Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Databáze neobsahuje žádnou novinku.

Famfrpál

* První letošní výhra Zaměstnanců

Vydáno dne 09. 05. 2020 08:00 (43 přečtení)

V předposlední dubnový den se odehrál již šestý zápas letošního 12. ročníku famfrpálové sezóny 2020, v němž se utkaly týmy z Zaměstnanců a Havraspáru. O vývoji tohoto zápasu v následujícím článku.

Ve středu 29. dubna 2020 se uskutečnilo šesté utkání mezi Zaměstnanci a Havraspárem. Je to šestý zápas v pořadí, což značí, že jsme již za polovinou letošního 12. ročníku famfrpálové sezóny 2020. Tento zápas byl zahájen ve 21:05:01, skončil po 53 minutách a 45 sekundách ve 21:58:46 v nejkratší době letošní sezóny.

Kapitán a střelec Havraspáru John van Smith postavil na střelecký post též Rosemary Ellen Wilde a Jamieho Fostera, v brance střídal Benjamina Waltera a Alici Stark. Na pozice odrážečů pak povolal Yennu von Everec a Paige Tintwhistle a zlatonku se pokoušela chytit Annabelle Fairy.

Kapitán Zaměstnanců Johny Sait si společně s Cornelií Haleovou zahrál na postu odrážeče, jako střelci nastoupili Charoline Swan, Kačka Valentová, Richard Bufler a Monča Black. Do branky se postavil Mazrim Taim a zlatonku naháněl Jek James El.

Shlédli jsme na 17 gólů, tato střelecká soutěž byla velmi vyrovnaná, Havraspárští jich nastříleli 9, o jeden gól méně, tedy 8 jich měli Zaměstnanci. Nejvíce branek nasázel John van Smith, který dokázal 7krát prohodil camrál obručemi, 5 branek střelila Kačka Valentová, po 2 střelách si zapisují do statistik i Rosemary Ellen Wilde a Richard Bufler. Jeden gól si taky zapisuje Monča Black. Jamie Foster a Charoline Swan odchází z tohoto utkání naprázdno.

Odrážeči celkově rozdali potlouky pauzy o celkové délce 1 hodiny, 1 minuty a 25 sekund a to i v reálné době. Havraspárští rozdali oddech o délce 23 minut a 38 sekund a to i v reálném čase. Zato Zaměstnanci délku rozdaných omráčení měli skoro o čtvrt hodinu více, konkrétně se jedná o čas 37 minut a 48 sekund. Obdobné časy jsou i u pauzírování, Zaměstnanci odpočívali 23 minut a 34 sekund, ve skutečnosti to bylo 25 minut a 15 sekund, na druhé straně se sice odpočívalo 39 minut a 2 sekund, ve skutečnosti se odpočívalo 42 minut a 43 sekundy. Celkově tedy hráči byli na přestávce 1 hodinu, 2 minuty a 2 vteřiny, ve skutečnosti 1 hodinu, 7 minut a 58 sekund.

John van Smith jednou porušil ochrannou zónu pokusem o odebrání camrálu, byl proto potrestán 1 minutou a 30 sekundami mimo hru, který si celý odpykal. I v tomto utkání se zdržovalo při rozehrávkách, Mazrim Taim i na druhé straně Alice Stark, byli potrestáni každý dvakrát, oba na celkovou dobu 3 minut po kterou měli být mimo hru. Nicméně Alice Stark si odbyla trest jen na 2 minuty a 15 sekund. Mazrim Taim si odpykal trest jen na minutu a 41 sekund. Samovolně se pohybující potlouk omráčil Yennu von Everec na 9 sekund. Opět se potlouk držel dlouho, tentokrát na to dojeli Yenna von Everec omráčená na 43 sekund, Paige Tintwhistle, která si tímto odpočinula na 11 sekund, a Johny Sait si díky tomu zdřímnul na 7 sekund. Rosemary Ellen Wilde byla omráčena na 11 sekund od její spoluhráčky - odrážečky Paige Tintwhistle.

Zlatonka se více objevovala Havraspáru a to až 20krát, 12krát se nechala vidět u Zaměstnanců. Byli to však oni, kdo chytil po 53 minutách a 45 sekundách hry zlatonku zásluhou Jeka Jamese Ela, který byl o 1 sekundu rychlejší než Annabelle Fairy. I ona mohla jednou zlatonku chytit a to 10 minut a 57 sekund před jejím aktuálním chycením.

Při tomto utkání se nalétalo na 10 600 políček, více toho proletěli Havraspárští, kteří mají nalétáno 5 551 políček. Zaměstnanci nalétali jen 5 042 políček. Zbylých 7 políček má rozhodčí Fiona z Albionu.

Zaznamenalo se na 3 střídání, jedno střídání bylo na straně Havraspáru, po 28 minutách a 19 sekundách hry v čase 21:33:20 vystřídal Benjamin Walter Alici Stark na pozici brankáře. U Zaměstnanců se střídalo dvakrát, poprvé po 23 minutách a 4 sekundách hry v čase 21:28:05 na postu střelců, kdy vystřídala Charoline Swan Kačku Valentovou, která po 15 minutách a 56 sekundách po tom vystřídala v čase 21:44:01 po 39 minutách hry Monču Black.

Fandění fanoušků na tribunách hřiště bylo vyrovnané a vcelku poklidné. Žádné pozdvižení se též jako v zápasech předchozích nekonalo. Opět se uskutečnila po zápase tombola. Losovalo se celkem 9krát, 6 medailonků bylo na jedno použití a 3krát se losovalo na 2 použití. Výherci na jedno použití jsou:

• Barbucha Kuřavová (přenecháno Laile Benson)