Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
14.09.2019: Změna adresy redakce
Redakce DV byla ze závažných provozně-technických důvodů oficiálně přesunuta na adresu www.denni-vestec.sqee.eu, za čež patří poděkování jménem redakce a čtenářů DV hradnímu inspektorovi Johnymu Saitovi, který vedení významně pomohl přesun zrealizovat.

V případě nefunkčnosti čehokoliv, prosíme, kontaktujte vedení DV!
Původní adresa redakce bude funkční do 30. 9. 2019 a poté bude uzavřena.

Děkujeme za pochopení a věříme ve světlou budoucnost DV, vedení DV

05.09.2019: Nábor do Denního Věštce!

Aktuálně z E-B

* Korespondence z Bradavic

Vydáno dne 24. 03. 2018 22:19 (814 přečtení)

Snažíte se dohledat aktuální informace o dění v kouzelnickém světě, ale všude se jen opakují ty samé staré zprávy? Čtěte Denního Věštce!

Redakce DV se pro vás snaží ohledně případu ohrožení kouzelnického světa denně zjišťovat čerstvé informace, avšak Ministerstvo kouzel drží vše v přísném utajení, a do Bradavic, kde se nyní odehrává velké pátrání, se nikdo zvenčí nedostane. My vám však jako jediný plátek přinášíme exkluzivní korespondenci přímo z centra dění, a to od studentky prvního ročníku Patricie Pelegreenové. Za jeho laskavé zaslání a povolení ke zveřejnění děkujeme jejím rodičům, panu a paní Pelegreenovým, nadšeným čtenářům Denního věštce.

Ahoj mami, ahoj tati.

Jo, Bertíka krmím, a za to, že se pere s ostatníma sovama, fakt nemůžu. A ano, měním si denně spodní prádlo, děláte jako by mi bylo 5. Stejnak nechápu, jak se můžete zajímat o takovýhle prkotiny, když víte, co se kolem teď děje! Nebo jste si snad mysleli, že se to k nám nedostalo? Vždyť jsou Bradavice v centru dění!

Začalo se stávat téměř pravidlem, že když jdu po chodbě na hodinu, potkám cestou bystrozora, nebo aspoň skupinku šeptajících si dospělých, který jsem tu nikdy předtím neviděla. Je to žůžo, s holkama se bavíme tím, že se je snažíme tajně odposlouchávat. Jednou nás u toho jeden podivín přistihl – a co byste řekli? Hnal nás? Kdepak! Jen mávl rukou a nic neudělal. Je s nima pěkná nuda.

Pěkně na pytel je, že učitelé vůbec nechápou, že my se chceme taky zapojit do hledání, a dávají nám pořád stejnou nálož úkolů. Jako by bylo teď třídění ingrediencí do lektvarů to nejdůležitější na světě. My ale dokonce už víme i co se hledá! Podařilo se nám vymámit nějaký informace z Hagrida, což byl můj nápad! (Asi se stanu tajnou špiónkou, až budu velká.) Ale co to je vám neřeknu, vytvořily jsme totiž s holkama děsně tajnou skupinu a jsme děsně v utajení! A zjistily jsme, že jsou v tom zapojení i učitelé! No fakt! Poslední dobou se čím dál tím víc ochomýtají kolem svých kabinetů, někteří z nich dokonce kromě hodin ani nevytáhnou paty! Naše tajná skupina si teď dala za úkol prošmejdit kabinety těm nejpodezřelejším, tak nám držte palce!

A nezapomeňte dávat pozor, kde se co šustne, každá informace by se nám mohla hodit. Pozdravujte babi a dávejte na sebe pozor.

S láskou vaše Pati

PS: Srazy tajný skupiny něco stojí, takže mi prosím pošlete pár galeonů navíc, to víte, pro dobro čarodějnického světa.


Korekturu provedla Annabelle Fairy.

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Autor: Cathy Beedle | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |