Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice

Famfrpál

* Lvi zkroceni Zaměstnanci

Vydáno dne 22. 01. 2020 17:00 (61 přečtení)

V pondělí 28. října 2019 se na famfrpálovém hřišti utkal tým Nebelvíru s týmem z řad Zaměstnanců. Více informací naleznete v článku.

V pondělí 28. října 2019 se od 21. hodiny večer utkala Lvíčata s týmem z řad Zaměstnanců školy. Zápas byl velmi zajímavý, vyrovnaný a hlavně velmi napínavý až do konce. Před samotnou analýzou zápasu si ale připomeňme soupisku zúčastněných stran.

U kapitánky Nebelvíru Gabriely Gane, která se pokoušela chytit zlatonku, se přihlásila na stejný post i Cathy Beedle, branky stříleli James Oliver, Nina Pikeová a Rose de Villiers. Potlouky odráželi Mysterious Shadow a Clea Eowerová a v brance byla Tereza Lother. A jak to vypadalo na druhé straně?

Ke kapitánovi Zaměstnaneckého týmu Johnovi Saitovi hrajícímu svůj obvyklý post odrážeče se na stejný post připojila Charlotte Chardonay. Zlatonku chytal Teóma Tejedor, v brance poletoval Mazrim Taim a góly stříleli Kačka Valentová, Richard Bufler, Jek James El, Charoline Swan, Cornelia Haleová, Maddie Láskyplná a Monča Black.

Za celý zápas jsme mohli vidět až 24 gólů. Nejvíce jich dali Nebelvírští střelci, ač jich bylo méně než z řad Zaměstnanců. Nebelvírští dokázali nastřílet na 17 gólů, zatímco Zaměstnanci jich dali jen 7. Nejvíce jich nastřílel James Oliver, trefil se 9krát. Se 6 střelami odchází Rose de Villiers a o jednu trefu méně, s 5 brankami, pak Jek James El. 2 průstřely brankou má na kontě Nina Pikeová. Po jednom gólu každý mají Richard Bufler a Kačka Valentová.

Nebelvírští dokázali i častěji spatřit zlatonku. V počtu 21 spatření vyhrávají nad 13 spatření hráčů z řad Zaměstnanců, přesto Teóma Tejedor dokázal chytit zlatonku dokonce o 2 sekundy dříve než chytačka Nebelvíru Cathy Beedle. Téoma Tejedor mohl ale ukončit zápas již dříve. Má na kontě i jedno skorochycení.

Odrážeči se se na obou stranách velmi činili, více toho rozdali na straně Nebelvíru. Ti rozdali hráčům pauzu o celkové délce 50 minut a 45 sekund. Na druhé straně Zaměstnanci rozdali pouhých 42 minut a stejný počet sekund. Celkově to dělá na 1 hodinu, 33 minut a 27 sekund rozdané pauzy. Odpočívalo se ale o 39 sekund více (1 hodina, 34 minut a 6 sekund) díky volně se pohybujícím potloukům. Nebelvírští si dáchli přesně na 43 minut, zatímco Zaměstnanci puzírovali na 51 minut a 6 sekund k tomu.

Za celý zápas se nalétalo na 13 255 políček, 7 z nich měla rozhodčí Fiona z Albionu, Lvíčata proletěla na 6 547 políček a Zaměstnanci měli o 154 více, tedy 6 701 políček. Zápas začal ve 21:03:25 a trval do chycení zlatonky 1 hodinu, 7 minut a 19 sekund.

Za dobu hry jsme mohli sledovat celkem 12 střídání. Na straně Nebelvíru se střídalo pouze jednou na postu chytače, kdy ve 21:26:46 vystřídala Cathy Beedle Gabrielu Gane. Zbytek střídání je na druhé straně u Zaměstnanců, vše na pozicích střelců. Ve 21:16:01 vystřídala Monča Black Jeka Jamese Ela a ve 21:16:19 Cornelia Haleová Kačku Valentovou. Druhá vlna byla asi o deset minut později, kdy ve 21:25:07 vystřídal Jek James El Cornelii Haleovou a Richard Bufler Monču Black. Ve 21:29:03 vystřídala Kačka Valentová Maddie Láskyplnou, která byla ve 21:36:06 vystřídána Cornelii Haleovou. Další etapa střídání byla pět minut před tři čtvrtě na deset, konkrétně šlo o vystřídání ve 21:40:01, kdy nastoupila Monča Black za Jeka Jamese Ela a ve 21:40:06 vystřídala Charoline Swan Richarda Buflera. Poslední etapa začala ve 21:48:23, kdy střídala Kačka Valentová Charoline Swan, ve 21:48:36 Jek James El nastoupil za Cornelii Haleovou a celou sérii střídání se završilo ve 21:50:21, kdy nastoupil Richard Bufler za Monču Black.

Trochu zajímavá podívaná byla i na tribunách. Zápas se odehrával v době "Halloweenského týdne", jak bych to nazvala. U Madam Malkinové v Příčné ulici se daly objednat i Halloweenské masky, které se na škole nosili právě během tohoto týdne, kdy byl Halloween. Proto jsme jako první mohli spatřit bývalou ředitelku Bradavic a současnou zaměstnankyni Ministerstva kouzel Dolores Ubridgeovou, která měla v úmyslu zkontrolovat košťata Nebelvírských hráčů. Neustále si stěžující na průběh hry kvůli ovlivňování jistou magií ze strany Nebelvíru. Údajně dědíctví z generaci na generaci z dob Potterových studií na škole. Setkala se i s menším odporem studentů, zejména pak právě s fanoušky Nebelvíru. I později příchozí Severus Snape nedělal Nebelvíru žádnou dobrotu, chtěl jim srazit 150 bodů za práci chytačky Cathy Beedle. Do pozdější debaty Dolores Umbridgeové a Severuse Snapea se poté vložila dvojnice současné ředitelky Bradavic Fiony z Albionu, jakmile se začali bavit o fyzických trestech. Debata skončila příchodem Pána Zla, kdy Dolores Umbridgeová mizí ze hřiště. Od této doby nevíme o těchto maškarádách nic víc.

Co se týče fanoušků na tribuně, více jich přišlo fandit Nebelvíru. Fanoušci a podporovatelé hráčů z řad Zaměstnanců nebylo moc slyšet, respektive jejich fandění bylo spíše sporadické a někdy jen symbolické.

I když šlo nepochybně o velmi zajímavý a vyrovnaný zápas, vítěz musí být jen jeden. V tomto zápase to byli Zaměstnanci díky rychlému chytači Teómovi Tejedorovi a připisují si tak 2 body do poháru.

Rose de VilliersNebelvír170:7022:09:17

Zlatonku v tomto zápase chytil po 1 hodině, 7 minutách a 19 sekundách hry Teóma Tejedor, přidal svému týmu 150 bodů a upravil konečné skóre na 170:220.