Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
20.02.2020: Aktualizace sekcí
Byly aktualizovány sekce "EB galerie nejlepších" a "Síně slávy jednotlivců".

Famfrpál

* Průběh famfrpálové sezóny narušen - Aktualizace

Vydáno dne 14. 10. 2019 10:00 (131 přečtení)

Letošní 11. sezóna byla zahájena prvním říjnovým víkendem. Mohla ale být předčasně ukončena. Při obou dvou Zmijozelských zápasech byla objevena jakási temná síla. Podrobnosti najdete v článku.
Aktualizace proběhla 19. 10. 2019Letošní 11. sezónu měl podle plánu zahájit páteční zápas mezi Zmijozelem a Zaměstnanci, hráno 4. října 2019 od 21. hodiny a následovat měl sobotní zápas mezi Zmijozelem a Mrzimorem, hraný 5. října 2019 od 20. hodiny. Páteční zápas začal krátce po 21. hodině, místo oficiální kapitánky Zmijozelu Hannys Leistrové si její pásku navlékla Lenka Tsouhalová, napsala se soupiska, hráči nastoupili, hra začala. Ale zhruba po dvaceti minutách hry se začlo něco dít. Famfrpálové hřiště a Hrad uchvátily nejspíše temné síly.

Ještě před těmito zápasy na hradních pozemcích a na hradě řádila jistá nestvůra řádící od večerních hodin 21. září 2019. Všichni obyvatelé hradu, kteří přišli do styku s touto nestvůrou, se ji pokoušeli zlikvidovat, což se povedlo 29. září 2019 v ranních hodinách. Příšera se jen vypařila pryč. Otázkou je, zda neovlivňovala i první zápasy.

Během prvního zápasu se vytvářela tma, fungovala nějaká neznámá magie, která hráčům znemožňovala hru. Zápas se těžko dal pozastavit nebo ukončit. Během hry hlavní rozhodčí Jek James El, který v tomto zápase hrál za tým Zaměstnanců, navrhoval hru odložit na jiný termín, s čímž Zmijozelští nesouhlasili. Zápas byl ukončen chycením zlatonky kolem čtvrt na jedenáct večer výhrou Zmijozelských. Krátce po půlnoci byl ale zápas anulován z důvodů nehratelných podmínek, které byly pro obě strany nespravedlivé, a byly navrženy nové termíny pro opakování zápasu. Ovšem anulace zápasu byla katalyzátorem pro spor mezi Zmijozelem a Zaměstnanci, kdy Zmijozel anulaci zápasu razantně odmítl a odmítl opakovat zápas v náhradním termínu.

Zmijozel se odvolával na 2 hlavní důvody, proč nechce opakovat; jednak časový a za druhé to prokládají i historií. Sami v prvním zápase nastoupili pouze v 6 lidech. Mají problém sestavit soupisku na zápas a sladit časy všech hráčů na všechny zápasy a extra zápas navíc by jim vůbec nevyhovoval. Odkazovali se též na zápas ze 7. listopadu 2015, kdy Zmijozelští podlehli Nebelvírským 260:30. Tenkrát se zápas neanuloval, nevidí proto důvody, aby se i tyto zápasy opakovaly.

Před druhým zápasem, který se konal v sobotu 5. října 2019 od 20. hodiny, se uskutečnil testovací zápas. Na testování se sešli převážně hráči, kteří hráli v tomto zápase, tedy převážně ze Zmijozelu a z Mrzimoru za občasné pomoci ostatních hráčů ze zbylých kolejí. Temná magie se neobjevila, a tak se ve 20:20 začalo hrát. Ovšem po zhruba čtvrt hodině se opět vyskytly známky temné magie. Zápas byl několikrát pozastaven. Po zhruba hodině od začátku se přesunulo na záložní hřiště, kde se již bez potíží dohrálo vítězstvím Zmijozelu.

Během dne druhého zápasu, ale i několik málo dnů po něm, se problém s temnými silami řešil a hojně se o vzniklé situaci diskutovalo. Dokonce hrozilo i zrušení letošní sezóny. Během pondělí 7. října došlo k nápravě problému a na úterý 8. října od 18:00 byl naplánován testovací zápas, který byl bez problémů, po temné magie ani památky.

V neděli 13. října kolem 13. hodiny bylo oznámeno obnovení famfrpálové sezóny a pokračuje se dalším naplánovaným zápasem mezi Zmijozelem a Havraspárem, první dva zápasy, konkrétně zápasy mezi Zmijozelem a Zaměstnanci, a Zmijozelem a Mrzimorem, jsou anulovány a budou se opakovat v náhradním termínu, které vám přineseme, jakmile budou známy.

V sobotních (12. října 2019, pozn. red.) ranních hodinách byly zviditelněny štíty chránící Hrad a přilehlé pozemky. Nikdo neví, co by za tímto jevem mohlo stát. Šušká se, že by to mohlo souviset s podivným uvolněním energie, ke kterému došlo na konci loňského roku v magickém kruhu kamenů nad Hagridovou boudou. Kdo ví, jestli to opět neovlivní famfrpálovou sezónu?


AKTUALIZACE 19. 10. 2019

Zahajovací zápasy sic proběhly, ale kvůli temné síle znemožňující hráčům hrát, bylo rozhodnuto o anulaci a pak po vyřešení problému určení nových termínů pro opakování těchto zápasů. Zmijozelští se rychleji domluvili s Mrzimorskými, kdy kapitán Morčat Henry Mitchell oznámil ve středu 16. října v brzkých odpoledních hodinách, že si zápas s Hady zopakují 30. října 2019 od 21:00. Druhý zápas Hannys Leistrová, kapitánka Zmijozelských, pak oznamuje o dva dny později, v pátek 18. října o 22. hodině večer. Opakování zápasu se Zaměstnanci bude 8. listopadu od 21. hodiny.Korekturu provedla Shuren Dee Kamiki

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
Autor: Samantha Carter | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: E-Bradavice, EB famfrpál
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |