle prváků

1. Místo: Obrana proti černé magii = 4

2. Místo: Alchymie = 3

3.-4. Místo: Věštění = 1

3.-4. Místo: Mytologie = 1


No, z devíti, respektive desíti odpovědí asi díru do světa neuděláme, ale i tak je vidět, že na náročnosti OPČM a Alchymie něco opravdu bude. Každopádně, každý je jiný, a tak se těchto předmětů v žádném případě nebojte, neboť právě vy můžete být dalším celosvětově uznávaným alchymistou nebo bystrozorem.

Jamie Foster

Korekturu provedl Ash Hetson.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 12] 1 2 3 4 5
Autor: Jamie Foster | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |