Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.

Aktuálně z EB

* Opravdu existuje hotel s přenášedlem do hry HP7? Aneb skutečná tvář hotelu Del Salto.

Vydáno dne 28. 04. 2020 11:19 (149 přečtení)

Je to jen chvilka, co se některé skupiny dobrovolníků vrátily (a ostatní se vrátí každým dnem :)) z minulosti z Kolumbie, kde ve starém zchátralém hotelu hledali přenášedlo ukryté tam profesorem černé magie, Kainem de Vire.

Existuje hotel doopravdy? A pokud ano, jak vypadá dnes?

V následujícím článku bych vás ráda seznámila s informacemi o hotelu, ve kterém se děj této etapy odehrával, protože se mi pro hru podařilo nalézt objekt, který existuje ve skutečnosti a spousta věcí, které byly ve hře použité, byla inspirována skutečnými událostmi v tomto hotelu. A i když samozřejmě všechny fotografie nebyly z tohoto hotelu, vlastně jich ve skutečnosti byla sotva třetina, kromě těch venkovních, tak celá etapa byla postavena na jeho existenci.

Nebudu zabíhat do žádných zbytečných podrobností, ale chtěla bych vás seznámit s tím, o jakou budovu jde a co se tam odehrávalo.

Bývalý Hotel Del Salto uprostřed kolumbijské přírody byl na počátku minulého století oblíbeným a živoucím místem plným luxusu s neuvěřitelným výhledem na okolní vodopády.

Nedlouho po jeho dostavení bylo sídlo předěláno na hotel, který svému účelu sloužil až do počátku 90. let. Návštěvníky lákal hlavně neuvěřitelný výhled na Tequendamské vodopády zahalující hotel do vlhké mlhy. Kvůli znečištění řeky Bogotá ale zájem o ubytování rapidně klesl a počátkem 90. let již zůstal hotel opuštěný a zavřený.

Po jeho opuštění lákala budova bloudící duše, které se rozhodly právě do rozbouřené vody skočit vstříc smrti. Od těch dob se v něm objevila řada paranormálních jevů a strašidel.

Mezitím ho pomalu pohlcovala okolní vegetace, na postelích se vytvořily nové matrace ze zeleného mechu, luxusní sály rychle degradovaly a hotel rychle chátral. Vodopád se díky znečištění řeky a jejích přítoků zmenšoval, až nakonec skoro vyschl.

Podle místních legend ale už dávno před výstavbou hotelu byly Tequendamské vodopády místem posledního skoku indiánů z kmene Muisca – raději skočili do náruče smrti, než aby padli do rukou španělských dobyvatelů. Jejich těla se prý proměnila v orly a vzlétla vstříc nebesům.

Místní věří, že duše sebevrahů stále bloudí po chodbách budovy, takže existence duchů v našem příběhu je skutečná, proto jste je tam potkávali a proto se vás báli, nemluvili s vámi, ani na vás nijak nereagovali, byli to mudlovští skuteční duchové nenadaní schopností komunikace, i když to, že vás navedou na pokoje, které jsou pro hru důležité, se už samozřejmě vylíhlo pouze v mé hlavě.

Nicméně na základě pověstí a fotografií zachycených turisty byla do hotelu vyslána skupina skupina mudlovských odborníků, která dokázala v hotelu existenci ektoplazmy, takže ti duchové tam opravdu jsou, nejsou to jen babské povídačky.

Přestože pověsti a existence těchto paranormálních jevů zabránily obnovení hotelu, který by jistě s takovou pověstí nepřitahoval žádné hosty, množily se úvahy, že by i tak bylo lepší jej opravit a otevřít pro veřejnost, aby se místo zbavilo duchů, kteří se v jeho prázdných místnostech zabydleli a jejichž siluety se některým lidem podařilo vyfotit. Podle správce budovy se má za to, že jde o duše těch, kteří v hotelu nalezli smrt.

Nakonec tedy bylo rozhodnuto, že bývalý hotel bude přeměněn v muzeum, takže v něm v současné době sídlí Muzeum biologické rozmanitosti a kultury vodopádu Tequendama. Bylo otevřeno po úplné obnově a vyčištění řeky a jejích přítoků pro obnovu Tequendamského vodopádu.[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 10] 1 2 3 4 5
Autor: Fiona z Albionu | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |