Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
23.10.2022: Konkurz na redaktory
DV stále hledá nové redaktory, baví-li vás psaní a máte trochu času, rádi vás v redakci přivítáme do týmu. Více informací naleznete ZDE

Slety

* Slet "Po stopách pražských kouzel" - shrnutí

Vydáno dne 23. 10. 2019 11:23 (590 přečtení)

Více v článku.

Možná jste to již slyšeli…

V září se konal slet, který pořádalo samo Ministerstvo kouzel.
Jeho zástupci Odboru úplnosti kouzelnické historie Claire Sparkink, Aria Wolf a Henry Daniels uspořádali slet v podobě únikové hry odehrávající se přímo v centru našeho hlavního města.

Po příjezdu většiny zúčastněných jsme se všichni sešli v kobyliské klubovně, kde jsme strávili poklidný večer plný smíchu a historek všech, které jsme dlouho neviděli.

Druhý den časně ráno dorazili i poslední zbývající členové sletu, a tak mohla vypuknout velká akce, která tu nebyla celá staletí, pokud vůbec někdy.
Všech 24 účastníků sletu bylo rozděleno pomocí kouzelných lektvarů do tří skupin a každou skupinu vedl jeden z pořadatelů. Tyto tři skupiny byly nazvány podle tří kolejí Univerzity kouzel v Praze. Claire Sparkink vedla skupinu koleje Vabrmír, Aria Wolf skupinu koleje Chyprazel a Henry Daniels skupinu pod kolejí Kopamil. Skupiny vycházely po časových intervalech a hned u klubovny musely vyřešit první šifru, která je zavedla na Vítkov, pod sochu Jana Žižky.
Celý den všichni chodili po celém centru hlavního města Prahy. Luštili šifry, skládali ochutnávací zkoušky, pátrali v mapách, bystřili všechny své smysly a zapojovali svůj mozek takovým způsobem, že by se z toho zamotala hlava i samotnému Merlinovi.

Jejich cesty byly někdy opravdu hodně náročné - Vítkovský kopec, který se zdál být vyšší, než ve skutečnosti je. Nemocnice U Apolináře, která svou podobou nejvíce vystihuje dávný kouzelnický vzhled Prahy. Faustův dům, kde bydlel podvodník magistr Kelly. Kostel Panny Marie Vítězné, kde je Pražské jezulátko, pro něž vyšívala šatičky Marie Terezie. Valdštejnské zahrady, které nechal zbudovat Albrecht z Valdštejna. Samozřejmě nemohl chybět Karlův most (plný turistických mudlů), jehož architektem byl slavný Petr Parléř. Místo, kde žil Johannes Kepler, kde nyní stojí muzeum, pojmenované podle něho. Betlémská kaple, kde kázal Jan Hus. Stará Rychta, kde byl mučen Jan Nepomucký předtím, než byl shozen do Vltavy. Dům, kde žil Mistr Hanuš, díky kterému známe Staroměstský orloj tak jak vypadá dnes. Ulice Nekázanka, která byla vystavena v rozporu s plány Karla IV. Obecní dům, kde žil známý Jiří z Poděbrad. Nejdůležitější částí byla samozřejmě Karlova univerzita, která je pro nás kouzelníky známá jako Univerzita kouzel, a kde byl kancléřem Arnošt z Pardubic. Židovský hřbitov, kde navždy leží Rabi Löw, kterého známe především díky Golemovi. A také Klementinum, kde zkoumal a bádal nad svými objevy Tycho de Brahe.

Všichni nakonec svou cestu podstoupili bez větších nehod a všichni jsme se bezpečně vrátili do Kobylis, kde jsme si unavená těla oživili dobrým jídlem a mokem v místní krčmě.
Znavená a bolavá těla však nebyla nic v porovnání se zážitky a také vyhodnocením výsledků putování. Všichni společně jsme dokázali, že v dějinách, které nás učí na školách, jsou mezery a my jsme společným úsilím tyto trhliny vyplnili. Díky neuvěřitelné spolupráci, nadšení pro věc a dokonalé souhře všech zúčastněných jsme zjistili, že některé osobnosti mudlovských dějin, byly ve skutečnosti kouzelníci.

Samozřejmě se vše neobešlo bez udílení cen, certifikátů za podstoupení tohoto náročného úkolu a celkového veselí při hodnocení celého úsilí.

Není pochyb o tom, že příště se nám podaří objevit víc…

Z průběhu sletu vznikla také řada fotografií, včetně těch společných - ty jsou shromážděny ZDE.

Henry Daniels

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Autor: Bývalí redaktoři | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: HD, AW, CS, TT
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |