Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
19.09.2019: EB SLETY
Mezi proběhlé slety bylo přidáno setkání na pátek třináctého.

19.09.2019: Aktualizace sekcí
Byla aktualizovány sekce Historie DV, EB galerie nejlepších a Síně slávy jednotlivců.

14.09.2019: Změna adresy redakce
Redakce DV byla ze závažných provozně-technických důvodů oficiálně přesunuta na adresu www.denni-vestec.sqee.eu, za čež patří poděkování jménem redakce a čtenářů DV hradnímu inspektorovi Johnymu Saitovi, který vedení významně pomohl přesun zrealizovat.

V případě nefunkčnosti čehokoliv, prosíme, kontaktujte vedení DV!
Původní adresa redakce bude funkční do 30. 9. 2019 a poté bude uzavřena.

Děkujeme za pochopení a věříme ve světlou budoucnost DV, vedení DV

05.09.2019: Nábor do Denního Věštce!

E-Bradavický Fénix

* 18. ročník E-Bradavického Fénixe: Šokující Conelův vítězný marš, Eowerová zamávala Smailince i první Fénixové pro Marsalka a de Vire

Vydáno dne 19. 07. 2018 13:11 (3488 přečtení)

Přinášíme report o událostech spojených s vyhlašováním již 18. ročníku populární ankety oblíbeností obyvatel hradu v Bradavicích.
Podrobnosti naleznete v článku!

Jak už se stalo snad příjemnou tradicí každého konce školního roku i letos patřila většina červnových dnů Vám – čtenářům, studentstvu, zaměstnancům – abyste zvolili výběr nejpopulárnějších osobností naší školy. Hlasy se jako vždy pečlivě sečetly a připravily do obálek vyvedených v barvě náležící aktuálnímu ročníku – letos padla volba na oranžovou barvu, do které se ve slavnostní večer pátek 29. června od 20 hodin oděly nejen obálky s vítězi, ale rovněž celá výzdoba Velké síně, dvojice moderátorů a samozřejmě také dvojice živých Fénixů, kteří jako tomobolová výhra čekala na závěr večera, aby se mohli rozletět ke svým novým majitelům. O tom však až později – tombole totiž patřil jako vždy až úplný závěr večera!

Úplný začátek slavnostního večera odstartovalo působivé vystoupení čtyř zakladatelů školy, které jsme díky moderním vynálezům čar a kouzel mohli sledovat. Zejména závěr, kdy se všichni čtyři proměnili v tvory reprezentující své koleje spojili ve fénixe a následně se roztřpytili po celé širé síni bylo prvním nezapomenutelným okamžikem večera. Ještě nestačilo opadnout první ošálení mysli, když už na jeviště vstoupila za doprovodu tančících víl osvědčená dvojice organizátorů – Maddie Láskyplná oblečená do neobyčejně slušivých oranžových šatů a Teóma Tejedor v hábitu téže barvy, jen v o něco křiklavějším odstínu. Dvojice si na úvod večera připravila menší ukázku svého básnického umění, když vzdala poctu anketě od jejích kořenům až do současnosti. Pak již byli představeni noví sponzoři a doprovodná skřítčí kapela Svobodná ponožka. A pak – pak už nastal prostor pro postupné odtajňování a otevírání obálek!

Srdce koleje
Stejně jako v loňské edici ankety začali organizátoři s vyhlášením ankety kolejního charakteru – vlastně jediné takové kategorii, která právě tímto nabývá na významu a prestiži. A koho že si letos hlasující vybrali za svá srdce kolejí?

Nebelvír: Cathy Beedle a Rose de Villiers
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Cathy Beedle - Rose de Villiers

Mrzimor: Katie Darková a Mia von Dog
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Katie Darková - Mia von Dog

Zmijozel: Hannys Leistrová a Gabriele de Montanue
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Hannys Leistrová - Gabriele de Montanue

Havraspár: Paige Tintwhistle a Annabelle Fairy
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Paige Tintwhistle - Annabelle Fairy

Zaměstnanci: Fiona z Albionu a Johny Sait
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Fiona z Albionu - Johny Sait

Nováček roku
Pro letošní slavnostní večer se organizátoři rozhodli kategorii Nováček roku posunout zpět na začátek slavnostního večera. Každým rokem připomínáme jak je tato kategorie důležitá, protože ji každý může vyhrát jen jednou. Poslední léta se však k této kategorii váže i klesající počet nováčků nebo spíše klesající počet těch studentů, kteří zdi Bradavic z rozličných důvodů neopustí během školního roku. I z tohoto důvodu je tato kategorie velmi velmi důležitá. A poprvé od doby nováčkovského hat-tricku z před několika let se raduje Havraspár! Se 7 hlasy v těžké konkurenci uspěla Vanessa Delacroix! Minulý rok jsem si neodpustil štiplavou poznámku, že občas jména vítězných nováčků někteří zaměstnanci ani neznají – v tomto případě si dovoluji poznamenat, že jich bude určitě méně, pokud vůbec někdo.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Vanessa Delacroix

Profesorka roku
Netypicky brzy se vyhlašovatelé rozhodli zařadit vyhlášení hlavních profesorských kategorií. Jako první přišly na řadu profesorky. V minulých letech jsme jednak zaznamenávali obří náskoky v rámci tří prvních umístění a jednak jsme byli svědky postupné změny pořádků. Byly nové pořádky úspěšné i letos nebo se v minulých ročnících vyskytla pouze určitá anomálie? Pojďme na to!
Minulý rok jsem u vyhlašování kategorie studentek poznamenával u tehdejší vítězky, že o ní možná uslyšíme i v kategorii profesorek. A zjevně bych mohl konkurovat největším věšteckým kapacitám (profesor Tyrs omluví moji troufalost), neboť s 32 hlasy dokázala uzmout třetí místo právě nová profesorka létání Clea Eowerová, která tak velmi rychle vstoupila do nejužší společnosti nejoblíbenějších profesorek. Letošní rozdíly počtu hlasů byly naprosto odlišné od předchozích let, trio nejúspěšnějších dělilo jen 17 hlasů. Druhé a třetí místo pak pouhé 4 hlasy, neboť s 36 hlasy se na druhém místě umístila a tedy si o jednu příčku polepšila dlouholetá profesorka kouzelných tvorů a bývalá kolejní ředitelka Maddie Láskyplná a prodlužuje tak svoji sérii získaných Fénixů z této kategorie. Už po vyhlášení bronzové pozice v hlavách mnohých rotovaly myšlenky, že se děje asi něco ne tak obvyklého, ovšem když organizátoři oznámili, že oceněné jsou opravdu "jen" tři profesorky, bylo jasné, že Velká síň je svědky senzace na úkor jedné z favoritek. Nebo snad obou? Kdepak! První místo dokázala velmi přesvědčivě obhájit se ziskem 49 hlasů zmijozelská kolejní ředitelka a profesorka kouzelných formulí Charlotte Chardonay! Poté co loni dokázala jako čtvrtá profesorka v bohaté historii ankety samostatně uspět tak i jako čtvrtá samostatně obhájila, což je rozhodně výtečný počin a již v příští edici může uzmout třetí výhru v řadě, což by opět dokázala jako čtvrtá v historii a přiblížila by se královnám této kategorie. Naopak Julinka Smailinka i kvůli oblíbeností Cley Eowerové zažívá další nepříjemný pád z piedestalu za doprovodu pastelníčkova zpěvu. Dokáže se tomuto osudu ještě nedávno tak oblíbená profesorka vzepřít nebo bude její pád pokračovat až na pomyslné dno?
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Charlotte Chardonay - Maddie Láskyplná - Clea Eowerová

Profesor roku
Tato opět vysoce prestižní kategorie se poslední ročníky začíná potýkat s velkým problémem – už tak o něco řidší počet profesorů strmě klesá. Aktuálně poté, co pánové Tejedor a Ohnivý odešli do zasloužené penze zbývají čtyři, opakuji ČTYŘI profesoři. A toto kvarteto si to v pomyslném ringu rozdalo o tři stupně vítězů. Na koho pak zbyl v kategorii Profesor roku Černý Petr? Je také moudré upozornit na fakt, že v této kategorii získal vítěz vůbec nejvíce hlasů, což se ale dalo vzhledem k nízkému počtu kandidátů vcelku logicky očekávat.
Rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem bývá někdy jen velmi malý. Černého Petra nakonec letos získala staronová posila zaměstnaneckého sboru Mazrim Taim a na konečném třetí místě se po dlouhých letech vyučování dokázal probojoval s 35 hlasy zástupce ředitelky školy a profesor Černé magie Kain de Vire, který se tak může radovat z vůbec prvního Fénixe za celou svoji bradavickou kariéru! Přeci jen náskok nakonec díky svým obdivovatelkám a obdivovatelům získal s 49 body rovněž dlouholetý profesor Věštění a bývalý kolejní ředitel Emanue Tyrs! Tyrs tak po delší době může reálně uvažovat o vůbec prvním triumfu v této kategorii – zatím mu vždy prvenství unikalo, nicméně i letošní velmi malý rozdíl mezi druhým a prvním místem mu může být energií do dalšího ročníku. Je to tak – pouhých 7 hlasů rozhodlo, že loňské vítězství obhájil profesor drakologie Jamie Foster se ziskem 56 hlasů. Tedy jen o jeden hlas si pohoršil, ale vítězství obhájil a již příští rok může stejně jako jeho vítězná kolegyně Chardonay spřádat plány na třetí výhru v řadě – mezi profesory by se stal teprve třetím, kterému by se takový kousek povedl.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Jamie Foster - Emanue Tyrs - Kain de Vire

Objev roku
Objev roku je kategorií, která patří mezi ty příležitostné. Oceňuje jednou za čas nováčky v profesorském sboru, tedy pokud jím není jeden zástupce, pak by anketa byla poněkud zbytečná. Nicméně letos se sešla mezi bradavickými hned trojice energií nabitých profesorů, kteří zabojovali o vaše sympatie. A vítěz? Vítězkou se stala s naprosto přesvděčivým rozdílem hlasů a získaným počtem 19 hlasů nová profesorka létání Clea Eowerová.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Clea Eowerová

Duch roku
Až před vrchol slavnostního večera nechali vyčkávat vyhlašovatelé duchy. V kategorii Duch roku jsme letos byli svědky velmi vyrovnaného boje, což mimojiné značí i to, že naši duchové jsou velmi oblíbení a aktivní. Protože o kom nevíte, tomu hlas těžko dáte. A přestože se v minulých dvou edicích ankety zdálo, že "petrovská éra" vzala za své, letos hlasující opět vyzdvihli v těsném souboji na trůn s 10 hlasy Petera Grandwooda! Vrací se tedy staré pořádky?
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Peter Grandwood

Zaměstnanec roku
Aby byly všechny zaměstnanecké kategorie kompletní, bylo třeba se zaměřit i na kategorii Zaměstnanec roku. Už loni byly výsledky poměrně vyrovnané, ale zatím vždy dokázal vyhrál ten samý, a to Johny Sait. Nicméně letos nastala změna – s 9 hlasy dokázal svého inspektorského kolegu přetlačit inspektor Jan Marsalek, který tak rovněž získává svého prvního Fénixe! Pro další školní roky se nám rýsuje zajímavá rivalita.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Jan Marsalek

Student roku
I letos si nechali organizátoři na závěr dvojici studentských kategorií. Loni jsme byli svědky úspěchu dvojice Henry – Henry, v níž byl o kousek lepší ten mrzimorský a získal druhý triumf. Výsledky jsou v kategorii Student roku tradičně velmi vyrovnané, o čemž jsme se přesvědčili v minulých letech. Jak to ale dopadlo letos?
Ihned po vyhlášení třetího místa bylo jasno. Tedy alespoň v tom, že poprvé od školního roku 2013 bude mít anketa nového vítěze. Předchozí vítězové se totiž dali na dráhu absolventů či již neobývají hrad. Navíc dvojnásobný vítěz Henry Mitchell obsadil, možná poněkud nečekaně, až bronzový stupínek na stupních vítězů a ani napodruhé svoji výhru neobhájil. Získal 26 hlasů, tedy jen jeden respektive dva hlasy od čtvrtého respektive pátého místa. Tak vyrovnané to bylo. Takže kdo? Na druhém místě stanul stejně jako loni další Henry - Henry Daniels se ziskem 29 hlasů. O jeden méně než loni, avšak při umístění Mitchella asi čekal první prvenství. Jenže obyvatelé hradu tomu chtěli jinak – tato kategorie totiž skončila naprostou senzací a šokem. První místo totiž dokázal zcela nečekaně urvat se ziskem 34 hlasů Percy Conel, který tak absolutně paralyzoval Velkou síň. V předešlých dvou ročnících získal po 8 hlasech, před třemi školními roky dokonce pouhé 3 hlasy. Do té doby nezískal ani hlas. Tudíž letos získal více hlasů naráz než za celý svůj pobyt na Bradavicích! Ještě větší senzace než první triumf Mitchella! Další ročníky budou opravdu zajímavé – dočká se konečně Daniels? Nebo "Percy Uchvatitel" naváže na Anyuse a započne další nadvládu na studentském trůnu? Uvidíme.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Percy Conel - Henry Daniels - Henry Mitchell

Studentka roku
Jestliže řada kategorií letos přinesla divoké zvraty v celkovém pořadí, kategorie Studentka roku jakoby reprezentovala klidné vody. Jindy těsné souboje studentek letos vystřídala pohoda a klídek. Navíc ubyla loňská vítězka Clea Eowerová, která odešla čeřit vody zaměstnaneckých kategorií. Jak to tedy letos dopadlo?
Na třetím místě se umístila loni "bramborová" Gabriele de Montaune se ziskem 17 hlasů. Druhé místo letos získala loni třetí Katie Darková, a to se ziskem 21 hlasu. Zaznamenali jsme tedy pouhé posuny o jedno místo výše a nejinak tomu letos bylo i v případě prvního místa. Třetí triumf (nikoliv však v řadě) získala Hannys Leistrová se ziskem 28 hlasů. Navázala tak celkem snadno na zmíněnou Eowerovou, Maddie Láskyplnou a Valantinou Vaneovou – tedy slečny, jež dokázaly studentskou kategorii vyhrát právě třikrát a vícekrát. Již příští rok bude moci zmijozelská studentka zaútočit na vyrovnání rekordu fenoménky celé ankety Valantiny Vaneové, které dlouhá léta jen a jen vyhrála kde se dalo.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE a ZDE.
Diplomy: Hannys Leistrová - Katie Darková - Gabriele de Montanue

Mohlo se zdát, že vše je vyhlášeno a půjde se losovat tombola – avšak organizátoři se rozhodli udělit speciálního Fénixe za přínos E-Bradavicím a vstupenku do Síně slávy EB. A to osobě, bez které by tato anketa oblíbenosti nemohla být anketou oficiální – tou osobou se stala Fiona z Albionu - ředitelka školy.
Diplom: Fiona z Albionu

Všechny ceny tak byly rozdány a zbývalo vylosovat majitele dvou oranžových fénixů. Nakonec dvojice fénixů putovala do rukou Terezee Lother a Barbuše Kuřavové *usměje se*. Závěrečné minuty galavečera se už nesly v ryze uvolněném duchu – slavilo se, gratulovalo se, tleskalo se.

Další, už osmnáctý, ročník je tedy úspěšně za námi. Přinesl mnoho zajímavých okamžiků – od nových vítězů přes zajímavé comebacky i nepřijemné pády pro favority. Takový je život, takový je osud. Uvidíme, co se nám naskytne příští školní rok – příběhů se naskýtá mnoho. Budeme se na vás s Maddie těšit opět v lednu u již 19. ročníku E-Bradavického Fénixe.

Váš Teo

[Akt. známka: 1,67 / Počet hlasů: 12] 1 2 3 4 5
Autor: Teóma Tejedor | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: TT & ML
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |