Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
DV stále hledá nové redaktory, baví-li vás psaní a máte trochu času, rádi vás v redakci přivítáme do týmu. Více informací naleznete ZDE

Famfrpál

* Překvapivý úvod

Vydáno dne 22. 06. 2022 12:00 (83 přečtení)

Nová famfrpálová sezóna odstartovala v sobotu 26. března 2022 úvodním zápasem mezi Havraspárem a Mrzimorem, který překvapivě vyhrál. Na report se již můžete podívat.

V sobotu 26. března 2022 ve 20:11:04 byl zahájen první úvodní zápas 16. ročníku famfrpálové sezóny 2022 mezi týmy Havraspáru a Mrzimoru, který překvapivě nad svým soupeřem vyhrál. Zápas trval hodinu a 29 sekund.

Kapitánka a zároveň chytačka Havraspáru Rosemary Ellen Wilde postavila do zápasu na posty střelců Johna van Smitha, Mariu Martines, Rock Holmesovou a Jamieho Fostera, jako odrážeče Shiru Ruden Yaiko a Sylvestera McShanea, do branky pak zamířil Benjamin Walter.

Mrzimorský kapitán a střelec Henry Mitchell sestavil již dobře známou sestavu, a to na postech střelců Martina Andrewse a Samanthu Carter, jako odrážečky Shuren Dee Kamiki a Barbuchu Kuřavovou, jako chytače Sarina Coylea a do branky Loptra Starka.

Střelecky na tom vyšel lépe Mrzimor, který 18krát dokázal prostřelit camrálem obruče oproti 6 trefám Havraspáru. Nejvíce střel, konkrétně 10, si zapisuje Henry Mitchell, 5 střel mají Martin Andrews a John van Smith, 3 trefy si odnáší Samantha Carter a 1 gól dal Jamie Foster. Maria Martines a Rock Holmesová odcházejí s prázdnou.

Čas rozdaného omráčení se zastavil na 2 hodinách, 5 minutách a 47 sekundách, reálně ale 2:04:41. Z tohoto času omráčení rozdali havraspárští odrážeči jen 9 sekund i ve skutečnosti. Zbylý čas tedy připadá na mrzimorské odrážečky. Na druhou stranu hráčí právě Mrzimoru odpočívali na 32 sekund i v reálu, oproti odpočinku Havraspáru, který si tak dáchnul na 2 hodiny, 5 minut a 35 sekund, v reálu 2 hodiny, 4 minuty a 29 sekund. Dohromady to je 2 hodiny, 6 minut a 7 sekund na pauze, (ve skutečnosti 2:05:01).

Rozdílné časy rozdaného omráčení a v omráčení má na svědomí opět několik faktorů. Jednak to je dlouhé držení potlouku, kdy si tak Barbucha Kuřavová dáchla na 9 sekund a 11 vteřin i Shuren Dee Kamiki. Shuren Dee Kamiki omráčila téměř ke konci zápasu Rock Holmesovou na 1 minutu a 52 vteřin, Barbucha Kuřavová ji chtěla též omráčit, ale nakonec její ránou se probudila z mrákot o 30 sekund dříve. Rock Holmesovou opět omráčila Shuren Dee Kamiki na stejnou dobu, ale díky chycení zlatonky byla v omráčení o 36 sekund méně. Opět se omračovalo spoluhráče, Samantha Carter to schytala od Shuren Dee Kamiki a 12 sekund byla mimo hru, to samé na 9 sekund to schytala Shira Ruden Yaiko pokusem o přihrávku od Sylvestra McShaneho.

Zlatá se objevovala spíše Havraspáru (20krát) než Mrzimoru (17krát), přesto ji Mrzimor po 1 hodině a 29 sekundách hry chytil a zvítězil. Mohl ji chytit ale o něco dříve, již po 4 minutách a 47 sekundách hry za stavu 0:10. Celkově bylo nalétáno na 10 402 políček, 6 419 políček nalétal Mrzimor, 3 976 políček Havraspár a zbylých 7 políček má rozhodčí Jek James El. Střídalo se jen jednou na straně Havraspáru, po 21 minutách a 10 sekundách hry ve 20:32:14 vystřídala Maria Martines Jamieho Fostera.

Fanoušků přišlo mnoho, překvapoval je spíše tak vyrovnaný zápas s mírnou převahou Mrzimoru. Před zápasem si vzal úvodní slovo hlavní rozhodčí Jek James El, který popřál mnoho štěstí odcházejícím, novým i stávajícím kapitánům týmů a jejich hráčům. Tombola o medailonky po zápase byla losována. Vzhledem ke ztrátě záznamu není plný rozsah úvodního slova hlavního rozhodčího i seznam výherců tomboly. A na závěr jako obvykle přibude statistika zápasu.

Henry MitchellMrzimor180:6021:10:30

Zlatonku v tomto zápase chytil po 1 hodině a 29 sekundách hry v 21:11:33 Sarin Coyle, přidal svému týmu 150 bodu a upravil konečné skóre na 330:60.