Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Byly aktualizovány sekce E-Bradavický Fénix, EB galerie nejlepších a Síně slávy jednotlivců.

Famfrpál

* Výhra lvů v posledním zápase

Vydáno dne 05. 03. 2021 12:00 (73 přečtení)

V úplně poslední zápas v sezóně a v kalendářním roce 2020 se odehrál mezi Zmijozelem a Nebelvírem, který v tomto utkání vyhrál. Jak dopadl celý zápas, najdete v tomto reportu.

V pátek 18. prosince 2020 se konal úplně poslední zápas 13. famfrpálové sezóny 2020/2021 a kalendářního roku 2020, v němž se utkaly týmy Nebelvíru a Zmijozelu, kde Nebelvír vyhrál. Zápas byl zahájen ve 21:02:47. Pojďme se podívat, jak to dopadlo.

Nebelvírská kapitánka a odrážečka Clea Eowerová nasadila na post odrážečů a odrážeček Mysteria Shadowa, Frankie Derdesovou a Ravennë Faelivrin. Jako střelce Jamese Olivera, Ninu Pikeovou a Maighread Seeman. V brance byla Flouen Dark a zlatonku chytala Cathy Beedle.

Zmijozelská kapitánka a chytačka Hannys Leistrová postavila do branky Adélu Rabarborovou. Jako odrážeče Jane Vixen a Percyho Conela a jako střelce Gabrielu de Montanue, Rinu Bennet a Lucy von Balbi.

Za celý zápas jsme mohli sledovat na 23 gólů, 2 z nich dala zmijozelská střelkyně Gabriel de Montanue, zbylých 21 střel si zapisuje Nebelvír, konkrétně James Oliver 11, Nina Pikeová 7 a Maighread Seeman 3 góly. Rina Bennet a Lucy von Balbi se v tomto zápase neprosadily.

Celkově se pauz rozdalo na 1 hodinu, 52 minut a 32 sekund, reálně o 32 sekund méně. Více toho rozdal Nebelvír, který si zapisuje čas 1 hodiny, 4 minut a 33 sekund, v reálu tedy zmíněných 32 sekund méně, zatímco Zmijozel rozdal pauzu na 47 minut a 59 sekund i v reálu. Za to byli i déle v omráčení, jejich celková doba na pauze činí 1 hodinu, 11 minut a 51 sekund, v reálu zmíněných 32 sekund méně oproti jejím soupeřům, kteří si dáchli na 43 minut a 32 sekund i v reálu.

V rozdílných časech může samovolně se pohybující potlouk nebo dlouhé držení potlouku. Samovolně pohybující se potlouk omráčil dva hráče na celkovou dobu 2 minut a 3 sekund, konkrétně Gabriel de Montanue na 7 vteřin a Rinu Bennet na 1 minutu a 56 sekund. Dlouhé držení potlouku stálo odrážeče 48 sekundami v omráčení. Jane Vixen byla tak jednou v omráčení na 11 vteřin, Mysterious Shadow tak byl omráčen na zbývajících 37 sekund celkově 4krát, 2krát na 8 sekund, jednou 10 a jednou na 11 sekund.

Frankie Derdesová byla v omráčení o 9 sekund déle díky vystřídání Cley Eowerové, která byla tímto o 9 sekund méně v omráčení. Frankie Derdesová pak omráčila Rinu Bennet na 2 minuty a 22 sekund, ale díky chycení zlatonky byla v omráčení o 23 sekund méně. Lucy von Balbi byla v omráčení o 9 sekund méně, protože přesně o takovou dobu dříve ji strefil Mysterious Shadow, který ji omračoval prvně. Opět tu byla viděna Zmijozelská specialita omračování vlastních hráčů. Percy Conel tak omráčil Rinu Bennet na 3 minuty a Jane Vixen omráčila Lucy von Balbi na 2 minuty a 4 sekundy

Nebelvírští měli dost navrch i ve spatření zlatonky, než ji Cathy Beedle chytila, spatřili ji celkem 10krát, tedy dvakrát více spatření než soupeř. Také nalétali na 3 714 políček, o necelých 600 políček méně, konkrétně 3 186 políček, nalétali hráči ze Zmijozelu. Z celkového počtu 6 907 políček 7 políček nalétal i rozhodčí Jek James El.

Za zápas jsme mohli spatřit i několik střídání či odvolání hráčů za neaktivitu či nastoupení hráčů za odvolané neaktivní hráče. První střídání se odehrálo ve 21:25:43, kdy Ravennë Faelivrin vystřídala na postu odrážeče Frankie Derdesovou, která pak v 21:31:33 vystřídala Cleu Eowerovou. Ve 21:47:14 pak Mysterious Shadow vystřídal na postu odrážeče Ravennë Faelivrin. Ze strany Nebelvíru to bylo vše, ale 2 hráči byli odvoláni za neaktivitu. Byl jim Mysterious Shadow ve 21:19:32, o 49 sekudn později na jeho místo nastoupila Clea Eowerová. Chytačka Cathy Beedle ve 21:50:40 vypadla za neaktivitu, 22 sekund po nahlášení problému zmijozelské chytačky Hannys Laistrové, která byla odvolána ve 21:38:19 za neaktivitu. Hřiště ji nepustilo do zápasu, a tak byl zápas ve 21:54:39 zapauzován.

Stalo se pomalu zvykem, že hřiště dělalo problém při nějakém tom zápase Zmijozelu, v letošním roce to bylo v souboji s Nebelvírem. Problém v tomto případě byla nemožnost přidat chytače na straně Zmijozelu. Chytačku Nebelvíru Cathy Beedle přidal ve 21:55:39 sám rozhodčí Jek James El, se zmijozelskou chytačkou Hannys Leistrovou měl již problém, proto došlo k prohazování hráčů. Ve 20:00:29 byla prohozena Jane Vixen za Hannys Leistrovou, ve 22:00:46 byla vystřídána Hannys Leistrová Matym Anyusem a ve 22:00:58 pak vystřídala Jane Vixen Matyho Anyuse. Problém přetrvával. Ozývaly se hlasy, že hřiště je pro Zmijozel zakleté, proto prohrávají, že si hřiště hraje vlastní magií. Dokonce se navrhlo, aby Nebelvír dostal 150 za zlatonku a šlo se spát.

I přesto všechno se zápas ve 22:04:43 znovu rozeběhl, aby byl řádně ukončen, Hannys Leistrová již do zápasu nenaskočila, a tak Nebelvír vyhrál. Vyvstala nabídka, zda se má zápas opakovat. Obě strany se dohodly na tom, že se zápas opakovat nebude.

I když počty fanoušků bylo vyrovnané, bylo slyšet chvíli jedna strana, pak chvíli druhá strana. V době pauzy pak řešili zmijozelské prokletí. V tombole o medailonky se losovalo celkem 10krát, 1 na 4 použití, 1 na 3 použití, 2 na 2 použití a zbylých 6 na jedno použití. Výherce na 4 použití se stala:

• Shuren Dee Kamiki
  • (přenecháno Michelle Hopper)
Výhercem na 3 použití je:
  • Jamie Foster
Výherci na 2 použití byli vylosováni:
  • Joane von Pick (přenecháno Amelii Brumm - citace reakce Fiony z Albionu: "Ano, věnujte medailonky soupeřům, aby vás příště porazili :)")
  • James Oliver (přenecháno Ravannë Faelivrin)
  • Henry Mitchell

Na závěr tohoto cermoniálu při posledním zápase pronesl hlavní rozhodčí Jek James El za doprovodu ohňostroje barevných světýlek a jiskerslova na konec sezóny: Abych řekl pravdu, chvilku jsem přemýšlel, co vám letos řeknu, protože mám pocit, že za ty roky toho bylo řečeno mnoho a vesměs to bylo stále jedno a to samé. A tak vás tedy letos nebudu vůbec trápit něčím, co stejně nikoho moc nezajímá. Děkuji všem hráčům, kteří pilně trénovali a docházeli na zápasy, děkuji všem fanouškům, kteří oživili toto hřiště a také děkuji Johnymu, Fí a Gabce za pomoc s organizací. Letošní rok byl z mnoha stran pro všechny z nás dost zvláštní a nebudeme si nalhávat, ovlivnit také nás zde v kouzelnickém světě. Já vám přeji krásné Vánoce a do nového roku především zdraví, protože jak jsme se letos přesvědčili, to je pro nás nejdůležitější. Děkuji a přeji pěkný zbytek večera.. Po těchto slovech následoval rozchod přítomných do Hradu.

Nebelvír vyhrává poslední zápas sezóny v tomto roce, Zmijozel opět prohrává. Oba týmy tedy natahují svou šňůru vyhraných či prohraných zápasů. A jako obvykle, i k tomuto zápasu připojuji statistiku zápasu.

Gabriel de MontanueZmijozel210:2022:13:04

Zlatonku v tomto zápase chytila po 1 hodině a 59 sekundách hry ve 22:13:50 Cathy Beedle, přidala svému týmu 150 bodu a upravila konečné skóre na 360:20.

3.Jane VixenZmijozel24:0924:090:00
4.Percy ConelZmijozel23:5023:500:00

5.Ravennë FaelivrinNebelvír10:3610:360:00
6.Percy ConelZmijozel9:259:250:00

1.James OliverNebelvír1:00:59
1.Percy ConelZmijozel1:00:59

4.Hannys LeistrováZmijozel766
5.Percy ConelZmijozel751