Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
03.08.2022: Aktualizace sekcí
Byla aktualizována sekce E-Bradavický Fénix, kde byli zaznamenáni všichni vítězové a další ocenění ve šk. roce 2022.

31.07.2022: Aktualizace sekcí
Byly aktualizovány sekce EB galerie nejlepších a Síně slávy jednotlivců.

E-Bradavický Fénix

* Vyjádření k výsledkům 21. ročníku EB Fénixe

Vydáno dne 30. 01. 2020 20:00 (626 přečtení)

Více uvnitř.Asi každý z nás se občas dostal do situace, která mu tak nějak znepříjemnila, ne-li přímo nezničila, život. A přesně do této životní fáze jsem byla já vhozena s tím, abych i nadále fungovala a dělala věci tak, jak jsou všichni zvyklí. Bohužel, tlak pod kterým lidé občas jsou nuceni fungovat, ne každý zvládne a ne každý je s ním schopen pracovat. Já patřím ke skupině lidí číslo dvě. Tedy těm, kteří se sice snaží, ale moc to nedávají. A teď měla přijít část o tom, že nastalá situace byla poslední kapkou všeho příšerného dění, kterou jsem brala jako své selhání s symbol toho, že je skoro po deseti letech čas na to odejít z EBradavic. Jsou prázdniny, a tak by to hrad nějak neovlivnilo. S touhle myšlenkou jsem postupně začala odkrývat svou vizi odchodu a připravovala na ni důležité lidi. No jo, jenže co Nebelvír? Co mí studenti KT? Nejsem na EB jen sama za sebe, ale i za tyhle všechny z vás. A určitě by tedy nebylo šťastné nechat kolej bez kolejního ředitele a Bradavice bez Kouzelných tvorů. I když musím uznat, že mi by to sobecky bylo asi jedno v tu danou chvíli, protože když se valí kameny, tak se za tím snažíte hledat nějaké to "poselství". A pro mě bylo poselství toho všeho to, že je nejspíše čas hodit minulost za hlavu kompletně celou, i s EBradavicemi a vydat se někam jinam. Ale okolnosti, nebo tedy několik lidí, mě přesvědčilo, že nechat všechny výše zmíněné v loji by asi nebylo to pravé. Takže se zatím nemusím loučit.

Aby teda bylo ale jasné o co jde - shrnu to. Už při vyhlašovacím večeru docházelo k více či méně velkým zjištěním ohledně chyb v celkových pořadích. No já a excel jsme nikdy nebyli moc kamarádi. Všechny anketní lístky, tedy všech kategorií, byly třetí stranou znovu přepočítány a bohužel se zjistily nemalé rozdíly mezi mými výsledky v excelu a výsledky z anketních lístků. Pořadí kategorií byla dosti pozměněna. Jak k tomu došlo? Nějaké stoprocentní vysvětlení nemám, mohu pouze říct, že jsem jen člověk a lidé chybují. Špatně si něco napíšou, špatně spolupracuje excel, něco přehlédnou, či se to jen jinak uloží. Když je člověk v presu a emočně ne zrovna v dobrém stavu, může se stát mnohé. A stalo se bohužel toto. Měla jsem to letos nechat na kolegovi Tejedorovi a počítat s tím, že když se od listopadu "daří", může se "dařit" i dále. Kolega je narozdíl ode mne povahově i citově mnohem stálejší než já, tedy na něj vlivy okolí nepůsobí tak, jako na mě. Že pak teda neumím zapisovat. Tímto bych se chtěla všem dotčeným omluvit, opravdu to nebylo schválně, ale stalo se. Přesně to bylo onou poslední kapkou k tomu vydat se na jinou, méně kouzelnou cestou. Takové to znamení, když se něco pokazí, tak to musí mít nějaký důvod. Takže doufám, že chápete, že to opravdu neberu na lehkou váhu.

Vrátila bych se ještě k jedné věci, která je s tím spojena. Na FB naší školy jsem byla "napadana" kolegyní Chardonay zprávou o "zametení pod koberec" už s těmi původními výsledky studentstva. Což se mě hluboce dotklo, protože kdyby nám na tom nezáleželo, tak se ani o tomhle nikdo nedozví. Kolegyně kolejní to napsala útočným tónem a reakce samozřejmě nemohla být jiná. Už nějakou dobu cítím mezi mnou a kolejní ředitelkou Zmijozelu jisté napětí (možná právě proto kdo vede jakou kolej), takže pro zúčastněné - rozhodně to s tím nemá co dělat.

Na závěr bych ráda dodala, že už nechci, aby mé jméno bylo jakkoliv s Fénixem spojováno. Z důvodu mé profesní chyby, která se neměla stát, ale stala se. Předávám tedy Fénixe do rukou svědomitějšího kolegy Tejedora, který si s ním dozajista víc než hravě poradí a který je pevnější ve věci vlivu okolního světa a jeho působení. Vy ostatní na anketu nezanevírejte, neb by to byla škoda. Každý z nás občas chybuje, jen některé chyby jsou s vyššími posty jednoduše vyššími chybami. Článek s výsledky a diplomy bude klasicky následovat v blízké době.


prof. Maddie Láskyplná, kolejní ředitel Nebelvíru


Maddie Láskyplná

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Autor: Bývalí redaktoři | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |