Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
12.11.2019: Nová série kvízů!
První dva kvízy z nové série Denního věštce jsou tady! Tématem jsou hlášky - v tomto kole PRVNÍ díl HP a hlášky z filmu. A dvě úrovně obtížnosti. Celkem 40 otázek! Šup šup do příslušné sekce! Více informací o sérii již brzy.

01.11.2019: EB SLETY
Proběhla aktualizace bodů 5 a 6 v sekci "Oznámení organizace sletu" v informacích k pořádání sletů.

Famfrpál

* Havrani převálcovani zaměstnaneckou mašinou

Vydáno dne 05. 09. 2019 18:30 (30 přečtení)

V druhý májový den byli Havrani převálcovani nezastavitelnou Zaměstnaneckou mašinou. Jak vše dopadlo v článku.

V druhý májový den ve čtvrtek 2. května 2019 se na famfrpálovém hřišti utkaly týmy Havraspáru a Zaměstnanců. Zápas byl již od začátku jednoznačný, Zaměstnanci již od zahájení zápasu ve 21:05:27 zatlačili Havrany do kouta a snadnou výhrou si připsali další body. Jaká že to ale byla soupiska?

U Havraspárského kapitána a střelce Johna van Smitha nastoupily též jako střelkyně Rosemary Ellen Wilde a Alice Stark, potlouky odrážely Elsie de Fleer s Yennou von Everec, v brance byla Katharina Brown a zlatonku společně hledaly Natalia Korsakovna a Annabelle Fairy. A jak to bylo na druhé straně?

Na straně Zaměstnanců se pod vedením kapitána a odrážeče potlouků Johnyho Saita zúčastnili zápasu též Charlotte Chardonay jako odrážečka, jako střelci nastoupili Kačka Valentová, Richard Bufler, Jek James El, Cornelia Haleová a Charoline Swan, branku hlídal Mazrim Taim a zlatonku chytal Teóma Tejedor. A jak tedy dopadl zápas?

Za celý zápas jsme mohli vidět 22 gólů, drtivou většinu, rovných 19 branek, vstřelili Zaměstnanci, zbylé 3 branky pak dali Havraspárští. Nejvíce úspěšných střel měla Kačka Valentová, která se trefila 6krát, Richard Bufler si připisuje 5 střel, po 4 prohození obručí si zapisují Charoline Swan a Jek James El. O 3 Havraspárské trefy se zasloužil John van Smith.

Na zlatonku u Havraspárské koleje byly hned 2 chytačky, Natalia Korsakovna a Annabelle Fairy, ani jedné se nepodařilo chytit nebo alespoň skorochytit zlatonku, zatímco chytači soupeře, Teómovi Tejedorovi se nejen povedlo 2krát skorochytit, ale také chytit. .

I odrážeči z řad Zaměstnanců se pyšnili. Celý zápas trval 1 hodinu, 2 minuty a 41 sekund a byla rozdána pauza na 2 hodiny, 16 minut a 31 sekund, takže jsme se koukali na pár jedinců, kteří si jen tak hoví na košťatech. Přitom podstatnou část nasázeli právě hráči z Zaměstnanců, to jest 2 hodiny, 14 minut a 44 sekund. Zbylou minutu a 47 sekund rozdali Havraspárští. Na pauze byli hráči o 41 sekund déle díky samovolně se pohybujícímu potlouku, tedy dohromady 2 hodiny, 17 minut a 12 sekund. Na pauze byli déle Havrani, konkrétně 2 hodiny 9 minut a 48 sekund, profesoři si dáchli pouhých 7 minut a 24 sekund.

I v nalétané vzdálenosti mají pedagogové navrch. Nalétali 6 287 políček, Havraspár dosahoval na pouhou polovinu, na 3 877 políček. Nejvíce jich měl chytač profesorů Teóma Tejedor s 1 983 políčky, s velkým odstupem za ním pak John van Smith s 1 036 políčky. Celkově bylo nalétáno 10 171 políček, 7 z nich měla rozhodčí Fiona z Albionu.

Za celý zápas jsme mohli vidět až 10 střídání, 9 na straně Zaměstnanců, jedno na straně Havraspáru, ke kterému došlo ve 21:26:33, kdy se prohodili chytačky, místo Natalie Korsakovny nastoupila Annabelle Fairy. Jinak Zaměstnanci střídali na pozicích střelců, ve 21:11:40 střídala Charoline Swan Kačku Valentovou, ve 20:16:07 pak Cornelia Haleová Jeka Jamese Ela. Ve 21:22:49 opět naskočila Kačka Valentová za Richarda Buflera a ve 21:26:53 Jek James El vystřídal Charoline Swan. Richard Bufler ve 21:32:12 vystřídal Cornelii Haleovou, která pak vystřídala ve 21:40:27 Jeka Jamese Ela. Ve 21:54:06 vystřídla Kačka Valentová Richarda Buflera , ve 22:01:55 pak vystřídal Jek James El Charoline Swan a poslední střídání probehlo ve 22:04:06 vystřídal Richard Bufler Cornelii Haleovou.

Zápas skončil jednoznačnou výhrou Zaměstnanecké koleje, berou si další dva body do poháru a tipuje se, zda je někdo někdy porazí. Havrani se i přes takovou prohru nevzdávají.

A jako vždycky klasika na závěr. Statistika zápasu.

John van SmithHavraspár30:19022:03:16

Zlatonku v tomto zápase chytil ve 22:08:08 po 1 hodině, 2 minutách a 44 sekundách hry Teóma Tejedor, přidal svému týmu 150 bodů a upravil konečné skóre na 30:340.