Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
03.02.2021: Aktualizace sekcí
Byly aktualizovány sekce E-Bradavický Fénix, EB galerie nejlepších a Síně slávy jednotlivců.

E-Bradavický Fénix

* 23. ročník E-Bradavického Fénixe: Eowerová s Fosterem zahnali jezevce do nory, oslavenkyně Ward nováčkem roku i kuriózní zaměstnanecká srdce

Vydáno dne 11. 02. 2021 17:34 (212 přečtení)

Půlka ledna. Páteční večer. Nazdobená síň. Jasné indicie, že EB byly svědky dalšího předávání Fénixů - již 23. ročníku. Co vše se v onen večer stalo? Kdo byl mezi vítězi a kdo odešel poražený?
Více v článku!

Na bradavických pozemcích řádil sníh a mráz, další školní rok se nezadržitelně chýlil ke konci. A tradičně den před vyhlášením školního roku se velká část obyvatel bradavických zdí sešla ve slavnostně načančané Velké síni – tentokráte vyladěné ve tmavých fialových odstínech. Dámy opět oslňovaly róbami i slavnostními hábity, stejně tak pánové dali vyniknout svým elegantnějším "já". Pozadu nezůstal ani průvodce celým večerem, Teóma Tejedor, který dorazil v černošedém obleku s fialovým motýlkem pod krkem. V tom oslnivém hávu síně se cítil jako ryba ve vodě. I skřítci byli připraveni, a tak nic nebránilo tomu, aby pár minut po osmé večer bylo vyhlašování 23. ročníku E-Bradavického Fénixe zahájeno.

Na začátek byla představena nezbytná fakta – hlasovacích lístků přišlo opět o něco více, celkem 58, diplomy (letos obzvláště vydařené) opět pro oceněné vyrobila Shuren Dee Kamiki a i letos vyšlechtila dvojici fénixů, tentokráte fialové barvy, slečna ředitelka Fiona z Albionu. Právě losy, jež byly vstupenkou do hry o Fénixe, zmizely rychlostí blesku – takový zájem o pár fenixů byl.


Takto vypadali letošní fénixové, jež byli středobodem tomboly.

A jak tento ročník dopadl? Večer sliboval celkem 14 kategorií, navíc opět došlo k rozšíření Síně slávy E-Bradavic! Pojďme se na plejádu oceněných podívat, protože ne každý byl přítomen té lednové slávě. *usměje se*

Zaměstnanec roku

První vyhlašovanou kategorii vyhlašovatel záměrně zvolil. Právě kategorie zaměstnanců byla v poslední edici ankety výrazněji než jindy zasažena faktem, že řada hlasujících do svých lístků umisťovali kolejní ředitele či profesory. To bylo chybou a takové hlasy nemohly být uznány – v článku vydaném společně se zahájením hlasování bylo a je jasně stanovené, že hlasovat je možné pouze pro členy vedení, penzisty a zaměstnance "neprofesory". Po této nezvyklé edukativní pasáži večera se již vyhlašovatel přesunul k výsledkům hlasování.
Oproti 22. ročníku bylo hlasování mnohem vyrovnanější. A souboj Tejedora se Saitem se opět jako tenisový míček překulil na stranu hlavního inspektora - Johny Sait o pouhý hlas se ziskem 28 hlasů porazil penzionového vedoucího kurzu alchymie a získal očko za druhé místo. Popáté v řadě zvítězila fantomka kategorie – slečna ředitelka Fiona z Albionu ve svém vítězném tažení nasbírala 39 hlasů! Bodové zisky se však vyrovnávají a bude zajímavé sledovat další vývoj této kategorie.
Diplomy: Fiona z Albionu - Johny Sait

Osobnost famfrpálové sezóny

Další famfrpálová sezóna přinesla obhajobu - týmu Nebelvírských se povedlo obhájit famfrpálový pohár, a tak se dalo čekat, že jejích želízka budou mít v kategorii Osobnost famfrpálové sezóny 2020-21 více než slibné šance. Jde ale o oblíbenost, nikoliv předvedené výkony. Pramalou šanci na úspěch měla dvojnásobná obhájkyně Gabriela Gane, která se stala rozhodčí a zároveň posilou zaměstnaneckého týmu – "nejoblíbenějšího" týmu v celých Bradavicích. A skutečně – kategorii ovládli kapitáni kolejních týmů. Ale vítězství zůstalo v Nebelvíru - kapitánka Nebelvírských Clea Eowerová získala 9 hlasů a nechala za sebou další famfrpálové hvězdy.
Diplom: Clea Eowerová

Nováček roku

Večer plynul a čas nadešel pro vyhlášení první z TOP kategorií – totiž nastal čas na vyhlášení kategorie Nováček roku. Stejně jako loni i tentokráte nabídla kategorie dechberoucí souboj hned několika nováčků, pozice se u jednotlivých jmen neustále prohazovaly, ale nakonec se nováčkem roku stala nebelvírská studentka Emmie Ward získavší 10 hlasů. Dostala tak od hlasujících krásný dárek k narozeninám, které oslavila právě v den vyhlašování. A možná ji čeká zářná budoucnost jako některé z jejích předchůdců, kteří dokázali tuto prestižní kategorii opanovat.
Diplom: Emmie Ward

Profesor roku

Další kategorií, jejíž zlatavou obálku s výsledky organizátor a průvodce večerem vytáhl z klopy svého saka byla ta s nápisem Profesor roku. Co bylo nevyhnutelným se stalo, a tak nově je vyhlašován pouze vítěz, a to do doby, než se zmírající kategorie opět díky novým profesorům nevrátí na své místo – pakliže se tak někdy vůbec stane. Je fakt, že zlatá éra této kategorie je pryč, doby kdy se o místa na stupních vítězů prala i šestice profesorů jsou zkrátka jen odleskem dávné minulosti. A jak to dopadlo letos?
Prakticky po celou dobu hlasování se o první místo přetahovali obhájce Emanue Tyrs a po xté se vrátivší Richard Bufler. Velmi dlouho vedl právě obhajující profesor věštění, nicméně nakonec s 25 hlasy vyhrál už pošesté profesor nekromancie a odcházející kolejní ředitel Nebelvíru Richard Bufler. Šestý triumf mimo jiné znamená, že se Bufler dotáhl na duo legend kategorie von Vilsquelleho a Tejedora, kteří spolu sváděli epické bitvy v dávnověku ankety. Příští rok se může sedmým prvenstvím odpoutat a uzmout si tento historický kousek pro sebe!
Diplom: Richard Bufler

Duch roku

Kategorie Duch roku letos doznala nové posily, která slibovala zčeření poměrně klidných vod. Kategorie je totiž dlouhodobě v područí úzké skupiny duchů. Vítězství obhajovali duchové Portman a Grandwood. A právě druhý jmenovaný - totiž Peter Grandwood vyhrál i letos, a to s 16 hlasy! Od školního roku 2014/15 nikdo takový počet hlasů nezískal a byl to právě letošní vítěz, kdo tento úspěch zaznamenal naposledy. Inu – osmé vítězství ze čtrnácti ročníků ankety, kdy je tato kategorie vyhlašována hovoří jasně a jen potvrzuje Grandwoodovu hegemonii v kategorii.
Diplom: Peter Grandwood

Srdce koleje

Zbývaly už pouze čtyři kategorie a jako první na řadu přišla oblíbená kategorie Srdce koleje. Letos jsme se v rámci vyhlášení dočkali málo vídané kuriozity a samozřejmě i nových nositelů "oček" – zejména pak došlo na ocenění nováčka, což rozhodně nebývá zvykem. Jak tedy hlasování v jednotlivých kolejích dopadlo?

Zmijozel: Gabriel de Montanue a Charlotte Chardonay
Diplomy: Gabriel de MontanueCharlotte Chardonay

Nebelvír: Clea Eowerová
Diplom: Clea Eowerová

Mrzimor: Sarin Coyle
Diplom: Sarin Coyle

Havraspár: Kate Rosewood
Diplom: Kate Rosewood

Zaměstnanci: Andromeda Armstrong, Fiona z Albionu, Gabriela Gane, Katie Darková a Teóma Tejedor
Diplomy: Andromeda ArmstrongFiona z AlbionuGabriela GaneKatie DarkováTeóma Tejedor

Profesorka roku

Třetí od konce přišla řada na kategorii Profesorka roku, která má poslední školní roky jen jednu vítězku – od školního roku 2017/18 nezvítězil nikdo než Charlotte Chardonay a horkou kandidátkou byla i letos. Rozhodně jí na paty chtěly šlapat další profesorky. Jak to tedy dopadlo?
Hlasování nebylo tak vyrovnané jako loni, nicméně i tak 3. - 5. místo dělilo pouhých 10 hlasů, což věru není mnoho. Každopádně letos se podařilo obhájit slečně ředitelce školy a profesorce OPČM Fioně z Albionu své loňské třetí místo, když získala 46 hlasů a odrazila tak nápor odcházející kolejní ředitelky Mrzimoru Julinky Smailinky, která tak opět po čase opustila místo v TOP 3.
O druhém místě nebylo pochyb, dostatečný hlasový polštář od bronzu, ale i od zlata. Loni to ještě nevyšlo, ale letos se už profesorka lékouzelnictví a nová mrzimorská kolejní ředitelka Katie Darková dočkala, neb od hlasujících obdržela celkem 60 hlasů. Už loni se čekalo, že nové profesorky promluví do zaběhnutých pořádků a letos se začínají tato očekávání naplňovat. Bude zajímavé sledovat tuto kategorii i s ohledem na skutečnost, že další dvojice profesorek se chystá na výkon svého povolání.
První místo opět získala bez jakýchkoliv problémů kolejní ředitelka Zmijozelu a profesorka kouzelných formulí Charlotte Chardonay. Získala o pouhý hlas méně oproti loňsku, tedy 93 a opět prodloužila svoji úchvatnou krutovládu kategorii profesorek. Osmým triumfem se navíc vyrovnala Julince Smailince, která se ale o celou polovinu svých triumfů musela podělit (jednou právě i se Chardonay). Již příští rok to může být pro neporazitelnou legendu ankety další zápis – 9 triumfů v jakékoliv kategorii ještě nikdy nikdo nezískal!

Diplomy: Charlotte Chardonay - Katie Darková - Fiona z Albionu

SÍŇ SLÁVY EB

Vždy na lednovém vyhlašování bývá uvedena jedna významná osobnost do Síně slávy EB. Letos byla otázka, kdo bude tím čtvrtým v řadě. A stala se jí osoba, která mezi bradavickými zdmi působí již 13 let a vystřídala řadu funkcí – byla studentem, prefektem Zmijozelu, také inspektorem a zejména správcem famfrpálového hřiště školy. Za neopominutelné služby škole byl do Síně slávy EB uveden

JOHNY SAIT


Diplom: Johny Sait

Studentka roku

Tradičně velkou bitvu svádí nominované v kategorii Studentka roku. Ani letos tomu nebylo jinak – 10 slečen získalo alespoň 10 hlasů, celkem alespoň 1 hlas získalo 41 studentek. To je velmi vysoký počet. Velká tlačenice byla i u stupňů vítězek a nakonec se na ně protlačilo kvarteto studentek! Duo zmijozelských slečen bylo navíc velmi blízko, nicméně zbylo na ně "pouze" bramborové umístění. Na vítězný hat-trick útočila Shuren Dee Kamiki.

Na třetí místo stupňů vítězek se nakonec po těsném boji dokázala poprvé od školního roku 2017 dostat havraspárská studentka Rosemary Ellen Wilde. Získala rovných 20 hlasů a přidala do své sbírky ke stříbru už čtvrtý bronz.
Druhé místo obsadily hned dvě studentky, navíc studentky ze stejné koleje a dvě dobré kamarádky. Zatímco pro jednu to bylo vyrovnání svého největšího úspěchu v kategorii studentek, pro druhou to byl pád a neúspěšná obhajoba dvojice výher z předešlých ročníků ankety. 30 hlasů si po sečtení všech hlasovacích lístků a dělené stříbro vysloužily mrzimorské studentky Barbucha Kuřavová a Shuren Dee Kamiki! Poprvé od školního roku 2016/17 se některé umístění této kategorie dělilo – i tehdy u toho Kuřavová byla.
Trůn se uvolnil pro novou studentskou královnu. I když ne tak docela. Královna to byla staronová, za to se jí stala již počtvrté, čímž vyrovnala dosud suverénní výkon Valantiny Vaneové ze školních let 2009 – 2010/2011. A o koho jde? Přeci o nebelvírskou prefektku Cleu Eowerovou s 35 získanými hlasy! Třetí Fénix večera. Skutečně malá je šance, že by se někomu podařilo získat čtyři vítězství v řadě, ale pokud někomu - Eowerová s Dee Kamiki tu malou šanci mají. Uvidíme jak to dopadne příští školní rok! Může vyhrát ale kdokoliv, jak už jsme v historii ankety přesvědčili mnohokrát.

Diplomy: Clea Eowerová - Barbucha Kuřavová - Shuren Dee Kamiki - Rosemary Ellen Wilde

Student roku

Druhým školním rokem po sobě se kategorie Student roku stala tou poslední, jejíž oceněné přítomní ve Velké síni neznali. Poslední obálka, která v sobě ukrývala nezveřejněné výsledky. Nebyla to náhoda. Tato kategorie přinesla událost večera a historický zápis! Na čtvrté vítězství v řadě útočil Sarin Coyle, ale byli tu i další čekatelé na vytoužený triumf. Jak vše dopadlo? Těsně. Velmi těsně!
Těsná bitva se ovšem netýkala třetího místa, na kterou po dvou stříbrných úspěších poklesl mrzimorský prefekt Martin Andrews. Získal 40 hlasů a vypadá to, že se usazuje na stupních vítězů.
Co ovšem bylo neskutečně vyrovnané – doslova každá sova měnila pořadí – byl boj o 1. a 2. místo. Všem bych přál sledovat ten souboj, kdy jednou vedl jeden a podruhé druhý. Tato epochální bitva nakonec přinesla velké překvapení večera. I když možná jak pro koho. Neskutečné se stalo skutečností - mrzimorský prefekt Sarin Coyle padl! Získal 63 hlasů a Foxův unikátní počin čtyř výher v řadě odolal. Na nějaký čas.
Kdo ale vyhrál? Kdo vystoupal na první místo? Zvítězivší student prokázal mimořádnou efektivitu, neboť letošní triumf pro něj byl teprve třetím umístěním v TOP 3! Získal 66 hlasů, tedy jen o 3 hlasy více než stříbrný Coyle. Navíc takto vysoký počet hlasů nezískal nikdo od Petra Foxe ve školním roce 2009/10, kdy se konal teprve 2. ročník E-Bradavického Fénixe. A čí je to vizitka, kdo se stal vítězem? Jamie Foster - havraspárský prefekt, jenž tak vyhrál podruhé a poprvé samostatně – navíc tak dodal punc svému unikátnímu triptychu vítězství v kategoriích Nováček – Student – Profesor! Všechny tři kategorie dovedl vyhrát samostatně! Studentská bitva bude jistě zajímavá i v dalších školních letech – na rozdíl od profesorské kategorie studentů máme na hradě mnoho.

Diplomy: Jamie Foster - Sarin Coyle - Martin Andrews

Krátce po 22. hodině se večer nachýlil. Očka byla rozdána, diplomy rovněž. Ale ještě tu byla jedna milá povinnost – a to vylosovat majitele dvojice fialových fénixů. I když dva ... druhý vylosovaný Jek James El se nakonec o cenu nepřihlásil. Nakonec oněmi šťastlivci byly Lara Cooperová a Clea Eowerová - ta tak ke třem Fénixům přidala i výhru v tombole. Dokonalý večer. Navíc – jedna bulvární perlička – dva předchozí ročníky vyhrál studentský pár Dee Kamiki – Coyle, letos zase pár Eowerová - Foster. Že by recept na vítězství? *zasměje se*

CELKOVÉ VÝSLEDKY

!!! Všichni vítězové i se svým bodovým ziskem byli přidáni do loni vzniklé sekce "E-Bradavický Fénix", kterou můžete nalézt v levém menu DV !!!

A byl konec. Všichni vítězové byli poznáni, všechna tajemství byla odhalena. A tak se dotleskalo vítězům, dalším oceněným i organizátorovi, dojedlo, dopilo a postupně se všichni odebrali strávit několik posledních dní na hradě před odjezdem na prázdniny. Již nyní se ale můžeme společně těšit na jistě neméně napínavý 24. ročník E-Bradavického Fénixe!

Váš Teo

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
Autor: Teóma Tejedor | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: TT
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |