Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
23.10.2022: Konkurz na redaktory
DV stále hledá nové redaktory, baví-li vás psaní a máte trochu času, rádi vás v redakci přivítáme do týmu. Více informací naleznete ZDE

Slety

* Plzeň známá i neznámá – shrnutí sletu

Vydáno dne 08. 09. 2020 15:52 (642 přečtení)

Podrobnosti hledejte v článku.

Poněkud zvláštní jaro a léto způsobilo, že se v roce 2020 nekonal byť jediný oficiální slet. Všudypřítomný strach a restrikce tak způsobili to, že po adventním sletu v Plzni se další slet konal taktéž v Plzni. A byl to slet víkendový. Vůbec první na Západě Čech! Organizaci si tentokrát vzal pod svá křídla Teóma Tejedor. Na slet se v průběhu srpna přihlásilo poměrně dost zájemců, ale patrně s přibývajícími povinnostmi spojenými se zahájením nového školního roku se někteří odhlásili a do Plzně tak dorazila tato devítka statečných:

Avione Lars, Amelie Brumm, Barbucha Kuřavová, Elaine DuPres, Charlotte Chardonay, Martin Andrews, Sarin Coyle, Shuren Dee Kamiki a pochopitelně i sám organizátor Teóma Tejedor.


(horní řada zleva: Martin Andrews, Teóma Tejedor, Shuren Dee Kamiki, Elaine DuPres a Barbucha Kuřavová)
(dolní řada zleva: Avione Lars, Amelie Brumm a Charlotte Chardonay)


(horní řada zleva: Teóma Tejedor, Sarin Coyle, Barbucha Kuřavová, Shuren Dee Kamiki, Martin Andrews a Elaine DuPres
(dolní řada zleva: Charlotte Chardonay, Amelie Brumm a Avione Lars)

Na to, kolik lidí na EB z Plzně nebo jejího okolí pochází, tak se z nich na slet nepřihlásil vůbec nikdo. A tak bylo jasné, že všichni účastníci dorazí od Prahy. Většina dorazila vlakem, a to dokonce vlakem stejným v 17:00. Po nezbytném přivítání i seznámení se s novou tváří Avione Lars jsme se vydali pryč z nádražní budovy na zastávku trolejbusu, který nás dovezl téměř až ke klubovně. Dokonce někteří stihli i krátkou zacházku na zmrzlinu. V klubovně v městské části Slovany jsme odložili batohy, karimatky a spacáky a na základě všeobecného souhlasu jsme se vydali procházkou kolem řeky Radbuzy do centra města, kam jsme chtěli zajít na něco dobrého k večeři. Hned v první restauraci jsme byli úspěšní a našlo se pro naši skupinu místo u jednoho stolu. Někdo si dal pstruha, někdo steak, někdo jiné dobré masíčko. A hodovalo se, mezitím dorazila z největší dálky i Barbucha a byli jsme všichni. Noční procházkou jsem se dostali zpět do klubovny a klevetili nad rozličnými tématy. Řada přišla i na první bod programu – doplňovačku o současných reáliích Plzně. Tu s přehledem nejrychleji a především správně vyhrála Amelie Brumm, těsně za ní lušťovku správně vyřešili i druhý Martin Andrews a Shuren Dee Kamiki. A účastníci sletu se z tajenky dozvěděli, co je druhý den (vlastně ten samý, neboť se luštilo už po půlnoci) čeká - výlet na kopec Chlum!

Sobotní ráno bylo zpestřeno snídaní od části účastníků – čokoládovými a pivními muffiny, perníkem a čokoládovo-tvarohovou buchtou a pochopitelně kávou či čajem. Pak jsme se už vydali trolejbusem na druhou stranu města, kde jsme zahájili "výstup" na 416 m. n. m. vysoký kopec Chlum, na němž je umístěna rozhledna. Účastníci měli po cestě na rozhlednu i zpátky připraveno několik úkolů. Napřed se všichni rozdělili do tří skupin (A= Barb, Elaine a Martin; B = Sarin a Shuren; C = Amelie, Avione a Charlotte), v nichž řešili úkoly týkající se plzeňské mluvy, historie, místopisu, kultury, sportu, slavných osobností z EB i mudlovského světa a nechyběla ani poznávačka dominant města. "Áčka" a "Céčka" sbírala jedno písmenko do výsledné tajenky za druhým, "Béčkům" nevyšlo pár úkolů a při závěrečném skládání tajenky to přeci jen bylo znát. Nicméně pauzy na více či méně vědomostní úkoly daly příhodně ulevit našim plicím i nohám, což se před zdoláním 121 schodů na vrchol rozhledny hodilo. Na vrcholu se účastníkům dostalo odborného výkladu, co je vidět a co vidět není, byly zodpovězeny snad všechny padlé dotazy a zejména se zde pořídila první společná fotografie sletu. Po úspěšném návratu na zem si někteří dali povýstupové pivo, jiní se spokojili s oranžádou. A šlo se dolů. To šlo mnohem snadněji a cesta vedla i kolem jednoho z portálů nejdelšího železničního tunelu v ČR až do parku, kde se sestavovala z písmenek výsledná tajenka. "Céčka" už během získávání písmenek správně přišla na první část tajenky, ale ta druhá jim ne a ne se odhalit. Nakonec první místo brala "Áčka", která správně přišla na to, že všechny odpoledne čeká prohlídka Plzeňského Prazdroje a večeře Na Spilce. "Béčka" s "Céčky" se trápili zejména s názvem restaurace, ale nakonec všichni za začínajícího deště došli k správnému znění. Protože meteorologické radary předvídaly bouřku, spěchalo se na zastávku autobusu, a tak jsme bouřku přečkali v suchu. V centru města jsme zašli do jednoho ze zdejších obchodním center, kde jsme si dali rychlý oběd a poté jsme už naše kroky směřovaly přes náměstí Republiky k aréálu pivovaru. Tam jsme se plánovaně potkali s Ruffem von Vislquelle a jeho rodinou, popovídali, dali si jedno pivko přímo ze zdroje a ve zdroji a pak už jsme se se jali poznávat historii a tradici výroby piva v Plzni. Dozvěděli jsme se něco o historii, o surovinách, procesu výroby i skladování piva. Účastníky zaujal zejména krátký film, který byl zpracován bravurním způsobem a část si jej vychutnala i v anglickém znění. I varna nás oslovila – nakonec v ní vznikla další společná fotografie. Vrcholem prohlídky, aspoň pro některé z nás, byla návštěva sklepů, kde jsme mohli ochutnat pivo přímo z dubového sudu. Takové, které nikde jinde není k ochutnání. Po návratu z chladných sklepních chodeb se šlo na večeři. Ta byla rozmanitá a chutná. Po procházce městem zpět na klubovnu nám večeře slehla a večer se nesl ve znamení konverzace o všem možném a občasném přikusování dezertů ze snídaně.

Nedělní ráno se, tak jak už to na víkendových EB akcích bývá, neslo zejména v duchu balení si věcí a úklidu pronajaté klubovny. Účastníci se pomalu vydávali na cestu do svých domovů.

Můj dík patří všem účasntíkům sletu, doufám, že si jej užili a věřím, že se v Plzni (nebo třeba i jinde) zase někdy společně potkáme! *mrkne*

Váš Teo

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
Autor: Teóma Tejedor | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: TT
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |