Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
23.10.2022: Konkurz na redaktory
DV stále hledá nové redaktory, baví-li vás psaní a máte trochu času, rádi vás v redakci přivítáme do týmu. Více informací naleznete ZDE

Slety

* Report z magiozoologického sjezdu 2018

Vydáno dne 01. 12. 2018 17:41 (1212 přečtení)

Čtěte dále!

17. listopadu je pro mudlovský svět velmi důležité datum. I pro ten náš kouzelnický se již podruhé stal důvodem toho, proč se u příležitosti premiéry filmu o kouzelnickém světě sejít a pobýt spolu!Kratičký pohled do pobočky Děravého kotle! A taky šotek, který řádí v redakci a přeměnil mi datum dne! Ale odpouštím mu...

Sjeli se kouzelníci z dalekých koutů a hájů, aby u Děravého kotle našli skulinku pro svou kouzelnou osobnost, vyměnili si zkušenosti s ostatními přítomnými kouzelníky a také zapomněli na strasti a slasti mudlovského světa, který některé z nás občas umí pěkně potrápit.

Díky menšímu zádrhelu v letaxové síti, muselo velké množství kouzelníků využít klasické mudlovské vlakové dopravy, která stála za kus zadečku starého tlustočerva, neb nám čtvrtinu účast přislíbených kouzelníků dovezla o celé dvě hodiny později a to hladové, vymrzlé, ale pořád s úsměvem na rtech! (a tímto z naší redakce zdravíme Skokana!)

I přes tyto počáteční zmatky v dopravě a s naducanou krabicí dávivých dortíčků od Charlott, jsme se přemístili do Děravého kotle. Personál byl velice milý. Jelikož ví, že se všichni máme bezdpodmínečně rádi, přichystal nám jednu kouzelnicky nafukovací místnost, do které se nasoukalo asi 25 plnohodnotých kouzelníků! Jak správně tušíte, magie nám přetékala i skrze okna.

Svou návštěvou nás poctil i zmrtvýchvstalý Petr Fox, který si vymezil to nejlepší spací místo, opatřené zvláštní mudlovskou paměťovou pěnou, hřejivou peřinou a pohodlným polštářem. Inu, když už někdo vstane z mrtvých, potřebuje svůj komfort. Díky Foxíkově přítomnosti došlo i na jeho pověstné pohádky před spaním (vydání sbírky pohádek Usínejte s úsměvem! by Petr Fox je v Krucáncích a Kaňourech na spadnutí, pozn. redakce). Příběh O Pohořelci a Bublinatce doslova trhal úspěchem zdivo od zdí a všichni přítomní uznale odcházeli do říše svých snů.

Sobotní program byl jasně zadán již od počátků plánování kongresu, neb přesně to byl důvod, proč se zde kouzelnický lid sjel. Chvilku poté co se jedna ze Zmijozelských slečen (nebudeme jmenovat, ale jedná se o známou Jane Vixen, kterou jako malou postihla Sedmimílová kletba a od té doby vám jenom někam běhá, běhá a běhá, ať je léto nebo mráz, Jane už někam běží zas!) vrátila ze svých toulek po okolí Kotle, se k nám přidali další kouzelnické persóny, aby všichni společně usedli pod přísnou zkoušku svého kouzelnického já.


Úsměvy přítomných, to je přesně to, co vám jako pořadateli dodává sílu! I když víte, že se zrovna jistě smějou tomu, že se vám pokazilo losovací zařízení...


Já se po této zkušenosti dala na studium Věštění z čísel a Starodávných run, neb vyplnění testů některými kouzelníky chtělo vážně pořádnou fantazii a hádání při zaznamenávání odpovědí. Ale co je nejdůležitější, zkoušku složenou z krutopřísného testu všichni složili (neboť jsem se v polovině louskání ztratila a rozhodla se, že všichni zúčastnění jsou natolik dokonalí, že žádnou zkoušku nepotřebují. Pokud by se neskládala z pojídání zásob. Tu by s velkým předstihem vyhrál Mrzimor, pozn. redakce)

V testu bylo možno odpovědět na otázky týkající se EBradavic, famfrpálu či samozřejmě filmů a dokonce i hudby. Některé otázečky byly vyloženě podpásové - víte třeba z hlavy, jakou rozlohu má (políčkově) naše famfrpálové hřiště? Nevíte, že? HA! Jděte si to zjistit, třeba se vám to jednou bude hodit!!!

Vrcholem programu v Děravém Kotli byla tombola. Vlastně dvě tomboly. Prvně taková, při které se mi kouzelně promíchala číselka (ale nakonec to dopadlo vše dobře, samozřejmě!) a ze které si každý zúčastněný něco donesl. Od srsti polovida, přes základní inspektorskou sadu pergamenů, po Ďasovcovu zlobu. Jako zlatý hřeb této první tomboly byla cena Richarda Buflera pro Henryho Danielse, která se samozřejmě týkala nekromancie a ze které nám Richard hodil i úryvek k dobru. Paráda!


Trpaslenka s teleskopickými očky našla svého majitele!


Druhá, trochu "speciální" tombola už nebyla cenou pro každého. Byl zde hrabák, kůrolez, vánoční ozdoby s Patrony, sladkosti od Medového ráje, hůlka současného hůlkaře Honzy Marsalka a šála samotného Mlocka Scamandera. Vše se dostalo do těch správných rukou a všichni výherci vypadali šťastně a spokojeně. I můj Poco byl rád, že se tombola líbila, protože jej stála spoustu píchanců v prstech, jelikož my, ostřílení rukodějci nepoužíváme náprstky...

Po programu u Děravého kotle pár kouzelníků opustilo teplo jeho zdí a nás ostatní už čekalo převlékání do hábitů a cesta, na kterou asi někteří spolucestující nikdy nezapomenou. Kde taky můžete potkat tolik kvalitního kouzelnického materiálu, mudlové!


Každý z nás občas potřebuje svého profesora věštění, který mu zaváže kravatuPřed Kotlem. Všichni štěstím doslova záříme!V metru se nejspokojeněji tvářili Nebelvírští......což naštvalo ostatní a nedali se zahanbit!
Kouzelníci v metru aneb když už má i Grindewald strach!Cestu s námi si užívali hlavně mudlové kolem.


Toulání se krajem mudlů je z kouzelnického pohledu vždy velmi zvláštní. Podivujeme se nad jejich směšnými oděvy a životem bez hůlky. S ministerstvem kouzel byla domluvena úmluva, která pro tento náš sjezd zaručovala spoustu paměťových kouzel a také použití jedu ze střemhlavého zla ve všech pitných zdrojích v mudlovském obchodním domě, stejně jako jeho výpary obsahovalo každé fouknutí vánku v tamním metru, z čehož vyplývá, že si nikdo nic nepamatuje a my jsme si mohli volně chodit hrdí na svá kouzelnická já.


Omlouváme se za zhoršenou kvalitu fotografie, mudlovské kino podvědomě očividně nadržuje Nebelvírské koleji. Z čehož sice vznikl kvalitkou horší snímek, leč nás, hrdé Nebelvírské lvy, to hřeje u srdíček.


Hostinští od Děravého kotle měli už v pátek krapánek problém s naplněním obsahu našich bříšek a proto jsme pro menší riziko na debatu po filmu zvolili jeden velmi milý podnik, který mají pod vedením tři nějací poloobři, kteří svou práci dělají skvěle a byli velmi vstřícní a milí! Tedy, nutno podotknout, že neutekl žádný hrabák, stejně jako jsme naše mrzimorské kamarády a trpaslenky profesorek von Dog a Werewolfky drželi daleko od kuchyně, tudíž nebyla moc šance na tak zvanou pořádnou kouzelnickou ostudu, při které by ve zpomalených záběrech létaly nádoby, převracely se stoly a metaly se kletby. Zdravíme do oné kouzelnické restaurace a určitě se někdy vrátíme! Pro tuto chvíli našim třem poloobrům věnujeme alespoň malou reklamu na stránkách Denního věštce.


Debatujeme! A bystrozor po levé straně dohlíží na klidný průběh akce.Hůlky připraveny vždy a všude.


Inu, vážení čtenáři, troufám si skromně říct, jakožto pořadatel a absolvent Školy skromnosti Petra Foxe (vynikající, doporučujeme! pozn. redakce), magiozoologický sjezd se vyvedl na výbornou! V neděli se plní dojmů, emocí a nových zkušeností každý chytil svého přenášedla a vrátil se zpět ke svým všedním kouzelnickým starostem. Touto cestou bych ještě ráda poděkovala úplně všem, kteří se akce zúčastnili a jen dodám, že další kongres na téma kouzelných tvorů nás čeká přesně za dva roky, tedy v listopadu 2020. Neznalým našich mravů a snad i těm, co se považují za stydlivky, bych jen ráda dodala, že mezi sebe přijmeme každého, byť má končetinu navíc či o kolečko méně, neboť na EBradavických sletech je vítán každý, kdo si rád užije kouzelného světa a nechá se zcela zaplnit magií nejen tou, která nám tryská z hůlek, ale zejména tou přátelskou, které není nikdy dost...

S úsměvem na rtech a vzpomínku na sjezd do Myslánky vkládajícNeposedného šotka odehnala Annabelle Fairy.

Maddie Láskyplná

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Autor: Bývalí redaktoři | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |