Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
23.10.2022: Konkurz na redaktory
DV stále hledá nové redaktory, baví-li vás psaní a máte trochu času, rádi vás v redakci přivítáme do týmu. Více informací naleznete ZDE

Slety

* Říjnový sraz ve Štramberku - shrnutí

Vydáno dne 08. 11. 2018 20:36 (750 přečtení)

Jak jsme se měli na říjnovém sraze? Dočtete se zde!

Jelikož nás nebylo dosti na víkendový sraz v Ostravě, rozhodli jsme se s ostatními účastníky udělat z víkendovky jednodenní slet a sejít se ve Štraberku.

Počasí nám víceméně vyšlo - alespoň zezačátku. Prošli jsme se k Botanické zahradě v bývalém lomu (Štramberk je známý těžbou vápence), kde jsme vzduchem viděli létat psy (tedy, jednoho - a z velké výšky), a ač to v první chvíli vypadalo, že vzduchem letělo dítě, soudě dle výkřiku, který pád pronásledoval a že to nepřežilo, naštěstí se obavy nepotvrdily - jednak šlo o černého psa a jednak se daný tvoreček okamžitě zvedl a běžel vstříc svému pánovi, který sráz, ze kterého pes spadl zvládl oběhnout v rekordním čase. Setkání bylo šťastné a pes očividně taky, tak snad má před sebou ještě krásný a dlouhý život.

Po botanické zahradě jsme pokračovali na rozhlednu na Bílé hoře po Sluneční stezce, kde jsme si udělali pár hezkých fotek na židličkách podle našich znamení zvěrokruhu. Jelikož byla mlha, tak na rozhledně nebylo už od prvního pohledu nic vidět - i tak se našli ale dva odvážlivci, kteří si ty schody vyšlapali a pak nám dole řekli, že opravdu neviděli nic. Jen nás, jak dole posedáváme a čekáme na ně.

Cesta nás z rozhledny vedla dál... Na další rozhlednu, i když to byla rrozhledna, která byla taková must-see - šlo o štramberskou Trúbu, známý zbytek hradu s názvem shodným, jako město. Pokochali jsme se (ne)výhledem, který byl už přeci jen o něco málo lepší, neboť se mlha trochu zvedla a pak jsme zamířili v hledání oběda do hlubin města. Cestou jsme se ještě zastavili pro štramberské uši a nakonec jsme po delším hledání zakotvili v poměrně ucházejícím rychlém občerstvení, neboť se restaurace ukázaly jako buď plné, nebo zavřené. Když jsme posilněni vyšli zpět do ulic, zjistili jsme, že začíná pršet - a tak naše cesta byla velice krátká a přímá - zaparkovali jsme jen o několik domů dál v cukrárně, kde jsme potěšili i své mlsné jazýčky.

Když už konečně počasí opět vypadalo, že nebude škaredé (a přestalo pršet), vydali jsme se na vrch Kotouč, na kterém se nachází známá jeskyně Šipka, ve které byla kdysi nalezena čelist neandrtálského dítěte. Putovali jsme cestou necestou po celém kopci a kromě této jeskyně jsme shlédli i množství soch známých osobností, mezi které například patřil i sv. Václav, nebo Leoš Janáček. Dokonce jsme se i nachomýtli kousek od opravdového lomu, kde se vápenec stále těží a mohli jsme se tak pokochat lehce znepokojujícím pohledem na obrovský bílý kráter a jezírko, které barvou své vody připomínalo známá Plitvická jezera v Chorvatsku (pro neznalé - to je tam, kde se natáčel Vinnetou - Poklad na Stříbrném jezeře).

Po tomto finálovém výletu jsme sedli na autobus a jeli do nedaleké Kopřivnice, kde jsme neúspěšně hledali čajovnu, ale nakonec jsme skončili v příjemné zelené hospůdce, kde jsm náš slet ukončili. Byl to příjemně oddechový den a i přes počasí a podobné nešváry si myslím, že se i vcelku povedl.

Charoline Swan

Charoline Swan

[Akt. známka: 2,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Autor: Bývalí redaktoři | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |