Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Databáze neobsahuje žádnou novinku.

Famfrpál

* Konečné pořadí rozluštěno hadí výhrou

Vydáno dne 27. 06. 2020 10:00 (24 přečtení)

V posledním zápase 12. famfrpálové sezóny vyhrál Zmijozel nad Mrzimorem a díky tomu známe i umístění týmů této sezóny. Více informací naleznete v článku.

V sobotu 30. května 2020 se uskutečnil poslední zápas 12. famfrpálové sezóny, který byl zahájen ve 20:02:47. I přesto, že Mrzimorští měli v utkání trochu navrch, byl to právě Zmijozel, komu se poštěstilo, chytil zlatonku a svou výhrou jen upřesnil celkové umístění ve famfrpálu.

U kapitána a střelce Mrzimoru Henryho Mitchella nastoupili k jeho pozici střelce Martin Andrews a Amelie Brumm, na post odrážečů Shuren Dee Kamiki, Loptr Stark a Lucy Hill. Zlatonku se pokoušeli chytit Sarin Coyle a Barbucha Kuřavová a k brance zamířila Samantha Carter.

U Zmijozelu bylo hráčů o něco méně, na střelecké pozici byla kapitánka Hannys Leistrová, Gabriel de Montanue a Aria Wolf, potlouky odráželi Percy Conel a Jane Vixen a zlatonku chytila Naomi Dreams. Zmijozel bohužel hrál bez brankáře.

Střelecky vyšli v tomto utkání lépe Mrzimorští, ti dali 13 branek, 6 střel má Zmijozel. Respektive všech 6 Zmijozelských gólů dala Hannys Leistrová. Nejvíce střel dal Henry Mitchell, který si připisuje 8 střel, 3 góly si zapisuje Amelie Brumm a 2krát prohodil camrál obručemi Martin Andrews. Gabriel de Montanue a Aria Wolf vyšly v tomto zápase na prázdno.

Časy odrážečů jsou dosti vysoké, oba dva týmy toužili ulovit nějaké ty body, proto se celková doba vyšponovala na téměř 2 hodiny, přesněji se rozdalo na hodinu, 52 minut a 16 sekund (ve skutečnosti 1:51:51). I v tomto měl Mrzimor drobek navrch, omráčil ostatní na hodinu, 3 minuty a 46 sekund (1:03:21 reálná doba). Zmijozel takto rozdal na 48 minut a 30 sekund a to i ve skutečnosti. I když hráči byli v omráčení na 1 hodinu, 51 minut a 22 sekund, v reálu byli mimo hru 1 hodinu, 57 minut a 55 sekund. Většinu z toho měl Zmijozel, který díky potlouku odpočíval 1 hodinu, 2 minuty a 30 sekund, ve skutečnosti byli na pauze o minutu a 5 vteřin déle (1:03:35). Větší rozpětí omráčení potloukem a skutečnou pauzou má Mrzimor, rozdíl je 5 minut a 28 sekund. Doba pauzy je 48 minut a 52 sekund, ale skutečná doba je 54 minut a 20 sekund.

Tyto časy jsou též ovlivněny několika faktory. V tomto zápase je to díky dlouhému držení potlouku, který utrpěla Shuren Dee Kamiki a byla tak mimo 6 sekund. 2krát porušila ochrannou zónu pokusem o odebrání camrálu Amelie Brumm, která si odpykala trest 3 minuty. A v poslední řadě tu máme i další porušení, tentokrát se jedná o pokus o vlétnutí na potlouk, kterého se dopustily Lucy Hill a Jane Vixen, každá se takto pokusila jednou, obě si odpykaly trest o době 1 a půl minuty mimo. Zajímavostí zápasu jsou mnohočetná omráčení odrážečů svých spoluhráčů. Ze začátku byla tak zasažena Amelie Brumm od odrážečky Lucy Hill a byla mimo hru na 38 sekund, následně na to se jí omluvila. O 1 a čtvrt minuty později obdobně trefil Percy Conel Gabrielu de Montanue a omráčil ji na 1 minutu a 17 sekund. O více jak 20 minut později ji vyřadil znovu a rovnou na 1 minutu a 33 sekund. Percy Conel nebyl zřejmě ve své kůži nebo se snažil v posledním zápase dát do toho vše a proto omračoval, co se dalo.

V tomto zápase se nalétalo celkově 12 698 políček, 6 647 z nich má Mrzimor, o 603 políček méně, tedy 6 044 políček si zapisuje Zmijozel. Rozhodčí Jek James El si zapisuje 7 políček. Mohli jsme pozorovat dvě střídání na straně Mrzimoru, ve 20:38:35 po 35 minutách a 48 sekundách hry vystřídala na postu chytače Barbucha Kuřavová Sarina Coylea, o 8 minut později ve 20:38:43 po 35 minutách a 56 sekundách hry na postu odrážeče vystřídal Loptr Stark Lucy Hill.

Oba týmy měly zhruba stejné množství svých fanoušků, na tribunách se nestalo žádné velké pozdvižení. Po tomto posledním zápase byla opět tombola medailonků, losovalo se celkově 9krát. 1 medailonek byl na 3 použití, 2 medailonky na 2 použití a zbylých 6 medailonků bylo na jedno použití. Výherci na 1 použití se stali:

• Frankie Derdesová
  • Shuren Dee Kamiki
  • Barbucha Kuřavová (přenecháno Teómovi Tejedorovi)
  • Sarin Coyle

Po tombole se rozhořel obrovský ohňostroj barevných světel a jisker, Fiona z Albionu předala slovo Jeku Jamesi Elovi jakožto hlavnímu rozhodčímu k závěru sezóny. Jek James El neměl co říci, Fiona z Albionu skromně uzavřela sezónu s poděkováním všem hráčům.

Utkání končí výhrou Zmijozelu a upřesňují pořadí v druhé části famfrpálového poháru. Pořadí je tedy následující:
PořadíTýmSkóreBodyBody do poháru
1.Nebelvír1 280:17085 000
2.Zaměstnanci1 220:38060
3.Havraspár560:92033 000
4.Zmijozel420:1 22022 000
5.Mrzimor370:1 16011 000

A jako u každého zápasu i k tomuto přikládám statistiku.

Hannys LeistrováZmijozel60:13021:06:56

Zlatonku v tomto zápase chytila po 1 hodině, 4 minutách a 29 sekundách hry ve 21:07:16 Naomi Dreams, přidala svému týmu 150 bodů a upravila konečné skóre na 210:130.

1.Henry MitchellMrzimor8krát
2.Percy ConelZmijozel6krát

1.Shuren Dee KamikiMrzimor1:00:0859:43-0:25
2.Percy ConelZmijozel43:1643:14-0:02

8.Jane VixenZmijozel9:1510:45+1:30
9.Percy ConelZmijozel6:006:000:00

1.Naomi DreamsZmijozel1:04:29
1.Percy ConelZmijozel1:04:29

9.Aria WolfZmijozel755
10.Percy ConelZmijozel658