Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Mezi uskutečněné slety byl přidán slet v Brně.

Famfrpál

* Nová sezóna zahájena

Vydáno dne 11. 11. 2021 12:00 (59 přečtení)

Duelem mezi Mrzimorem a Zmijozelem začal 15. ročník famfrpálové sezóny 2021/2022. Jak tento zápas skončil se dozvíte v článku.

V sobotu 9.10.2021 se na famfrpálovém hřišti utkaly týmy Mrzimoru a Zmijozelu. Zahájila se tak nová sezóna, v pořadí již 15. ročník famfrpálového školního turnaje a to v 18:08:57. Než zápas začal, převzal si hlavní rozhodčí Jek James El úvodní slova:

Dobrý večer všem. Ačkoliv jistě nyní oslavujete jiné záležitosti, které jsou pro naše životy důležité, dovolte mi několik slov k začátku letošní sezóny. Vítám vás při zahájení další sezóny boje o školní famfrpálový pohár! Jistě jste si všimli, že pro letošní rok platí nová famfrpálová pravidla, která vznikla na základě požadavků z minulé sezóny. Nebudu se již vracet k tomu, co bylo a budu doufat, že se již podobné excesy nebudou opakovat. Budu se snažit, aby to tak opravdu již nebylo a doufám, že to samé mohu očekávat od všech hráčů. Nebudeme to dlouho pokračovat. Pojďme dnešní podstatný den oslavit zápasem Mrzimoru a Zmijozelu. Přeji vám všem mnoho sil a mnoho úspěchů. Famfrpálu zdar!

Ke kapitánovi a střelci Mrzimoru Henrymu Mitchellovi se přidali střelci Martin Andrews a Samantha Carter. Na odrážečské posty Barbucha Kuřavová se Shuren Dee Kamiki, do branky letěl Loptr Stark a zlatonku chytal Sarin Coyle.

Ke zmijozelské kapitánce a střelkyni Hannys Leistrové se přidaly na střelecké posty Gabriel de Montanue a Lucy von Balbi. Potlouky odháněli Percy Conel s Jane Vixen, v brance byla Avione Lars a jako chytačka Naomi Dreams.

Střelci celkově nastříleli na 27 gólů, 1 střelu si zapisuje Zmijozel, konkrétně Gabriel de Montanue, zbylých 26 střel si rozdělují mrzimorští střelci - Henry Mitchell (20), Martin Andrews a Samantha Carter (oba po 3). Hannys Leistrová a Lucy von Balbi se i přes snahu střelecky neprosadily.

V tomto utkání odrážeči omráčili potluky hráče na 1 hodinu, 59 minut a 9 sekund, v reálu je to 1 hodina, 55 minut a 8 sekund. Nejvíce toho rozdaly mrzimorské odrážečky Barbucha Kuřavová a Shuren Dee Kamiki v celkovém čase 1 hodiny, 53 minut a 26 sekund (v reálu 1:49:25) oproti výkonu zmijozelských odrážečů, kteří rozdali jen 5 minut a 43 sekund omráčení. Celková doba hráčů v omráčení je o 14 sekund delší, tedy 1 hodina, 59 minut a 23 sekund (reálně 1:55:22), častěji odpočívali zmijozelští, kteří byli v omráčení 1 hodinu. 54 minut a 5 sekund (ve skutečnosti 1:50:04) oproti pauze Mrzimoru, jehož čas odpočívání je 5 minut a 18 sekund.

Důvodů, proč jsou trochu rozdílnější časy u odrážečů a hráčů v omráčení, je hned několik. Jednak je to dlouhé držení potlouku, který takto dvakrát vyřadil Barbuchu Kuřavovou na 7 sekund, tedy celkově 14 sekund. Další důvod je konec zápasu, tedy chycení zlatonky. Díky tomu byla Gabriel de Montanue o 1 minutu a 36 sekund méně na pauze, to samé i u Lucy von Balbi o 36 sekund kratší pauza a u Hannys Leistrové o 1 minutu a 49 sekund méně v omráčení. Mohli jsem také vidět, jak odrážeč Zmijozelu Percy Conel omráčil svou chytačku Naomi Dreams na 39 sekund.

Zlatonka se více ukazovala více mrzimorským hráčům a to 9krát, 8krát Zmijozelu. Ovšem mrzimorský chytač Sarin Coyle měl více štěstí než chytačka protivníka Naomi Dreams, jelikož chytil po více jak hodině hry zlatonku. Zápas mohl i dvakrát ukončit dříve, a to za stavu 130:10 v čase 28:09 hry a za stavu 210:10 v čase 44:26 hry. Bylo celkově nalétáno na 11 807 políček, z toho 6 526 políček nalétal Mrzimor, 5 274 políček Zmijozel a zbylých 7 políček si zapisuje rozhodčí zápasu Jek James El.

V zápase došlo k jednomu zajímavému počinu. V 15 minutě a 50 sekundě hry ve 18:24:47 byla odvolána za neaktivitu zmijozelská odrážečka Jane Vixen. Přesná příčina, proč tomu tak bylo, není známa a chyba byla nahlášena. Jane Vixen se vrátila po 2 minutách a 13 sekundách do hry.

Na tribunách se vyskytovalo mnoho fanoušků, kteří pocházeli z kolejí obou týmů, dorazilo i pár fanoušků z jiných kolejí, ti však fandili převážně Mrzimoru. Přestože se po zápase konala slavnost, uskutečnila se i klasická tombola o medailonky, k úvodnímu zápasu se losovalo celkem 10krát, 1 medailonek byl na 3 použití, 3 medailonky na 2 použití a zbylých 6 medailonků se dá použít jen jednou, jehož výherci se stali:

Výherci medailonku na 2 použití jsou:
  • Shuren Dee Kamiki (přenecháno Sarinu Coylovi)
  • Avione Lars
  • Hannys Leistrová
A majitelem medailonku na 3 použití se stala:
  • Lucy von Balbi

Mrzimor v tomto zápase zvítězil a zapisuje si tak cenné 2 body do tabulky. Jak se jejich zápasy budou odvíjet se uvidí v průběhu sezóny. K závěru reportu o tomto duelu připojuji i statistiku tohoto zápasu.

Martin AndrewsMrzimor260:1019:06:11

Zlatonku v tomto zápase chytil po 1 hodině a 27 sekundách hry ve 19:09:24 Sarin Coyle, přidal svému týmu 150 bodu a upravil konečné skóre na 410:10.

3.Martin AndrewsMrzimor1krát
3.Percy ConelZmijozel1krát
3.Shuren Dee KamikiMrzimor1krát

UmístěníHráčTýmČasReálRozdíl
1.Barbucha KuřavováMrzimor58:2556:49-1:36
2.Shuren Dee KamikiMrzimor55:0152:36-2:25
3.Percy ConelZmijozel5:435:430:00
4.Jane VixenZmijozel0:000:000:00
MimoDlouhé držení potlouku0:140:140:00

Doba v omráčení

1.Hannys LeistrováZmijozel24:2522:36-1:49
2.Lucy von BalbiZmijozel22:5722:21-0:36
3.Percy ConelZmijozel22:1822:180:00

1.Naomi DreamsZmijozel1:00:27
1.Percy ConelZmijozel1:00:27

7.Hannys LeistrováZmijozel649
8.Percy ConelZmijozel646