Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
14.09.2019: Změna adresy redakce
Redakce DV byla ze závažných provozně-technických důvodů oficiálně přesunuta na adresu www.denni-vestec.sqee.eu, za čež patří poděkování jménem redakce a čtenářů DV hradnímu inspektorovi Johnymu Saitovi, který vedení významně pomohl přesun zrealizovat.

V případě nefunkčnosti čehokoliv, prosíme, kontaktujte vedení DV!
Původní adresa redakce bude funkční do 30. 9. 2019 a poté bude uzavřena.

Děkujeme za pochopení a věříme ve světlou budoucnost DV, vedení DV

05.09.2019: Nábor do Denního Věštce!

Aktuálně z E-B

* Quo vadis, EB?

Vydáno dne 05. 07. 2018 19:29 (2715 přečtení)

Asi všichni jsme si všimli, že lidí, hlavně v tomto roce, rapidně ubylo. Pojďte se spolu se mnou zamyslet nad příčinou tohoto jevu.

Je 11 hodin prvního červencového dne a hradní brána právě vypustila posledního studenta než se uzavřela, aby zahájila prázdninový provoz. Místo možnosti přihlášení se postupně objevují kočáry, nádraží a nakonec Bradavický expres. Vidím smutek a stesk a říkám si, jestli jsou prázdniny odměna nebo trest. Mudlové se vždy těší, když jim skončí škola a oni se můžou dva měsíce válet u vody, na chatě a prostě si užívat volno. My ale opouštíme přátele, rodinu, domov. Minimálně na měsíc se nám zavírá místo, které nám pomáhá utéct před strastmi reálného života. Místo, které i když existuje jen v našich počítačích pro nás znamená mnoho.

Co se ale s tím místem děje poslední dobou? Lidé ubývají a život na hradě jakoby pomalu vyhasínal. Čím to je? Nabízí se spousta variant. Původní obyvatelé stárnou a pomalu začínají vlastní životy mimo zdi hradu. Zakládají rodinu, nacházejí nové výzvy v životě a už najednou nemají čas na to, aby seděli po večerech na hodinách a dělali úkoly. To je pochopitelné, ale kde jsou nováčci? Proč je jich tak málo a ještě část z nich jsou lidé co se vrací?

Jedno z častých tvrzení je, že Harry Potter už upadá v zapomnění. Já s tím souhlasím, ale jen částečně. Je pravda, že dnešní děti už nemají a ani nemůžou mít takový vztah ke světu, ve kterém jsme my vyrůstali, ale dle mě to není jen to. Dnešní děti už nemají takový smysl pro povinnost a nedokážou najít zábavu v sezení ve škole dopoledne a pak ještě večer a v dělání úkolů do dvou škol. Tím spíš, když některé předměty jsou náročnější než ty reálné. Navíc počítačových her vychází každým rokem víc a víc a v téhle konkurenci vypadá RPG škola zastarale a nemoderně, protože dnes mnohem více záleží na obalu místo na obsahu. Je to tedy ten důvod proč EB už nelákají tolik nových lidí? Je to tím, že už nemají příležitost vidět to kouzlo, které vidíme my? Já myslím, že ano. I já, a to stále patřím mezi ty služebně mladší, jsem se registroval, protože jsem možnost popustit uzdu svojí fantazii a vklouznout do světa kouzel. Dnes ale kolem sebe vidím lidi, kteří nechtějí používat fantazii. Vidím lidi, kteří chtějí, aby jim někdo předložil kompletní zážitek a oni mohli jen mačkat tlačítka na ovladači nebo klikat myší tam, kam se jim řekne. Takže ano, náš hrad už je možná zastaralý, ale na kráse mu to neubírá. Jen chybí lidé, kteří dokáží ocenit kouzlo otevřeného světa, který naše fantazie nabízí větší, než jakákoliv hra z posledních let.

Je pravda, že možná teď nemá hrad energii oslovit nové generace, a tak skromně vítá ty staré, ale my nezapomínáme na to všechno, co nám dal. Zážitky, přátele, rodinu a mnoho dalšího. Takže ano, je pravda, že chodby hradu jsou každým rokem o trochu prázdnější, ale srdce těch co zůstávají jsou vždy o něco plnější, a i když spousta z nás už chodbami jen tak probíhá, neumíme si představit, že bychom je úplně opustili. Spousta lidí je registrována už po několikáté. Možná ne kvůli předmětům, ale určitě kvůli lidem. A to je to pravé kouzlo, které nenechá EB umřít. A díky tomu věřím, že se nás zase spousta sejde v kotli a budeme připraveni na další školní rok.  


Korekturu provedla Annabelle Fairy.

[Akt. známka: 1,36 / Počet hlasů: 11] 1 2 3 4 5
Autor: Henry Daniels | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |