Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Mezi uskutečněné slety byl přidán slet v Brně.

Famfrpál

* Sezóna zahájena druhým zápasem

Vydáno dne 26. 09. 2021 10:00 (60 přečtení)

Oficiálně 1. naplánovaný zápas se měl uskutečnit v sobotu 3. dubna 2021 mezi Mrzimorem a Nebelvírem, ten byl kvůli záhadné magii odložen. První zápas byl tedy 6. dubna 2021 mezi Zmijozelem a Nebelvírem. Více v článku.

Jak již bylo v Denním Věštci dříve uvedeno, 1. naplánovaný zápas se nemohl realizovat, proto začátek letošní sezóny počítejme zápasem mezi Nebelvírem a Zmijozelem. V tomto zápase předvedl Nebelvír jednoznačnou hru, jak už to u něj bývá obvyklé.

U zmijozelské kapitánky a střelkyně Hannys Leistrové nastoupili jako střelkyně Aria Wolf a Gabriel de Montanue, odrážeči Percy Conel a Lucy von Balbi. Do branky nastoupila Avione Lars a zlatonku se pokusila chytit Naomi Dreams.

Na druhé straně se k nebelvírské kapitánce a odrážečce Clee Eowerové připojil Mysterious Shadow na stejném postu, jako střelci nastoupili Nina Pikeová, Henry Daniels a Rose de Villiers. V brance byla Flouen Dark a zlatonku chytila Cathy Beedle.

První zápas přinesl na 29 gólů, z nichž naprostou většinu dal Nebelvír, konkrétně 24. Největšími střelci byly Rose de Villiers s 11 průstřely a Nina Pikeová s jednou střelou méně (10 gólů). Další 3 trefy si zapisuje Henry Daniels, po dvou brankách si zapisují Hannys Leistrová a Gabriel de Montanue, s jedním vlastním gólem jde i brankářka Avionne Lars, Aria Wolf se v tomto zápase střelecky neprosadila.

I nebelvírští odrážeči úřadovali daleko více než odrážeči protivníka. Nebelvírští dokázali omráčit hráče na 1 hodinu, 13 minut a 10 sekund, v reálu o 1 minutu a 2 sekundy méně oproti omráčení Zmijozelu o čase 18 minut a 22 sekund. Celkově se omráčilo na 1 hodinu, 31 minut a 32 sekund (ve skutečnosti 1:30:30). Za to ale byli daleko více na pauzách a to o celkovém čase 1 hodiny, 19 minut a 2 sekund (skutečně o 1:17:01), zatímco protistrana si dáchla jen na 16 minut a 10 vteřin. Celkově se odpočívalo na 1 hodinu, 35 minut a 12 sekund, skutečně ale 1 hodinu, 33 minut a 11 sekund.

Nesrovnalosti v časech doby omráčení a v omráčení je způsoben dvěma tresty a to jednou za porušení ochranné zóny manipulací s potloukem, tento trest si odpykal Mysterious Shadow a to celou minutu a půl, a zdržování brankářky Avione Lars v rozehrávce, byla potrestána též jednou a půl minutou, ale po inkasování gólu po 59 sekundách byla opět oživena. A Clea Eowerová byla omráčena 4krát díky dlouhému držení potlouku na celkový čas 40 sekund. Mínusový čas u rozdané doby má Mysterious Shadow z jednoho dobrého důvodu, omráčil si hráče, ke konci jeho doby v omráčení ho chtěl omráčit ještě jednou, ale o několik sekund dříve než měl. Opět jsme viděli u zmijozelských svou obvyklou specialitu, hned v prvních vteřinách byla omráčena Hannys Leistrová od odrážeče Percyho Conela a byla proto zezačátku na 1 minutu a 55 sekund ze hry.

Zlatonka se více objevovala zmijozelským, celkem 24krát oproti 19 spatřením protivníka, který ji dokázal chytit. Naomi Dreams ji ale mohla chytit po 42 minutách a 13 sekundách hry za stavu 40:160. Celkem bylo nalétáno 11 665 políček, do tohoto počtu bylo započítáno i 7 políček rozhodčího Jeka Jamese Ela. Zmijozelští pak nalétali 5 717 políček a protivník 5 941 políček.

Fanoušci byli vyrovnaní a velmi početní. Zmijozelské brankářce Avione Lars se povedl menší přešlap, kdy na hřiště přišla v červeném hábitu. Někteří to považovali za dezerci nebo za předsunutého černého koně. Ještě než zápas začal, vzal si hlavní rozhodčí Jek James El za doprovodu ohňostroje slovo na zahájení letošní sezóny:

"Vítám vás na zahájení nové famfrpálové sezóny! Původně nám měl zahájit sezónu zápas Nebelvíru s Mrzimorem, ale bohužel temné síly tomu tak asi nechtěly. A tak zahájíme sezónu až zápasem tímto. Zápas Nebelvíru a Mrzimoru byl odložen, takže o něj určitě nepřijdete. Nebudeme to zbytečně prodlužovat. Takže já jen v krátkosti popřeji, jako již každoročně, pořádnou dávku zábavy a všem hráčům co nejméně zranění. Letošní sezónou vás budou provázet z pozic rozhodčí také slečna ředitelka Fí a slečna kolejní Gab, kterým tímto děkuji za pomoc."

Fanoušci fandili velmi vyrovnaně, možná trochu více fandili favoritovi tohoto utkání a to Nebelvíru. Opět se uskutečnila tombola famfrpálových medailonků. Ředitelka a rozhodčí Fiona z Albionu pronesla i k tomuto pár slov:

"Tak a teď vítám všechny příznivce naší medailonkové tomboly, ale ještě předtím gratuluji vítěznému týmu a všem hráčům. Dnes budeme při slavnostním zahájení sezóny losovat celkem 9 medailonků, 6 bude na jedno použití, dva na dvě použití a jeden na tři použití. Stejně jako v minulých letech můžete vyhraný medailonek přenechat někomu z vašeho týmu, nicméně nelze jej přenechat tomu, kdo sám medailonek už vyhrál nebo tu není, aby se mohl ozvat a nebo mu již byl přenechán, navíc pokud on pak medailonek sám vyhraje, bude ho muset poslat dál, tedy přenechat někomu dalšímu."

A výherci na jedno použití se stali:

• Sarin Coyle
  • Amelie Brumm
  • Gabriel de Montanue (přenecháno Avione Lars)
  • Mysterious Shadow
  • Martin Andrews
  • Hannys Leistrová (přenecháno Lucy von Balbi)
Medailonek na 2 použití získali:
  • John van Smith
  • Charlotte Epes (přenecháno Rock Holmesová)
A majitelkou medailonku na 3 použití se stala:
  • Emmie Ward

I přesto, že Zmijozel prohrál, dál si drží naděje, že nastoupí doba plná výher. Nebelvírští si připisují první body do tabulky. A jako vždy tu k reportu ze zápasu připojuji i statistiku zápasu.

Rose de VilliersNebelvír250:4022:10:43

Zlatonku v tomto zápase chytila po 1 hodině, 5 minutách a 5 sekundách hry ve 22:11:23 Cathy Beedle, o 1 sekundu dříve než Naomi Dreams, a která přidala svému týmu 150 bodů a upravila konečné skóre na 400:40.

UmístěníHráčTýmSkorochycení
1.Naomi DreamsZmijozel1krát
2.Cathy BeedleNebelvír0krát

Spatření zlatonky

UmístěníHráčTýmSpatření
1.Percy ConelZmijozel7krát

2.Clea EoweováNebelvír26:5826:580:00
3.Percy ConelZmijozel18:2218:220:00

11.Avione LarsZmijozel1:300:31-0:59
12.Percy ConelZmijozel1:071:070:00
13.Cathy BeedleNebelvír0:190:190:00

Odehraný čas hráčů

UmístěníHráčTýmČas
1.Aria WolfZmijozel1:05:05
1.Avione LarsZmijozel1:05:05
1.Percy ConelZmijozel1:05:05

8.Aria WolfZmijozel673
9.Percy ConelZmijozel660