Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
07.07.2020: Aktualizace sekcí
Byly aktualizovány sekce Historie DV, Síně slávy jednotlivců a EB galerie nejlepších.

E-Bradavický Fénix

* 21. ročník E-Bradavického fénixe: Coyle s Chardonnay stíhaji legendy, Dee Kamiki poprvé vyhrála a Bufler skončil na dohled titánům

Vydáno dne 17. 03. 2020 17:34 (368 přečtení)

Ročník E-Bradavického Fénixe 2019-20 byl plný událostí. Těch pozitivních i těch méně radostných. Pojďme si je společně shrnout i s kompletními výsledky.
Více v článku!


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Měl to být krásný večer plný radosti těch, kteří se poprvé či třeba popáté radovali z ocenění od těch ostatních, se kterými denně sdílíme prostor mezi zdmi bradavického hradu. Bohužel nastaly okolnosti, jejichž vinou došlo k tomu, že na slavnostním večeru byly prezentovány výsledky, které byly chybné a po opětovném sečtení všech hlasů došlo ke změnám i na oceňovaných a prezentovaných umístění. Více k oněm okolnostem si můžete přečíst ZDE.

Za sebe bych jen rád podotkl, že bohužel chybovati je lidské a tento neduh se nevyhýbá ani kouzelníkům. Byť je tato situace složitá a těžko vysvětlitelná, omyly se bohužel dějí a často mnohem vážnější, než byl tento. Věřím, že si následující odstavce s chutí přečtete a že se jejich prostřednictvím dozvíte výsledky tak, jak se skutečně měly prezentovat již na slavnostním večeru. Abych nenarušil svoji tradiční strukturu reportních článků ze slavnostního večera, přistoupil jsem k formátu, že na konci článku budou ve stručném seznamu vypsány změny na oceňovaných místech tak, jak se liší od těch výsledků prezentovaných ve Velké síni na konci minulého školního roku. Tamtéž budou umístěny i celkové výsledky všech kategorií.

Přeji příjemné počtení a věřím, že naše omyly přijmete a zachováte anketě svoji přízeň ;-)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Velká síň onoho nepříliš studeného pátečního večera sedmnáctého lednového dne byla připravena na velké věci. Změnila se oproti běžným dnům a místo večeře se podávaly vybrané speciality, a to vše v narůžovělé atmosféře. Ne – nikdo z návštěvníků na sobě neměl růžové brýle – to jen letos byla barvou fénixů růžová. A tak všude byly růžové pentle, růžové čalounění a dokonce i dvojice pořadatelů - Teóma Tejedor a Maddie Láskyplná byli oděni v růžových barvách či doplňcích. A také množství skřítků připraveno k obsluhování hostů, jež se před osmou večerní začali v nablýskaných oblecích a šatech trousit do Velké síně. Skřítci přesně ve 20:00 odstartovali prodej losů k tradiční "fénixové tombole" – a jako vždy se po nich jen zaprášilo. Pár minut po oficiálním začátku se tak slušně zaplněné prostory začaly dozvídat první výsledky. A jak vlastně 21. ročník E-Bradavických Fénixů dopadl? Pojďme si to ukázat!

Jak se stalo – bohužel – už smutnou tradicí, nebyla v minulé edici ankety vyhlašována kategorie Objev roku, nicméně zatím to vypadá velmi nadějně do letošního ročníků, kde budeme mít hned několik zástupkyň o výhru v této kategorii. Oproti plánům neměla být vyhlašována kategorie Přínos E-Bradavicím, ale jak se ještě dočtete – nakonec vyhlášena byla. K překvapení mnohých.

Duch roku
Jako první kategorii se pořadatelé rozhodli vyhlásit kategorii s názvem Duch roku. Již několik školních roků se v popředí tradičně objevuje Shaunee van Castille, a nejinak tomu bylo i letos. Ovšem ve velmi těsné bitvě a nakonec o jediný hlas dokázala obhájit své loňské premiérové vítězství s 9 hlasy Nattali Portman. Již příští rok se může pokusit získat třetí vítězství v řadě, čímž by dorovnala stejný počin "dua Petrů" – Foxe a Grandwooda.
Diplom: Nattali Portman

Nováček roku
Ani letos nechybělo množství nováčků, kteří si brousili zuby na toto ocenění. A jestliže v minulých letech to byly jednoznačné výsledky, letos byla bitva o ocenění Nováček roku přeci jen o něco tužší. Nakonec z ní vítězně vyšel Terry Morressy se ziskem 9 hlasů. Je veliká škoda, že se po tak skvostném školním roku rozhodl studia v E-Bradavicích zanechat. Minimálně pro Mrzimor byl velkou studentskou nadějí do budoucna. Rovněž poprvé od školního roku 2016 vyhrál tuto kategorii student.
Diplom: Terry Morressy

Osobnost famfrpálové sezóny
Famfrpál opět i v minulém školním roce hýbal děním školy. Kdo byl (opět) nejlepší už víme, ale kdo z hráčů byl tím nejoblíbenějším – od toho je tu kategorie Osobnost famfrpálové sezóny. Kdo si získal srdce fanoušků letos? Vítězství obhajoval Maty Anyus, ovšem ten se letos do famfrpálové sezóny nikterak výrazně nezapojil, a tak měl jen malé šance uspět. V souboji dvou kapitánů byla nakonec úspěšnější nebelvírská kapitánka Gabriela Gane, na jejíž konto se sešlo 6 hlasů.
I letos se potvrdilo, že zaměstnanci jako tým i jako jednotlivci nejsou na sportovním kolbišti příliš populární – jen jednotky hlasů se sešly na jejich konto.
Diplom: Gabriela Gane

Zaměstnanec roku
První kategorií, kde již jméno zaměstnance jakožto jméno vítěze bylo takříkajíc "tutovkou", byla kategorie Zaměstnanec roku. I v poslední době mezi penzisty přibyl až hrozivý počet dnes již bývalých kantorů, a tak bylo i letos z čeho vybírat – jen škoda, že řada těchto penzistů je tak pasivních a nikterak se nezapojují do chodu školy. A tedy bylo nasnadě, že zvítězí ti aktivní nebo nejaktivnější.
Stříbrnou pozici z minulého ročníku dokázal obhájit inspektor Johny Sait, který v posledních došlých sovách dokázal odrazit nápor penzisty Teómy Tejedora a s 21 obdrženým hlasem získal druhou pozici. Opět o parník a opět o více než desítku hlasů dokázala své prvenství obhájit ředitelka školy Fiona z Albionu, která získala 31 hlas a může tak slavit hattrick. Dorovnala tak v úspěšnosti této již zavedené kategorie Saita.
Diplomy: Fiona z Albionu - Johny Sait

Srdce koleje
Po bouřlivém potlesku pro dvojici zaměstnanců nastal čas vyhlásit vítěze kategorie Srdce koleje - kategorie, jež každoročně nabízí nejširší spektrum vítězů, a to i přesto že již druhý ročník po sobě je vyhlašováno jen a pouze první místo kategorie každé z patera kolejí. Kdo získal "očka" v této edici "Fénixů"?

Nebelvír: Bílinka von Sala
Diplom: Bílinka von Sala

Havraspár: Yenna von Everec
Diplom: Yenna von Everec

Zmijozel: Gabriel de Montanue
Diplom: Gabriel de Montanue

Mrzimor: Sarin Coyle
Diplom: Sarin Coyle

Zaměstnanci: Fiona z Albionu
Diplom: Fiona z Albionu

Student roku
Pořadatelům zůstalo už jen kvarteto nejočekávanějších kategorií. Právě ty profesorské a zejména studentské se od počátků ankety těší největší pozornosti. Zatímco loňský ročník v kategorii Student roku byl naprosto odlišný svými výsledky od toho jemu předešlého, letos se alespoň v nejvyšších patrech ankety hladina vody nečeřila tolik. Už loni zaznamenal propad trojnásobný vítěz Henry Mitchell a ani letos to z jeho strany nebylo o mnoho lepší. Za nejlepšími výrazně zaostal. A kdo naopak byl mezi TOP 3?
Na třetím místě se letos v nepříliš napínavém souboji studentů udržel havraspárský student a famfrpálový kapitán John van Smith, jež získal jen o jediný hlas méně oproti loňskému bronzovému úspěchu. Získal tedy 26 hlasů a dál musí čekat na premiérový triumf v anketě. Stříbrnou pozici si dokázal vydobýt již loni ve středu výsledkové listiny zastoupený zástupce Mrzimoru Martin Andrews, a to s 27 získanými hlasy - tedy jen o jediný hlas měl navrch před van Smithem. Ovšem na víc letos neměl. Na piedestal – první místo nikoho nepustil loňský král této kategorie - student Sarin Coyle, jemuž na obhájení vítězství stačilo 41 hlasů. Přidal se tak k Anyusovi, Carterovi a Foxovi – tedy mohykánům kategorie, jimž se podařilo své vítězství obhájit (Anyus dokázal double získat dokonce dvakrát a Fox zaznamenal zatím nedostižné čtyři výhry v řadě)! Již příští rok může Foxův náskok stáhnout a osamostatnit se na historické druhé příčce této kategorie. A vzhledem k tomu jak si byl před vyhlášením svým úspěchem jistý, není možné, že toho skutečně nedosáhne!
Diplomy: Sarin Coyle - Martin Andrews - John van Smith

Studentka roku
Pořadatelé se letos rozhodli studentské kategorie vyhlásit dříve než ty profesorské, což bylo vcelku překvapením. Již pár školních roků se nepodařilo žádné studentce svůj primát zopakovat, naposledy takto mohla oslavovat ve školním roce 2016-17 Hannys Leistrová. Kategorie Studentka roku je každým rokem napěchována adeptkami na čelní pozice, a tak není divu, že mnohdy nabízí velmi těsné souboje. Ovšem – výsledky letošní edice překonávají všechny předcházející - hned 11 slečen získalo více jak 10 bodů, přičemž za stupni vítězek byly rozestupy po hlasech a hned okteto studentek skončilo do 4 hlasů od "očka" v profilu. A veliká bitva to byla i na stupních! Jak to tedy dopadlo?
Bronzové umístění si letos dokázala vybojovat v napínavém souboji loňský Nováček roku - nebelvírská studentka Frankie Derdesová s 15 hlasy. Ukázalo se tak, že pakliže nováčci roku vydrží, velmi často si svoji nováčkovskou oblíbenost udrží a přenesou i do dalších kategorií. Ovšem nutno dodat, že o 2 obdržené hlasy méně a dělila by se o páté místo. Druhé místo ve školním roce 2019-20 obsadila se studentskou kategorií se loučící loňská vítězka mrzimorská studentka Katie Darková, která se tak šest po sobě jdoucích školních roků udržela na stupních vítězek – obdivuhodný počin. Vskutku. A nemusí smutnit – jednak své šance bude mít od nového školního roku mezi profesorkami a jednak i přes její propad o jednu příčku zvítězila studentka z Mrzimoru. Ano, je tomu tak! První místo totiž dokázala poprvé získat studentka, jež se ještě loni musela spokojit s bramborovou medailí. Shuren Dee Kamiki získala o čtyři hlasy více – 20 – a vůbec poprvé vyhrála jakoukoliv kategorii v E-Bradavickém Fénixovi. Mrzimor si tak opět po roce podmanil studentské kategorie. Až do loňského úspěchu Darkové čekala žlutá kolej na svou vítězku mezi studentkami a nyní má hned dvě v řadě!
Diplomy: Shuren Dee Kamiki - Katie Darková - Frankie Derdesová

Profesor roku
Předposlední kategorií vyhlašovanou v lednovém večeru byl Profesor roku. Tato kategorie bojuje o přežití, neboť řady profesorů se i nadále ztenčují. Bylo by dobré, kdyby některý ze studentů chytil příležitost za pačesy a tento vymírající druh (rozuměj profesory) zachránil. Pakliže to takto půjde dál, za pár školních let nebude možné tuto kategorii vyhlašovat – a to by byla škoda!
Loni se na druhé místo dokázal propracovat Kain de Vire, letos se mu to ale nepovedlo. Stříbrné umístění totiž obsadil havraspárský kolejní ředitel a profesor věštění Emanue Tyrs, a to s počtem 35 hlasů. Souboj to byl vyrovnaný, nakonec o 3 hlasy více – totiž 38, získal a kategorii po roční přestávce vyhrál Richard Bufler. Je to již jeho páté vítězství, ovšem další nepřidá – po dlouhém rozmýšlení se bohužel rozhodl odejít do penze. Dvojice Tejedor – Vilsquelle se tak se šesti výhrami v profesorské kategorii rozhodně nějakou dobu udrží na čele historických tabulek.
Diplomy: Richard Bufler - Emanue Tyrs

Profesorka roku
Poslední klasickou kategorií, v níž mohou hlasovat všichni obyvatelé E-Bradavic, zůstala Profesorka roku. Zde se tak nějak očekávalo, že dojde k přepisování historie, neboť Charlotte Chardonnay útočila na prvenství v počtu samostatných triumfů v anketě – loni vyrovnala legendy ankety Kunčarovou, Vaneovou a Smailinku. Jak to tedy dopadlo?
Třetí místo opět po roce získala, a to o pouhé 2 hlasy mrzimorská kolejní ředitelka a místní bylinkářka Julinka Smailinka a zaznamenala tak už své čtrnácté umístění mezi třemi nejlepšími profesorkami, přičemž hned devětkrát vyhrála. Druhé místo už počtvrté v řadě získala další kolejní ředitelka, a to Nebelvíru a současně profesorka POKT Maddie Láskyplná se ziskem 57 hlasů. Inu a historie se skutečně přepisuje - zlato dokázala už popáté v řadě získat kolejní ředitelka Zmijozelu a profesorka Kouzelných formulí Charlotte Chardonnay, která tak dosáhla milníku, po kterém jistě toužila a nyní se bude chtít pustit do stíhání přeci jen ještě neohrožené Smailinky v počtu celkových vítězství. Letos Chardonnay získala 67 hlasů. Je však velmi pravděpodobné, že do výsledků nadcházející edice E-Bradavických Fénixů bude chtít promluvit trio nových profesorek – zda se jim to podaří a případně jak moc budou úspěšné, se dozvíme koncem června.
Diplomy: Charlotte Chardonay - Maddie Láskyplná - Julinka Smailinka

Síň slávy E-Bradavic
U profesorek se mělo skončit, ovšem k překvapenému výrazu profesora Tejedora se slečna Láskyplná ujala slova a začala mluvit. Mluvila a nakonec došlo k tomu, že dalším členem Síně slávy E-Bradavic se stal

TEÓMA TEJEDOR

za dlouholetou a originální výuku alchymie, výkon funkce kolejního ředitele Zmijozel, za dlouholetou činnost v Denním Věštci a aktivní přístup k statusu penzionovaného profesora


Zbývalo již jen jediné – vylosovat dva šťastné majitele tentokráte růžových fénixů. Řada přítomných nepřála výhru Hannys Leistrové, která se stala pravidelnou chovatelkou fénixů. A letos se na ni štěstí skutečně neusmálo - fénixe do své péče získaly Joane von Pick a Annleen Lucas!

CELKOVÉ VÝSLEDKY
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Změny na oceňovaných pozicích:
Profesorka roku: první Charlotte Chardonnay (původně druhá), druhá Maddie Láskyplná (původně první), třetí Julinka Smailinka (původně čtvrtá), čtvrtá Fiona z Albionu (původně třetí)

Srdce koleje – Havraspár: první Yenna von Everec (původně druhá), neumístivší se Annabelle Fairy (původně první)

Student roku: druhý Martin Andrews (původně třetí), třetí John van Smith (původně druhý)

Studentka roku: druhá Katie Darková (původně dělená druhá), třetí Frankie Derdesová (původně čtvrtá), čtvrtá Amelie Brumm (původně dělená druhá), dělená pátá Gabriel de Montanue (původně dělená třetí), dělená pátá Yenna von Everec (původně dělená třetí)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

A byl konec. Všichni vítězové byli poznáni, všechna tajemství byla odhalena. A tak se dotleskalo oceněným i pořadatelům, dojedlo, dopilo a postupně se všichni odebrali strávit poslední noc na hradě před odjezdem na prázdniny. Další školní rok skončil a s ním bohužel i tradiční dvojice pořadatelů. V tom příštím – 22. ročníku E-Bradavického Fénixe se budu na všechny těšit.

Váš Teo


Korekturu provedla Shuren Dee Kamiki

[Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Autor: Teóma Tejedor | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: TT, ML
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |