Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
07.07.2020: Aktualizace sekcí
Byly aktualizovány sekce Historie DV, Síně slávy jednotlivců a EB galerie nejlepších.

E-Bradavice

* Novic 2020 1. část

Vydáno dne 28. 02. 2020 17:00 (179 přečtení)

Denní Věštec vám představuje letošní Novice, kteří se stali našimi Nováčky v kolejích! Rozeslali jsme jednoduchou anketu. Jaké jsou výsledky? Dočtete se v celém článku!


Nováčky roku 2020 jsme vyzpovídali. Jsme moc rádi, že většina z nich stihla Bradavický expres a dorazila na náš Hrad. Na zahajovací slavnosti se dostali do svých kolejí, které jsou jako jejich domov během školního roku. Tak rychle se zařadili ke stolům již staršího osazenstva Hradu, že nám některým mohlo uniknout, kdo se v řadách Nováčků 2020 skrývá.
Naše redakce by ráda během roku Nováčky 2020 zahltila menšími anketami, ve kterých nám možná časem představí i některé z nich konkrétně.

První anketa byla nenáročná a většinu Nováčků snad neodradila od dalšího zapojování. Obesláno bylo 56 Noviců. Odpovědí se sešlo od 33 Nováčků (59%). Všem zúčastněným děkujeme.

Sledovali jsme pro vás i počty zařazených nováčků do jednotlivých kolejí: 14 studentů do Nebelvíru, 14 studentů do Mrzimoru, 14 studentů do Zmijozelu a 13 studentů do Havraspáru.

(Pozn. Bystřejší čtenář si může povšimnout, že čísla nesedí. Jeden nováček na vlastní žádost hned druhý den Hrad opustil natrvalo. Naše redakce ho již nezastihla, aby zjistila více informací, např. do jaké koleje byl zařazen. Ale přejeme tomuto studentovi hodně štěstí na jeho další kouzelnické cestě.)

V této anketě nejvíce odpovídali Nováčci z Nebelvíru (10 Nováčků). Budeme bedlivě sledovat v dalších anketách, zda si svou sdílnost Nebelvírští udrží.

Většina už s napětím očekává výsledky samotné ankety. Před interpretací výsledků vás chceme seznámit s jedním pravidlem, které bylo Nováčkům řečené: Odpovídej jen na otázky, na které odpovědět chceš. Proto se mohou lišit čísla hlasů v jednotlivých kategoriích.
Jdeme na to!

1) Jsi na EB poprvé?
a) Ano, je to moje první registrace. – 18 hlasů (55%)
b) Ne, jsem tzv. navrátilec, už jsem tu v minulosti byl/a. – 15 hlasů (45%)

Nejvíce Nováčků s pravým velkým „N“ jsem napočítala v Nebelvíru.
Naopak nováčci, kteří náš svět znají, hrdě zavítali v největším počtu do Havraspárské koleje.

1+) Pokud si zde poprvé, jak ses o naší škole dozvěděl?
Zde si dovolím kategorii vyjádřit pouze slovy.
Někteří si nevzpomínají přesně, jiní vyslyšeli své kamarády. Pár nováčků se přiznalo, že hledalo informace o HP, výslovně hledali kouzelnickou školu, četli knižní blog či navštívili FB stránku Mrzimorští Potterheads. Ale rozhodně nejvíce lidí zmínilo obecně „Vinted“.

2) Co byla první věc, kterou jsi v Příčné ulici koupil/a?
a) Hůlka – 20 hlasů (60%)
b) Sova – 8 hlasů (24%)
c) Hábit – 1 hlas (3%)
d) Pergamen – 3 hlasy (9%)
e) Psací potřeba – 1 hlas (3%)
f) Jiné: (uveď) – 0 hlasů

3) Kolik ti je let?
a) 10 – 18 – 5 hlasů (15%)
b) 19 – 30 – 24 hlasů (72%)
c) 30 + – 4 hlasy (12%)

4) Vyber vždy jednu z možností, která je ti milejší:
a) bezová hůlka / kámen vzkříšení / neviditelný plášť (jedna z relikvií smrti)
Bezová hůlka – 4 hlasy (14%)
Kámen vzkříšení – 4 hlasy (14%)
Neviditelný plášť – 21 hlasů (72%)
b) Kouzelný zvěřinec / Krucánky a Kaňoury (obchody z Příčné ulice)
Kouzelný zvěřinec – 19 hlasů (65%)
Krucánky a Kaňoury – 10 hlasů(35%)
c) Čokoládové žabky / Gumoví medvídci (sladkosti z Medového ráje v Prasinkách)
Čokoládové žabky – 20 hlasů (71%)
Gumoví medvídci – 8 hlasů (28%)

Zajímavostí může být, že ze začátku sběru informací byly relikvie smrti hlasově vyrovnané. Až v pozdější části převládl neviditelný plášť. *úsměv*

Ačkoliv redakce předpokládala, že možná odhalí nějakou zajímavou spojitost výběru oblíbeného předmětu s kolejí, věkem, jiným předmětem, tak žádnou spojitost nenašla. I toto zjištění je velice užitečné – každý nováček je svůj vlastní originál!

Možná si pokládáte otázku, proč jsme se ptali třeba na oblíbenější sladkost. Bonusem pro nováčky, kteří se odvážili odpovědět na anketu aniž by měli slíbenou předem odměnu, je několik kusů právě jejich oblíbené sladkosti.

5) Kolik galeonů jsi dokázal/a v Kotli našetřit?
Nemenší obnos byl váček s 80 galeony. Doufáme, že tento nováček si najde dostatek bohatých kamarádů, kteří mu pomůžou. Buď finančně nebo s radou, jak si finance obstarat.
Naopak největší našetřený obnos se pohybuje v naprosto jiných řádech. Je to přesně 6 195 galeonů. Obdivujeme spořivost a zároveň jistě jednou budeme chtít recept na bohatství!
33 Nováčků společně našetřili okolo 48 320 galeonů. Průměrně (aritmetický průměr) jeden nováček našetřil cca 1 464 galeonů. Nicméně medián (střední hodnota) této skupiny je 700 galeonů.

Malá zajímavost může být, že mezi finančně bohatší nováčky patří většina studentů Nebelvíru. Je za tím jejich odvaha do jakékoliv brigády v Děravém kotli nebo k tomu přispěla odvaha v riskantnějších způsobech zisku galeonů? Budeme rádi, když nám tuto záhadu pomůžete objasnit!

Ať se cítíme bohatí nebo chudí, tak máme velké štěstí, že jídlo nám připravují domácí skřítci za symbolický poplatek! Neplatíme za nocleh (pokud netrávíte čas v nemocnici), neplatíme poplatky v knihovně, pomůcky na výuku si kupujeme jen na začátku roku. Můžeme být jistě s naší finanční stránkou spokojeni.

6) Vaše slovo závěrem. Na co jste se na Hradě nejvíce těšili? Popřípadě, kde trávíte na Hradě nejvíce času?

Noxea Rivers
Na Hrad jsem se těšila celkově, na všechna ta místa, až je poznám. Ale momentálně se nejvíc těším na Zařazovací slavnost a začátek výuky. Tím, že jsem tu nová, jsem už šíleně zvědavá, jak to bude všechno vypadat! A nejvíc času momentálně trávím ve společenské místnosti. *úsměv*

Adéla Rebarborová
Nejvíce jsem se těšila na celkovou atmosféru na Hradě a na to, jak to tam vlastně bude vypadat. Vždycky jsem chtěla navštívit Bradavice, tak jsem si to splnila aspoň touto cestou *zasměje se*!

Charlie Broen
Nejvíc jsem se těšil na to, že tu budu opět pod správným jménem, které ke mně už prostě patří. *zasměje se* Jsem zvědavý na nové předměty, i když ještě nevím, zda do nich půjdu (kvůli časovým důvodům). Nejvíc času zrovna teď trávím v kabinetech profesorů a číhám na termíny hodin. *úsměv*

Alaizabel Cray
Nejvíce na staré známé a na ten pocit, že jsem zase součástí téhle komunity a můžu s nimi vytvářet "hvězdičkový" příběh. *úsměv*

Calliope Beaumont
Nejvíce jsem se těšil na nový prostor, o kterém každý v Kotli mluvil. Zatím se mi hrad jeví jako naprosto dokonale promyšlený prostor. Na hradě trávím hodně času ve společenské místnosti, a potom tak různě prozkoumávám prostory.

Jaroslav Pollux
Nejvíce jsem se těšil na famfrpál, ale na ten si ještě počkám. Takže teď nejvíce trávím času prohlížením všeho a čtením a hlavně ptaním ve společenské místnosti.

Katelin Wolf
Na hodiny, úkoly, nejvíc teď trávím času na kvízech nebo na fórech, kde se dá povídat s ostatními studenty.

Cornelie von Kie
Na výuku. Tam i trávím vždy nejvíc času.

Aranae Serket
Nejvíce se těším na samotné vyučovací hodiny a na lidi, které zde potkám. *úsměv*

Leela Dráčková
Tak nejvíce se těším samozřejmě na staronové přátelé a hlavně na kolejku. Doufám, že se dostanu do své milované koleje. Nejvíce času trávím asi v klubovně a v soví poště.

Ruby Violet
Nejvíce se těším na výuku a na svou novou kolej. Už se nemůžu dočkat rozřazování.Na co se zeptáme v anketě Nováčků příště? Napište nám, rádi vaši otázku zakomponujeme do příští ankety!


Vaše Rosmí (Rosemary Ellen Wilde)

[Akt. známka: 1,89 / Počet hlasů: 9] 1 2 3 4 5
Autor: Rosemary Ellen Wilde | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |