Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
12.11.2019: Nová série kvízů!
První dva kvízy z nové série Denního věštce jsou tady! Tématem jsou hlášky - v tomto kole PRVNÍ díl HP a hlášky z filmu. A dvě úrovně obtížnosti. Celkem 40 otázek! Šup šup do příslušné sekce! Více informací o sérii již brzy.

01.11.2019: EB SLETY
Proběhla aktualizace bodů 5 a 6 v sekci "Oznámení organizace sletu" v informacích k pořádání sletů.

Famfrpál

* Lvi nešetřili ani Havrany

Vydáno dne 07. 09. 2019 10:30 (30 přečtení)

Ani v dalším duelu famfrpálového klání Lvíčata nešetřila svého soupeře. Tentokráte to byli Havránci. O tom, jak dopadla další Nebelvírská mela, se dočtete v článku.

V sobotu 25. května 2019 se na famfrpálovém hřišti sešly v osm hodin večer týmy z řad Nebelvíru a Havraspáru, aby poměřily své síly. V Havraspáru se objevilo více nových jmen, nových hráčů, kteří nebyli moc vytrénovaní. To vedlo k problémům a nešvarům, kvůli čemuž byl zápas na 4 minuty a 48 sekund v čase od 21:09:56 do 21:14:14 přerušen, takže pro Nebelvír to byla jakýsi po-sezónní zápasový trénink. A jaká byla tedy vůbec soupiska týmů?

V Nebelvíru opět chyběl jeho kapitán Mysterious Shadow, který byl později hlavním rozhodčím Jekem Jamesem Elem kritizován za pozdní omluvu při plnění svým kapitánských povinností. Proto se ujala těchto povinností chytačka Cathy Beedle, k niž se připojili jako střelci Henry Daniels a Nina Pikeová, potlouky odráželi James Oliver a Katy Wronová a v brance byla Rose de Villiers. A jak to vlastně vypadalo na druhé straně?

Pod vedením kapitána a střelce Havraspáru Johna van Smitha hráli jako střelci Alice Stark a Katharina Brown, jako odrážeči Elsie de Fleer, Rosemary Ellen Wilde a Yenna von Everec, zlatonku se pokoušela chytnout Natalia Korsakovna a v brance se pokoušel ubránit obruče Bejamin Waler.

Zápas byl zahájen ve 20:09:15 a trval bez přerušení 4 minut a 18 sekund přesně 1 hodinu, 5 minut a 13 sekund. Za tuto hrací dobu se stihlo 23krát prohodit obručí camrál. A byl to právě Nebelvír, který toho nastřílel více, celkově 20 prohození. Nejvíce zásahů měla Nina Pikeová, která obručemi prohodila 14krát camrálem. Další, kdo si připisuje 6 gólů, je Henry Daniels. Zbývající 3 trefy připadají Havraspáru, tyto střely patří konkrétně Johnu van Smithovi.

Co se týče zlatonky, tam byli o něco lepší hráči z Havraspáru. I přesto, že žádný chytač zlatonku skoronechytil, Havraspárští ji dokázali spatřit 16krát oproti 13 spatření členy týmu Nebelvíru. Byli to však Lvi, kteří zlatonku chytili.

I odrážeči do zápasu hodně mluvili. Rozdali pauzu ostatním hráčům celkově na 1 hodinu, 37 minut a 45 sekund, což je docela obdivuhodný výkon. V tomto více vyhrává Nebelvír, který takto poslal ostatní na pauzu na 1 hodinu, 16 minut a 10 vteřin a to díky Jamesi Oliverovi, který rozdal značnou část Nebelvírské pauzy, to činní 1 hodinu, 10 minut a 14 sekund. Havraspár se zmohl rozdat pouze 21 minut a 35 sekund. Co se týče pauzírování, déle si odpočliHavraspárští, na 1 hodinu, 17 minut a 46 sekund. Zatímco lvi si moc neodpočinuli, dali si pauzu na 24 minut a 39 sekund. Celková doba pauzírování hráčů byla 1 hodina, 42 minut a 25 sekund. Což znamená, že 4 minuty a 40 sekund k pauzám rozdal samotný samovolně se pohybující se potlouk.

Nalétaná vzdálenost je v tomto zápase dosti vysoká. Bylo nalétáno celkově 8 669 políček, 4 382 nalétali Nebelvírští, Havraspár si tak připisuje 4 280. Zbylých 7 políček jde na účet rozhodčího Jeka Jamese Ela.

Za celý zápas jsme sledovali 1 střídání a 1 nastoupení do hry. Rosemary Ellen Wilde, odrážečka Havraspáru, naskočila do zápasu o něco později, a to ve 20:11:37, tedy o 2 minut a 22 sekund po zahájení zápasu. Střídání se odehrávalo na postu odrážeče na straně Havraspáru, kdy ve 20:34:00 vystřídala Elsie de Fleer Yennu von Everec.

I když měl Havraspár nové nevytrénované hráče, je jen otázkou času, kdy budou opět konkurovat ostatním týmům. Vždyť i Zmijozel byl na tom před nedávnem stejně, a o Mrzimoru ani nemluvě, jenže ti se potýkají věčně s nedostatkem hráčů. Nicméně Nebelvír vyhrává a bere si body do bojů o famfrpálový pohár.

Závěrečná statistika zápasu ke každému reportu je zaručena.

Nina PikeováNebelvír200:3021:16:42

Zlatonku v tomto zápase chytla po 1 hodině, 5 minutách a 13 sekundách hry Cathy Beedle, přidala svému týmu 150 bodů a upravila konečné skóre na 350:30.