Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Mezi proběhlé slety bylo přidáno setkání na pátek třináctého.

19.09.2019: Aktualizace sekcí
Byla aktualizovány sekce Historie DV, EB galerie nejlepších a Síně slávy jednotlivců.

14.09.2019: Změna adresy redakce
Redakce DV byla ze závažných provozně-technických důvodů oficiálně přesunuta na adresu www.denni-vestec.sqee.eu, za čež patří poděkování jménem redakce a čtenářů DV hradnímu inspektorovi Johnymu Saitovi, který vedení významně pomohl přesun zrealizovat.

V případě nefunkčnosti čehokoliv, prosíme, kontaktujte vedení DV!
Původní adresa redakce bude funkční do 30. 9. 2019 a poté bude uzavřena.

Děkujeme za pochopení a věříme ve světlou budoucnost DV, vedení DV

05.09.2019: Nábor do Denního Věštce!

Famfrpál

* Po odmlce se hrál opět All-stars zápas

Vydáno dne 27. 02. 2019 13:40 (225 přečtení)

16. ledna 2019 se opět odehrál po menší odmlce All-stars zápas. Více informací o utkání naleznete v článku.

Ve středu 16. ledna 2019 se po 2 sezónách znovu odehrál tzv. All-stars zápas. Obyvatelé Hradu mohli vybírat a nominovat z aktivních hráčů, respektive z těch, kteří aktivně hrají famfrpál nebo mají možnost ho hrát. Právě 16. ledna se sešlo 12 hráčů, kteří se mohli tohoto zápasu zúčastnit. Hráči byli rozděleni do dvou týmů, letos se reprezentovalo pod hlavičkou kolejí Nebelvíru a Mrzimoru. Kdo všechno ale nastoupil?

V týmu označený jako Nebelvír se ujal vedení kapitán a odrážeč z řad Zaměstnanců, Johny Sait, který i v tomto zápase hrál odrážeče, pomáhal mu v tom odrážeč a kapitán Nebelvíru, Mysterious Shadow, dále chytala Havraspárská chytačka Annabelle Fairy. Góly stříleli tito střelci: John van Smith, který je zároveň kapitánem Havraspáru, Maty Anyus ze Zmijozelu a ze Zaměstnaneckého výběru i Jek James El. Tým hrál pouze v 6 lidech, bez brankáře. A co na druhé straně?

Za Mrzimor hráli tentokrát pod vedením chytačky Mrzimoru, Barbuchy Kuřavové, která si v tomto zápase po dlouhé době opět zkusila post odrážečky, tito hráči: na postu odrážečky bývalá profesorka létání a současná studentka Nebelvíru, Clea Eowerová, jako střelkyně Nina Pikeová a Rose de Villiers z Nebelvíru, a též si zastřílela i absolventka Zmijozelu, nyní zastupující tým Zaměstnanců, Kačka Valentová. Zlatonku se pokoušel chytit bývalý profesor alchymie Teóma Tejedor. I tento tým hrál bez brankáře.

Zápas byl velmi zajímavý. Mohli jsme spatřit celkově 22 branek, 14 z nich nastřílel tým pod označením Nebelvír, zbylých 8 gólů střelil tým s označením Mrzimor. (Pozn. autorky: Pro přehlednost pro tento report budu označovat hráče takovou barvou týmu, za který hráli tento zápas.) Nejvíce branek nastřílel Jek James El, celkově 6 tref. Hned za ním byla Nina Pikeová, které se podařilo skórovat 5krát. Se 4 góly vzešli i Maty Anyus a John van Smith. 2 branky střelila i Kačka Valentová a jen jednou se trefila Rose de Villiers.

Další odvětví, tedy pozorovaný jev ve statistice, je hodnota rozdané doby odpočinku, neboli omráčení. I zde se více dařilo Nebelvíru. Tento tým dokázal omráčit soupeře na 1 hodinu, 6 minut a 48 sekund, jako vždy válel Mysterious Shadow se 33 minutami a 49 sekundami omráčení potloukem. Tým hájící Mrzimor na soupeře vůbec v tomto ohledu nestačil, dokázal potlouk odrazit tak, aby poslal soupeře na menší oddech činící pouze 21 minut a 4 sekundy. Dohromady to dělá 1 hodinu, 27 minut a 52 sekund, což na hrací dobu 1 hodiny, 1 minuty a 14 sekund dělá nadprůměr až vynikající výkon odrážečů. Celkově byli hráči na pauze 1 hodinu, 28 minut a 19 sekund, tedy o 27 sekund více, než nastříleli - Potlouky dokážou být někdy opravdu zákeřné.

Co se týče spatření zlatonky, v tom byli lepší hráči z týmu obhajující žluté dresy z Mrzimoru. Zlatonku spatřili 17krát oproti 5 spatření týmu nosící pro změnu červené dresy označující Nebelvírskou kolej. Avšak právě Nebelvírská kolej mohla zápas rozhodnout již po 27 minutách a 36 sekundách hry, kdy Annabelle Fairy skorochytila zlatonku.

Zápas byl docela zajímavý - diváci i hráči si tak užili posledního narychlo naplánovaného utkání hvězd, kde se de facto utkali nejlepší z nejlepších, tedy ti, co mohli v tento den nastoupit.

Závěrem se musím omluvit za pozdní vydání tohoto reportu a souhrnné statistiky za uplynulou sezónu, musela jsem být dlouho u mudlů bez přístupu do našeho světa. Pevně věřím, že následující, jubilejní, 10. sezónu bude vše včas a snad se mi podaří vám vynahradit i články navíc, popřípadě i nějakými rozhovory s hráči.

A nyní slibovaná statistika tohoto zápasu.

• Nina Pikeová, 140:80, 22:02:04

Zlatonku v tomto zápase chytila po 1 hodině, 1 minutě a 14 sekundách hry Annabelle Fairy, přidala svému týmu 150 bodů a upravila konečné skóre na 290:80.