Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Databáze neobsahuje žádnou novinku.

Famfrpál

* Zaměstnanecká kanonáda

Vydáno dne 03. 06. 2020 18:30 (41 přečtení)

V pořadí osmý zápas se odehrál mezi týmy Zmijozelu a Zaměstnanců, kde Zaměstnanci drtivě vyhráli. Více se o tomto vítězství dozvíte v článku.

V sobotu 16. května 2020 se v podvečer utkaly týmy ze Zmijozelu a z řad Zaměstnanců. Zápas byl de facto jednoznačný, Zaměstnanci měli ve všem naprostou převahu. Pojďme se podívat, jak se tedy vedlo v zápase, který začal 18:10:02.

Nejdříve se mrkneme na soupisku. Kapitánka a střelkyně Zmijozelu Hannys Leistrová postavila na střelecký post i Gabrielu de Montanue a Rinu Bennet, do branky přiletěla Hanare Takeda. Potlouky odrážela Bára Wolfová a jako chytačka nastoupila Naomi Dreams. Takže Zmijozelský tým byl čistě ženský.

Ke kapitánovi Zaměstnanců Johnymu Saitovi se k jeho postu odrážeče připojila Cornelia Haleová, camrály stříleli skrz obruče Kačka Valentová, Charoline Swan a Jek James El. V brance byl Mazrim Taim a zlatonku chytal Teóma Tejedor.

V utkání jsme viděli snad rekordní počet branek. Na 36 střel, které prošly obručemi, jen jedna z nich prošla obručemi Zaměstnanců a to díky zásluze Gabriel de Montanue. Možná po škemrání hráčů ze Zmijozelu, nejspíše také i z lítosti k nim, jim Zaměstnanci nechali dát aspoň jeden. Zbylých 35 si rozepisují střelci Zaměstnanců a to následovně: Kačka Valentová si připisuje 16 branek, Jek James El nastřílel 12 gólů a 7 správných střel má i Charoline Swan.

I odrážeči Zaměstnanců se velmi činili. Rozdali pauzu ostatním hráčům na 1 hodinu, 14 minut a 34 sekund (1:11:25 reálné doby) oproti 3 minutám a 52 sekundám rozdaných omráčení Zmijozelu. Nutno dodat, že Zmijozel hrál jen s jednou odrážečkou Bárou Wolfovou, která byla 3. nejčastějším terčem Zaměstnanců. Dohromady se tak rozdalo omráčení na 1 hodinu, 18 minut a 26 sekund (v reálu 1:15:17). Odpočívalo se na 1 hodinu, 33 minut a 57 sekund (1:23:43 v reálu). Zaměstnanci odpočinku moc nepotřebovali, jejich hráči si odpočinuli i v reálu na 6 minut a 35 sekund, zatímco na druhé straně u Zmijozelu se mělo odpočívat na 1 hodinu, 27 minut a 22 sekund. Ve skutečnosti ale odpočívali na 1 hodinu, 17 sekund a 8 sekund.

Za takovéto nesrovnalosti mohou opět různé tresty nebo samovolně se pohybující potlouky. Hanare Takeda byl 8krát potrestána za zdržování hry v celkové délce trestu 12 minut. Odpykala si pouze 4 minuty a 55 sekund, tedy o 7 minut a 5 sekund méně z celkového trestu. Potlouk omráčil odrážeče díky dlouhému držení na 3 minuty a 1 sekundu. Díky tomu byla Cornelia Haleová na pauze o délce 2 minut a 49 sekund, po zbylých 12 sekund si takto odpočinul i Johny Sait, který si tak i díky samovolně se pohybujícímu potlouku dáchnul na dalších 7 sekund. 23 sekund pauzy dal samovolně se pohybující potlouk i Charoline Swan. I v tomto zápase odrážeči omračovali své spoluhráče, konkrétně šlo o Báru Wolfovou, která omráčila Hannys Leistrovou na 54 sekund.

Zlatonka se více objevovala Zmijozelu, kterému se ukázala 10krát, Zaměstnancům se ukázala jen 3krát, přesto ji Teóma Tejedor dokázal po 1 hodině, 5 minutách a 30 sekundách hry chytit, mohl ji ale chytit už po 14 minutách a 14 sekundách hry.

Na tomto utkání se nalétalo na 10 790 políček. 4 320 nalétaných políček si připisuje Zmijozel, na 6 463 nalétaných políček pak Zaměstnanci. 7 nalétaných políček si zapisuje i rozhodčí Fiona z Albionu. V zápase jsme viděli dvě odvolání na straně Zmijozelu. Je to případ odrážečky Báry Wolfové, kdy byla v 18:24:27 po 14 minutách a 25 sekundách hry odvolána, naskočila po 6 minutách v 18:30:27. O necelých 5 minut později, v 18:35:04 byla znovu odvolána a znovu přišla v 18:52:20, pak již setrvala na hřišti až do konce zápasu.

Výrazné pozdvižení na tribuně se nějak nekonalo, avšak se diskutovalo o tom, zda Famfrpál nepřejmenovat z Famfrpálu na "...Dejme góly Zmijozelu...", jak zmínila Hannys Leistrová. Havraspárská studentka fandící Zmijozelu Charlotte Epes se k zápasu vyjádřila velmi poeticky frází "...Tento způsob hry zdá se mi poněkud jednostranný...". I po tomto zápase se konala obvyklá medailonková tombola s vylosovanými 7 medailonky. 5 na jedno použití a 2 na dvě použití. Výherci na jedno použití se stali:

• Lusy Wearthová
  • Charoline Swan
  • Loptr Stark (byl vylosován, ale nepřihlásil se, náhrada Martin Andrews)
  • Charlotte Epes
  • Yenna von Everec (přenecháno Paige Tintwhistle)
A výherci medailonků na dvě použití se stali:
  • Hannys Leistrová
  • Calliope Beaumont (byla vylosována, ale nepřihlásila se, náhrada Teóma Tejedor)

Zaměstnanci vyhrávají zápas a hru "Kdo dá nejvíce gólů Zmijozelu", připisuje si rekordní počet gólů a další dva body do famfrpálového turnaje. Statistika k tomuto zápasu nesmí chybět.

Kačka ValentováZaměstnanci10:35019:13:40

Zlatonku v tomto zápase chytil po 1 hodině, 5 minutách a 30 sekundách hry v 19:15:32 Teóma Tejedor, přidal svému týmu 150 bodů a upravil konečné skóre na 10:500.