Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
14.09.2019: Změna adresy redakce
Redakce DV byla ze závažných provozně-technických důvodů oficiálně přesunuta na adresu www.denni-vestec.sqee.eu, za čež patří poděkování jménem redakce a čtenářů DV hradnímu inspektorovi Johnymu Saitovi, který vedení významně pomohl přesun zrealizovat.

V případě nefunkčnosti čehokoliv, prosíme, kontaktujte vedení DV!
Původní adresa redakce bude funkční do 30. 9. 2019 a poté bude uzavřena.

Děkujeme za pochopení a věříme ve světlou budoucnost DV, vedení DV

05.09.2019: Nábor do Denního Věštce!

Aktuálně z E-B

* Co dělat o volných chvílích U Děravého kotle?

Vydáno dne 04. 02. 2015 20:00 (597 přečtení)

Již 1.2. jsme někteří zavítali do hostince U Děravého kotle. Na co jsme se mohli a stále můžeme těšit?

Jsou čtyři hodiny odpolední, ale ne ledajaké. Jelikož v tento den se otvírají dveře hostince U Děravého kotle. Je 1. února... Hned v první minutě se do dveří prodrou desítky studentů. Během chvilky je velká část pokojů zabrána. Toť první chvíle U Děravého kotle...

A kde studenti tráví volné chvíle? Oblíbili si hospodu, salónek či terasu (nepohrdnou ani chodbami, sprchami a pokecu před hospodou). Ale nejsou pouze na chatech. Hojně je i příspěvků ve společenské místnosti. A někteří studenti od 3. ročníku si dlouhé chvíle krátí pobytem v Godrikově dole, odvážnou cestou po Salazarově bažině, hledáním věcí v Rowenině rokli a vařením v údolí Helgy. Do těchto lokalit se dostávají díky Letaxové síti, kterou najdou v Obrtlé ulici.

Míst, které můžeme navštívit je ale víc. Když jsme u Obrtlé ulice - můžeme si jít vsadit na výsledky famfrpálových zápasů, hádat slova u oběšence, zahrát si ruletu, s hráčským duchem pokořit Magické inferno, zkusit své dovednosti a štěstí v Magickém doupěti a vyzkoušet si formule na kouzelné tvory v Magickém safari. Dále můžeme navštívit i ulici Příčnou. Koupit si nějaké oblečení je možno u Madam Malkinové. Nováčci si mohou koupit svou hůlku u Ollivandera. Ve Velkoprodejně Mžourov zas koupíme sovu a pro ni krmení. Jestli by Vám nestačila jen sova, je možné si nějaké zvíře dokoupit v Kouzelném zvěřinci. Obdivovat nejnovější model létajícího koštěte zas můžeme v Prvotřídních potřebách pro famfrpál. Kotlík si pořídíš v Kotlíkách všeho druhu. U Borgina a Burkese zas získáš něco z černé magie. Učebnice do svých předmětů nakoupíš v Krucárnách a Kaňourech. V Kouzelnických potřebách si dokoupíš nějaký pergamen a pero, abys mohl psát dopisy, dále tam najdeš pomůcky pro výuku. V Dárkových předmětech koupíš něco pěkného, co ostatní jistě potěší. V Kratochvilných kouzelnických kejklích nakoupíš různé žertovní produkty, díky kterým si z někoho uděláš legraci. V lékárně Slug & Jiggers se ti dostane velkému výběru přísad do lektvarů. V cukrárně Floreana Fortescuea si zase díky pamlskům a zmrzliny doplníš energii. V Gringottově bance si zase můžeš uložit své úspory a v bazaru U Vetešníka můžeš prodat nepotřebné věci.

Dále se ale můžeme objevit na místech, na kterých být rozhodně nechcete. Je to nemocnice U Sv. Munga, kde skončíte kvůli tomu, že Vám došla energie, a jelikož je to závažná věc, den si Vás tam nechají. *mrkne* Ale je ještě horší místo. To místo je Azkaban. Tam jste za mřížemi zavření celé dva dny. Ale můžete si za to sami. Jestliže se tam objevíte, znamená to, že jste hrubě porušili školní řád, takže pozor na to! *mrkne*
No a celé bych to zakončil brigádou, kde si řeknete, s čím by jste Tomovi v hostinci pomohli a za pár procent energie se tak uskuteční. Samozřejmě za svou práci dostanete galeony.

Tento článek je spíše pro nováčky, ale i starší studenti si tu můžou něco najít. *usměje se*

A na závěr mé prohlášení: *směje se*
V Děravém kotli je opravdu co dělat! Stačí se jen porozhlédnout.

Charlie Broen

Korekturu provedl Ash Hetson.

[Akt. známka: 2,63 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Autor: Charlie Broen | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: E-B
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |