Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
14.07.2020: Nová sekce
Do hlavního menu byla přidána nová sekce E-Bradavický Fénix přehledně mapující seznam oceněných napříč všech kategoriemi a historií ankety.

07.07.2020: Aktualizace sekcí
Byly aktualizovány sekce Historie DV, Síně slávy jednotlivců a EB galerie nejlepších.

Rozhovory

* Nová profesorka v rozhovoru s novými profesorkami!

Vydáno dne 14. 04. 2020 18:00 (223 přečtení)

Aneb profesorka Darková zpovídá své stejně nové kolegyněPo delší době se v našem profesorském sboru objevilo více nových profesorů – přesněji profesorek – než jen jeden. Mně rozhodně zajímalo, jak se mým kolegyním daří v jejich prvním roce učení a proto jsme si jednoho dne ve sborovně uvařily čaj a sdílely své zkušenosti i dojmy. Mé kolegyně byly tak laskavé, že svolily s přepsáním některých jejich odpovědí do tohoto rozhovoru a mnohé se tak můžete dozvědět i vy *mrkne*


Jak dlouho jste se odhodlávaly k tomu, vydat se na profesorskou dráhu?
Andromeda Armstrong: Měla jsem to v plánu od začátku své nynější EB inkarnace *pousměje se* Nebyla by ovšem pravda, kdybych tvrdila, že jsem o sobě nepochybovala. Také jsem posílala materiály vedení k posouzení na poslední chvíli.
Joane von Pick: Na profesora jsem se odhodlávala dlouho, už při minulé registraci jsem se přihlásila na profesora (jiného předmětu), ale nakonec jsem se vzdala, neboť jsem byla o dost mladší a měla jsem strach. Jinak první myšlenka na profesora byla na konci prvního ročníku, a to jsem se i rozhodla, že do toho půjdu.


Co pro vás bylo na výběrovém řízení nejtěžší?
Andromeda Armstrong: Uspořádat své myšlenky do eseje na 500 slov, proč jsem se takto rozhodla. Nakonec to ze mě v jeden moment vypadlo, ani nevím jak. A pak přišlo to dlouhé čekání, které sice nebylo vůbec tak dlouhé jak by mohlo být, ale myslím, že nejen mě v tu chvíli připadalo prostě nekonečné.
Joane von Pick: Nejtěžší pro mě bylo se vůbec přihlásit, nevěřila a zároveň doufala v to, že to vyjde.


Jak vnímáte přechod ze studentky na profesorku?
Andromeda Armstrong: Přibyl pocit zodpovědnosti vůči škole, který tu sice byl i dříve vůči rodné koleji v rámci získávání bodů do ŠP, teď je to ale jiné v tom, že je třeba přijít s něčím, za co stojí obětovat hodinu pátečních večerů. Ze začátku byl také nezvyk ocitnout se najednou na druhém břehu, kde člověk rozhoduje a nese si také za ta rozhodnutí následky, ale hodně mi pomáhá udržet si nadhled a nohy na zemi klasické docházení na hodiny jiných profesorů, kde jsem stále ve studentské roli a neztrácím díky tomu kontakt s tímto primárním úhlem pohledu.
Joane von Pick: Veskrze pozitivně, má to své výhody *usměje se* ale byla jsem z toho velmi nervózní.


Chybí vám kolej a kolejní život?
Andromeda Armstrong: Chybí mi určitě kolejní místnost, její ztrátu jsem ze začátku nesla dost těžce. Na druhou stranu se lvi, kteří chtějí, zůstávám v kontaktu i jiným způsobem a také se s mnohými pravidelně setkávám na hodinách bylinkářství a drahých kamenů. Kolejní život jako takový byl svým způsobem bezstarostný. Ale profesorský post rozhodně beru jako posun vpřed.
Joane von Pick: Ano chybí mi, sice máme zaměstnaneckou kolejku, ale chybí mi nezávazný pokec v kolejce Havraspáru.


Jak se připravujete na výuku? Máte nějaký rituál před hodinou či v jejím průběhu?
Andromeda Armstrong: Připravuji se z hodiny na hodinu. Den výuky už chci mít vše nachystané a zatím se mi to daří, protože ladit drobnosti na poslední chvíli a odpočítávat zbývající minuty v tomto případě není zrovna ten správný balzám na mé slabé nervstvo *pousměje se* Nejdříve pracuji na výkladu, ten je nejdůležitější. Pak už jen na provozních drobnostech jako je štelování projektoru v html kódu a ukládání obrázků chystaných na promítání.
Joane von Pick: Já už mám připravené výklady, tak si je během týdne mezi vyučováním přečtu, poupravím, dodělám nějakou aktivitu, když je to potřeba a jinak žádný speciální rituál. Před hodinou drahých kamenů chodím totiž k Charlotte na kouzelné formule, to je takový rituál *zasměje se*


Co je podle vás nejlepší na dráze profesora a co naopak nejhorší?
Andromeda Armstrong: Pokud člověk přijde s něčím, co dává hlavu a patu, dostane svůj píseček a prostor seberealizace. Největší odměnou pak je, když to, s čím přijde, druhé skutečně zaujme a během hodiny aktivně spolupracují. To nejhorší pro mě byly prvotní obavy z přijetí tak trochu osobitého způsobu, jakým hodiny vedu.
Joane von Pick: Nejhorší je asi trošku izolace, najednou nejste součást koleje, ale jste zaměstnanec, musíte se podle toho chovat a jít studentům příkladem, ale to není nejhorší *mrkne* A nejlepší? Za mě je to učení, předávání vědomostí dalších, a úplně nejlepší je, když zaslechnete nebo se k vám donese to, že někoho vaše hodiny baví.


Jak vnímáte svoje studenty? Utvořila se vám v hodině parta?
Andromeda Armstrong: Studenti v mé třídě jsou ti nejlepší, jaké jsem si mohla přát. Předně proto, že to po první výukové hodině hromadně nezabalili *směje se* Ale teď vážně, většina je maximálně aktivních, všichni přemýšlí nad odpověďmi, v diskuzích nevznikají žádné konflikty... Prostě paráda. Výuku rozhodně netvoří jenom profesor, ale celá třída dohromady - já si třeba některé chyby nebo drobnosti uvědomuji až na reakcích, což je ta nejlepší zpětná vazba. Všem studentům run proto patří mé velké díky za trpělivost a pochopení s nedostatky, které ještě sem tam za pochodu vychytávám.
Joane von Pick: Nevím, jestli se utvořila parta, ale moji studenti pracují krásně. Je radost s nimi spolupracovat. Jinak je vnímám pozitivně, velmi mě nabíjí a já se těším na každou hodinu s nimi *usměje se*


Andy, teď otázka čistě pro Tebe… Jak ses dostala ke Starodávným runám?
Andromeda Armstrong: Dovedlo mě k nim praktikování severského pohanství.

Díky Andy *usměje se* A teď to samé i pro Tebe, Joane… Jak ses dostala k Drahým kamenům? *otočí se k druhé kolegyni*
Joane von Pick: Už od malička jsem se hrabala v zemi a hledala kameny, pak jsem s rodiči a prarodiči začala jezdit na výlety a v těch krámcích, kde jsou suvenýry, prodávali i drahé kameny. Ty mně učarovaly, ale svůj první kámen jsem si koupila na školním výletě v 10 letech, byl to modrý achát a dodnes si pamatuji, jaký jsem měla z něho pocit *zasněně se usměje a pokračuje* a tím to začalo. Sbírka se rozrůstala každým výletem. Teď radši do krámků, kde jsou kameny, nechodím, naposledy jsem tam utratila majlant *zasměje se* A pak se nabalila zvědavost, co se s nimi dá dělat a já odkryla taje drahých kamenů a už jsem se vezla…


Co vás baví ve volném čase?
Andromeda Armstrong: Úklid *směje se* Čtení knížek, meditování, dumání nad tím, co se mi zdálo v noci, lechtání přítelových chodidel... Co mě naplňuje ze všeho nejvíce, ale teď kvůli karanténě bohůmžel nemohu, je když odejdu z domu bez mobilu, peněženky, prostě naprosto bez ničeho - jenom s klíčem, ven do lesa, nikoho nepotkám, neohlížím se na "civilizaci" za sebou a můžu se zase na chvíli cítit jako svobodný člověk ve skutečném světě.
Joane von Pick: Ve volném čase čtu, maluji omalovánky pro dospělé a trávím čas s nejbližšími, to mě baví a naplňuje…


Je něco, co bys vzkázala či doporučila těm, kteří přemýšlejí nad dráhou profesora?
Andromeda Armstrong: Pokud je to něco, po čem toužíte, nenechte se odradit a zkuste to.
Joane von Pick: Nebojte se toho, na začátku to může být náročné, budete nervózní, budete se bát, ale to vše přejde, a když se opravdu dostanete na místo profesora, po pár hodinách zjistíte, že si to vlastně užíváte *mrkne na ni*


Já moc děkuji mým kolegyním za to, že byly ochotny odpovídat na mé otázky a tím snad povzbudit i některé z vás k tomu, abyste profesorské řady v příštím roce rozšířili *usměje se* Oběma slečnám profesorkám tímto děkuji za rozhovor *znovu se usměje*

ČLÁNEK SEPSALA KATIE DARKOVÁ

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5
Autor: Barbucha Kuřavová | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: KD
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |