Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
19.03.2022: Aktualizace sletů
Mezi uskutečněné slety bylo přidáno "pražské setkání na bowlingu".

13.02.2022: Aktualizace sekcí
Byly aktualizovány sekce "EB galerie nejlepších" a "Síně slávy jednotlivců".

Slety

* Plzeňské adventní setkání – shrnutí sletu

Vydáno dne 02. 01. 2020 19:36 (719 přečtení)

Po více než pětileté pauze se v Plzni konal slet. Více informací hledejte v článku.

Je to k nevíře, ale je to tak. Skutečně více než 5 let uplynulo od doby, kdy se kouzelníci z E-Bradavic naposledy setkali v západočeské metropoli – v Plzni. V minulosti bylo poměrně časté, že se plzeňské slety konaly v předvánoční době, a tak se organizátor sletu Teóma Tejedor rozhodl na tuto tradici navázat. V sobotu 21. prosince 2019 se tak v Plzni konal slet pod názvem "Plzeňské adventní setkání".

Na slet se původně přihlásila hned patnáctka kouzelníků, nicméně ve skutečnosti se nás ve vestibulu plzeňského hlavního vlakového nádraží setkalo pouze čtrnáct, a to:

Aria Wolf, Amelie Brumm, Bára Wolfová, Barbucha Kuřavová, Elaine DuPres, Hekaté Moon, Henry Daniels, Charlotte Chardonay, Jasmine Snowová, Lara Cooperová, Lenroe von Laaberta, Martin Andrews, Richard Bufler a Teóma Tejedor.


(horní řada zleva: Richard Bufler, Teóma Tejedor, Jasmine Snowová, Charlotte Chardonay, Elaine DuPres, Bára Wolfová, Aria Wolf, Henry Daniels, Hekaté Moon)
(dolní řada zleva: Lara Cooperová, Amelie Brumm, Martin Andrews, Lenroe von Laaberta)

(od fotografa kolem stolu zleva: Hekaté Moon, Lenroe van Laaberta, Henry Daniels, Aria Wolf, Richard Bufler, Teóma Tejedor, Elaine DuPres, Barbucha Kuřavová, Bára Wolfová, Jasmine Snowová, Lara Cooperová, Amelie Brumm, Martin Andrews)

Poněkud nečekaně nás ještě v budově vlakového nádraží dostihl Mrzíšek neboli mrzimorská obdoba mudlovského Ježíška, který účastníky sletu obdaroval různými prezenty (hlavně, že se jich zbavil a ostatní je pak tahali s sebou po celý den *úsměv*). Po nadílce se všichni procházkou přesunuli k nepříliš vzdálené budově Západočeského muzea , kde začala první část soutěžního programu sletu. Tři utvořené skupinky měly za úkol vyhledat v rámci historického středu města celkem 10 druhů vánoční vyzdoby a dle jejich polohy v dané ulici či daném náměstí podle stanoveného klíče získat tajenku. Skupinky obdržely slepou mapu centra města i ukázku večerně nasvícených výzdob, avšak členové skupinek museli tuto výzdobu hledat za denního světla. Nastal tak rozchod a každý si šel svým směrem. Zatímco některým tento úkol nečinil větší obtíže, jedna skupinka se tak nějak ztrácela v názvech ulic a náměstí, další skupinka pak ustavičně hledala poslední zbývající výzdobu až ji po dvojnásobném kroužením středu města konečně odhalila na samotném kraji přiložené mapy. Nakonec jsme se však ve zdraví všichni sešli na náměstí Republiky a vydali jsme se na oběd (pro mnohé druhý bod programu) do restaurace U Malické brány, což bylo i řešení první části soutěžního programu sletu.

Není třeba dlouze rozepisovat, že na oběd jsme se všichni po procházce těšili a všichni si dali to, na co zrovna měli chuť. Jedlo se, pilo se, debatilo se a v neposlední řadě byla sranda – a to bylo nejdůležitejší. Mudlovská servírka nás dokonce všechny společně vyfotografovala a když jsme po kapsách našli pár mudlovských peněz na zaplacení útraty, vyrazili jsme nadlábnutí vstříc druhé části soutěžního programu. Ten se celý odehrával na náměstí Republiky a nutno dodat, že skupinky ihned věděly, co je jejich cílem. Stánky zdejších adventních trhů totiž měly čísla a stejně tak každý stánek něco nabízel či měl něco napsáno ve štítu. A právě kombinací čísla stánku a čísla písmene hlavního nabízeného artiklu či názvu stánku členové skupinek aktivně zkoušeli přijít na tajenku. Nutno dodat, že několik chybiček v zadání jim to úplně neulehčilo, avšak po několika radách organizátora jakožto náplasti za tyto chybky se nakonec všichni dobrali vytouženého cíle. Všichni uhádli, že tajenka skrývá vrchol sletu – a vlastně doslova. Tajenka totiž zněla věž katedrály svatého Bartoloměje!

Po asi půlhodinovém rozchodu po trzích, aby si každý mohl dopřát svařák, medovinu, něco sladkého či snad dopořídit poslední drobnosti pro své blízké nastala chvíle vystoupat na ochoz nejvyšší kostelní věže v ČR a porozhlédnout se po již večerní Plzni se všemi svými světly a vánoční výzdobou. Zejména pohled na rušné adventní trhy byl zaslouženou odměnou pro všechny, kteří se výstupu zúčastnili – což byli vlastně úplně všichni. Po opětovném sestupu na pevnou půdu ještě organizátor sletu všechny odměnil něčím sladkým a památeční plackou jakožto poděkování za příjezd na slet a aktivní účast. Poté se volným krokem došlo zpět na vlakové nádraží, kde jsme se postupně se všemi rozloučili a každý vyrazil vstříc svému domovu a Vánocům.

Pakliže jste dočetli až sem, můžete si průběh sletu ještě jednou vychutnat, a to pomocí videa, které vytvořila Barbucha Kuřavová:


Ještě jednou bych chtěl všem poděkovat za to, že na slet dorazili a slibuji, že se v Plzni setkáme zcela jistě dříve než zase za pět let!

Váš Teo

[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Autor: Teóma Tejedor | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: TT, BK, AB
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |