Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
02.01.2020: EB SLETY
Do sekce "EB slety" přidán slet "Plzeňské adventní setkání".

E-Bradavický Fénix

* 20. ročník E-Bradavického Fénixe: studentská nadvláda Mrzimorských, Derdesová rekordním nováčkem i vytoužený Tyrsův triumf

Vydáno dne 26. 08. 2019 18:30 (207 přečtení)

Co přineslo kulaté výročí "Fénixů"? Jak večer probíhal a kdo posbíral jaká ocenění? Došlo i na překvapení?
To vše a mnohem více naleznete v článku!

Pátek - 28. červen - 20 hodin - toť základní údaje slavnosti, na které se toho událo letos opravdu hodně. A byl k tomu řádný důvod. Anketa oblíbenosti E-Bradavický Fénix se totiž právě v uplynulém školním roce dočkala kulatého výročí. Ano, našemu Fénixovi je už 20 let. Je to až neuvěřitelné. A letos to organizátoři pojali opravdu slavnostně a opravdu velkolepě!

Celá Velká síň záři ve zlatých barvách, množství stolků s pohybujícími se ledovými sochami a stylovými ubrusy ve zlatém provedení. Učiněná krása navíc doprovázená velkým erbem E-Bradavic nad jevištěm, které v ten večer patřilo mnohým. Z větší části však patřilo už tradičnímu duu vyhlašovatelů - Maddie Láskyplné a Teómovi Tejedorovi, kteří byli rovněž elegantně oblečeni do černé a zlaté. Stejně vyzdobeny byly i letošní losy, které slibovaly vyšší šanci na výhru díky rozšířené výroční tombole. O distribuci losů stejně jako o občerstvení a hudbu se opět starali hradní skřítci, za což jim patří velké poděkování. Prázdná Velká síň se zaplnila dychtivci po výsledcích i po příbězích, které se v ten kouzelný večer napíšou či dopíšou. A tak neváhejme a pojďme se podívat, jak to v ten vlahý červnový večer vlastně vůbec dopadlo!

Stejně jako v loňském roce se opět nedostala ke slova kategorie Objev roku, protože řady profesorského sboru zůstaly znovu nerozšířeny. Avšak i tak letos byl počet vyhlašovaných kategorií rekordní, a to proto, že krom kategorie Přínos E-Bradavicím se vyhlašovala i zcela nová kategorie Osobnost famfrpálové sezóny.

Profesorka roku
Pořadatelé to letos vzali vskutku z gruntu a večer odpálili ihned jednou z nejočekávanějších kategorií, což u obecenstva vyvolalo překvapivé výrazy ve tvářích. Ano, jako první na řadu přišla kategorie Profesorka roku.
Na oceňovaném třetím místě jsme letos mohli vidět návrat. A to návrat na stupně vítězů – se 48 hlasy se dokázala mezi elitu vrátit čerstvá mrzimorská kolejní ředitelka a profesorka bylinkářství Julinka Smailinka, která tak alespoň trochu dala zapomenout na sestup její oblíbenosti z minulých školních let. Již potřetí za sebou může slavit druhé místo nebelvírská kolejní ředitelka a profesorka kouzelných tvorů Maddie Láskyplná, a to se ziskem 57 hlasů. Nepovedl se jí tak útok na prvenství, nicméně soudě dle bezprostředního ohlasu jí to zase tak nevadilo. První místo totiž zcela suverénně obhájila, dokonce už počtvrté, se ziskem parádních 72 hlasů zmijozelská kolejní ředitelka Charlotte Chardonay! Kategorii ovládla s nejvyšší počtem získaných hlasů od školního roku 2012. Uvidíme však, co způsobí příchod nové profesorky s vývojem této kategorie. Každopádně i tak Chardonay už každým dalším vítězstvím maršuje k pozici nejoblíbenější profesorky všech dob!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Charlotte Chardonay - Maddie Láskyplná - Julinka Smailinka

Zaměstnanec roku
U zaměstnanců jsme ještě zůstali, byl totiž čas na mírně upravenou kategorii Zaměstnanec roku. Tato kategorie doznala zásadní změny, a to v rozšíření počtu vyhlasovaných z jednoho na dva. Tak se stalo proto, že nevyučujících zaměstnanců v posledních letech přibylo a je třeba je taktéž ocenit za jejich činnost na hradě.
Na druhé místo se letos vyšplhal v této kategorii velmi úspěšný inspektor Johny Sait získavší 18 hlasů. Více hlasů, a to podstatně - 30, získala ředitelka školy Fiona z Albionu, která tak i po úpravě pravidel hlasování dokázala první místo obhájit. A příští rok může útočit na hat-trick!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Fiona z Albionu - Johny Sait

Srdce koleje
Každým rokem jsme proklamovali, jak je kategorie Srdce koleje tou nejvýznamnější, že je oceněním samotné koleje. I tak nám ale přišlo, že ocenění není dostatečně prestižní, a proto jsme se rozhodli počet oceněných zredukovat a vyhlašovat vždy jen to jedno jediné srdce koleje. Přeci i každý z nám máme jen jedno, to své. Pojďme se tedy podívat, kdo si letos toto prestižní "očko" dá do svého profilu.

Havraspár: Rosemary Ellen Wilde
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Rosemary Ellen Wilde

Nebelvír: Cathy Beedle
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Cathy Beedle

Mrzimor: Sarin Coyle
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE
Diplom: Sarin Coyle

Zmijozel: Bára Wolfová
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Bára Wolfová

Zaměstnanci: Fiona z Albionu
Všechny hlasy získala jediná oceněná.
Diplom: Fiona z Albionu

Síň slávy E-Bradavic
V loňském létě zavedená kategorie má za cíl vyznamenat osobnosti, které mají či měly na vývoji a činnosti E-Bradavic zvlášť významný podíl. Tuto osobnost volí vždy po vzájemné shodě organizátoři ankety, přičemž vždy jeden z organizátorů osobnost nominuje. A kdo se stal druhým nositelem tohoto speciálního Fénixe?
HAIDE KARAI
za rozvoj koleje Zmijozel z pozice studentské funkcionářky a kolejní ředitelky, za rozvoj oboru teologie na EB a za osobitý přístup ke studiu i výuce na hradě


Duch roku
Kategorie Duch roku v posledních letech nabrala proměnlivý směr, neboť se nám vítězové začali střídat každý rok, a tak na nějakou sérii výher jednoho konkrétního ducha jako v začátcích ankety můžeme zapomenout. Letos toto pravidlo jen a jen potvrdila vítězstvím novicka mezi průhlednými s 13 hlasy zvítězivší Nattali Portman. Možná se nám tu zrodila možná vícenásobná vítězka. Kdo ví?!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Nattali Portman

Osobnost famfrpálové sezóny
Famfrpál je už nějakým tím rokem velmi sledovanou aktivitou mezi bradavickými zdmi, respektive mezi ochozy famfrpálového hřiště. Stejná pozornost jako oblíbené hře by se měla dát i těm, kdož se o její oblíbenost zasluhují, tedy hráčům. A který byl ten nejlepší, nejšikovnější, nejinovativnější nebo prostě jen nejoblíbenější? Od tohoto školního roku to už budeme vědět.
A premiérové vítězství si v kategorii Osobnost famfrpálové sezóny odnesl s opravdu mohutným náskokem zmijozelský útočník Maty Anyus s 10 hlasy. Nutno dodat, že na hřišti je opravdu vidět a leckdy i slyšet *lehce se pousměje*
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Maty Anyus

Nováček roku
Nováčci stojí v posledních letech opravdu za to, a tak získat toto ocenění v kategorii Nováček roku patří mezi ty nejvyšší pocty, jaké se může obyvateli EB v této anketě dostat. V minulosti vyhrávali samí velikáni. Zajímavé je, že jak je poslední dobou velká konkurence, tak výsledky jsou až překvapivě jasné. A nejinak tomu bylo i letos. S náskokem 6 hlasů a 11 získanými hlasy zvítězila nebelvírská novicka Frankie Derdesová. Po dvouleté pauze tak opět úspěšný nebelvírský zástupce, navíc tato slečna získala absolutně nejvyšší počet hlasů v historii této kategorii! Pěkný úspěch!
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplom: Frankie Derdesová

Profesor roku
Zatímco profesorkám byl věnován prostor ihned v počátku večera, na jejich mužské kolegy se dostalo až před dvaadvacátou hodinou večerní. Kategorie Profesor roku totiž letos slibovala zápletku, kterou si však málokdo přál – z důvodu nízkého počtu vyučujících profesorů byli organizátoři nuceni snížit počet oceněných ze tří na dva. Doufejme, že se nějací ti profesoři v budoucnu najdou a budeme se moci vrátit k původnímu formátu kategorie.
Na druhé místo se letos dokázal propracovat s 30 hlasy zástupce ředitelky a profesor černé magie Kain de Vire, který tak vůbec poprvé za sáhodlouhé působení v E-Bradavicích dokázal vystoupit na stříbrný stupínek v této (či i jakékoliv jiné) kategorii. Zajímavý úspěch a je vidět, že trpělivost růže (samozřejmě černé) přináší. Avšak ten červnový večer absolutně všechno zastínil jiný počin. Po celkem pěti stříbrných úspěších a mnoha prohrách s mnohými kolegy došlo i na toho, který na EB působí už 12 let v pozici profesora. Ano, vítězem se stal se 39 získanými hlasy kolejní ředitel Havraspáru a profesor věštění Emanue Tyrs. Je to fantastický úspěch, neboť takto dlouho ještě nikdo v obou profesorských kategoriích na největší úspěch nečekal. A nemusí zůstat u jedné výhry, kolejním ředitelům a ředitelkám se všeobecně daří a hojně sbírají úspěchy. Loňský navrátilec Richard Bufler se umístil na bronzové, leč neoceňované, pozici, ale i on bude jistě příští rok pokukovat po velkém úspěchu. A pochopitelně "zlatá medaile" není nedosažitelná ani pro pány Taima a de Vireho.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Emanue Tyrs - Kain de Vire

Student roku
Letošní výsledky byly jistě zajímavé, ale v nedávné minulosti se dějí velice zajímavé výsledkové veletoče i mezi studentskými kategoriemi. A kategorie Student roku tento trend potvrdila po loňském roce i letos. Loňské mrzimorské duo Henry Mitchell – Aken James Takato své postavení absolutně neudrželo, neboť první jmenovaný se letos umístil 8. a druhý jmenovaný dokonce uzavíral elitní desítku pořadí. Ještě o jednu příčku hůře se umístil loni bronzový Mysterious Shadow. Je tak jasné, že letos výsledky doznaly jistých změn. Pojďme si je shrnout.
Bronzový, tedy třetí stupínek letos připadl po vcelku těsné bitvě loni stříbrnému havraspárskému studentovi Johnu van Smithovi, který sice získal 27 hlasů, tedy o 6 více jak loni, nicméně letos to prostě výše než na třetí místo nestačilo. Na druhou stranu na čtvrtého v pořadí Percyho Conela měl 4 hlasy k dobru. Na druhé místo dokázal vystoupat se 34 získanými hlasy havpraspárský nováček Felix Bloudivý, který tak hned v první rok svého pobytu na EB nabyl záviděníhodnou popularitu. Nezbývá než doufat, že to nebylo první "vyhrání", které bude z jeho kapes v příštích letech tryskem vyhnáno. Letošní první místo i po kolapsu mrzimorského dua (a možná právě proto) rovněž dokázal uzmout student Mrzimoru, a to s náskokem 8 hlasů, tj. 42 získanými hlasy Sarin Coyle. Rovněž nováček mezi bradavickými zdmi – co tak nevyšlo Coylovi (a vlastně i Bloudivému) mezi nováčky, to si bohatě vynahradili mezi studenty. V Mrzimoru to ovšem vypadá velmi zajímavě a bude zajímavé sledovat, jestli jejich nadvládla z posledních ročníků ankety bude pokračovat, či snad pozvedne bojový prapor van Smith nebo se zase udějí takové změny ve výsledcích, až bude všem na hradě zrak a sluch přecházet.
Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE.
Diplomy: Sarin Coyle - Felix Bloudivý - John van Smith

Studentka roku
Velké překvapení, které se opět událo mezi studenty loni napodobila i kategorie Studentka roku. Inu, letos to až tak šokující nebylo, nicméně přeci jen tato kategorie nabídla zajímavý příběh. Je ale třeba zdůraznit, že loni bronzová Sarah Friesalah se ani neumístila, neboť už na naší škole nestuduje – smutné, ale je to tak. Každopádně se tak otevřela cesta dalším a že konkurence byla. Ne že ne. A jak to tedy dopadlo?
Na třetím místě se letos umístila zase po čase Barbucha Kuřavová s 19 hlasy, která je stálicí této kategorie, ale přeci jen nejvyšší umístění jí stále chybí (za to 3. místo obsadila již pošesté)! Druhou pozici tentokráte získala a tedy své loňské vítězství nedokázala obhájit havraspárská studentka Yenna von Everec, jež získala 20 hlasů, tedy jen o jediný hlas než bronzová Kuřavová. I tak je ale pro ni tento výsledek milosrdný, kolikrát se už stalo, že vítěz nebo některý z dalších oceněných v následujícím školním roce zcela propadli. Kdo ale nepropadl, to je vítězka této kategorie. Logicky. Navíc, když se letošní vítězka opravdu může radovat, neboť krom své výhry pozvedla celou kolej. Poprvé za 20 ročníků ankety tuto kategorii totiž vyhrála mrzimorská studentka, a to se 27 získanými hlasy. A není jí nikdo jiný, než Katie Darková, která tak po dvou stříbrných úspěších v řadě dokázala konečně dobýt vrchol této kategorie. Velmi konzistenstní postup a kdo ví, třeba se jí podaří příští rok výhru obhájit. Celkové výsledky jsou k nahlédnutí ZDE a ZDE.
Diplomy: Katie Darková - Yenna von Everec - Barbucha Kuřavová

Ročník oslavujíc výročí dvou dekád od založení a především ročník plný zajímavých výsledků, kdy se vůbec poprvé v historii ankety nedělilo vítězství byť v jediné anketě se chýlil ke konci. Ovšem na přítomné čekala ještě výroční tombola obsahující 50 cen – mimojiné kroniku ankety, sladkosti, nehořlavé pergameny, dvojici luxusních hábitů, upomínkové předměty nebo klenoty. Originální cenou byla rovněž fotografie Fénixova řádu. A pak už přišla na řadu poslední cena - černý fénix. Opravdu luxusní kousek. Také řada přítomných obdivovala jeho krásu a jeho zbarvení. Jediná Hannys Leistrová sebevědomě prohlásila "toho chci". No ... a paní Štěstěna jí vyslyšela. Los číslo 125 byl tím šťastným a opravdu jej vyhrála zmijozelská studentka!

A byl konec. Všichni vítězové byli poznáni, všechna tajemství byla odhalena. A tak o půl dvanácté, kdy už bradavická drobotina dávno měla být v postelích nastal čas loučení plný přání dobré noci a krásných prázdnin, neboť Bradavický expres už byl v Prasinkách připraven na nával studentů a zaměstnanců cestujících do Londýna. Příští rok nás čeká nás už nečeká žádný slavnostní ročník, byť naši američtí kouzelní přátelé by to jistě viděli jinak – 21. edice E-Bradavického Fénixe se již připravuje a budeme se na vás s Maddie zase v lednu těšit.

Váš Teo

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Autor: Teóma Tejedor | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: TT & ML
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |