Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
25.08.2022: Změna ve vedení DV
Z důvodu reorganizace a snaze oživit Denní Věštec došlo k odvolání šéfredaktora i pomocného šéfredaktora. Během následujících dnů a týdnů bude personální situace v DV nadále řešena a čtenáři s ní seznamováni.

Teóma Tejedor, majitel DV

Famfrpál

* Zmijozelské překvapení

Vydáno dne 18. 07. 2022 18:00 (58 přečtení)

Dalším překvapivým zápasem byl 13. dubna 2022 duel Nebelvíru a Zmijozelu, který o fous vyhrál. Další informace naleznete v reportu.

Ve středu 13. dubna 2022 se na školním famfrpálovém hřišti konal druhý zápas famfrpálové sezóny 2022, a to duel mezi Nebelvírem a Zmijozelem, který díky chycené zlatonce velmi těsně vyhrál. Do poslední chvíle to vypadalo, že vyhraje jeho soupeř vzhledem k faktu, že měl trochu navrch. Zápas byl zahájen v 18:03:58.

Nebelvírská kapitánka a střelkyně Nina Pikeová nasadila do zápasu střelkyně Maighread Seeman a Rose de Villiers, jako odrážeče Cleu Eowerovou a Murphyho Jenkinse, do branky povolala Flouen Dark a zlatonku naháněla Cathy Beedle.

Kapitánka a chytačka Zmijozelu Naomi Dreams do tohoto zápasu nasadila jako střelce Hannys Leistrovou, Matyho Anyuse a Lucy von Balbi, jako odrážeči přišli Jane Vixen a Percy Conel a v brance byla Avione Lars.

Za celé utkání jsme viděli na 26 gólů, 6 z nich dali zmijozelští, tedy 5 střel má Maty Anyus a 1 gól střelila Hannys Leistrová. Po 10 brankách odcházejí ze zápasu Rose de Villiers a Nina Pikeová. Lucy von Balbi a Maighread Seeman se v tomto utkání nijak neprosadily.

Odrážeči celkově rozdali na 1 hodinu, 14 minut a 37 sekund omráčení, 46 minut a 41 sekund si zapisují nebelvírští, zmijozelští jen 27 minut a 56 sekund, ale naopak si zapisují 52 minut a 23 sekund, reálně o 1 minutu a 10 sekund méně, na pauze oproti nebelvírským soupeřům s 33 minutami a 25 sekundami. Celkově se tedy odpočívalo na 1 hodinu, 25 minut a 48 sekund, skutečně ale o 10 sekund méně.

Navýšení doby hráčů v omráčení má v tomto utkání hned několik důvodů, a to zdržování při rozehrávce, za co byla Avione Lars 3krát potrestána na celkovou dobu 4 minut a 30 sekund, kvůli padajícím gólům byla probuzena na další rozehrávku, a díky tomu byl její čas zkrácen o 1 minutu a 10 vteřin. Trestalo se i za porušení ochranné zóny, jednak za pokus o vlétnutí na potlouk, byly po minutě a půl potrestáni Clea Eowerová a Percy Conel, a za pokus o odebrání camrálu opět po minutě a půl Maighread Seeman a Lucy von Balbi. Clea Eowerová byla omráčena jednak jednou omráčena na 7 sekund samovolně se pohybujícím potloukem a dvakrát po 12 sekundách byla omráčena díky dlouhému držení potlouku, na což doplatila také Jane Vixen a byla tak 10 vteřin mimo hru. Mohli jsme vidět také omráčení vlastních spoluhráčů, Jane Vixen takto vyřadila Hannys Leistrovou na 42 sekund a na 14 vteřin Matyho Anyuse, Clea Eowerová, byla omráčena na 12 sekund od Murphyho Jenkinse, který byl pak zasažen potloukem při pokusu o přihrávku od Cley Eowerové na 3 minuty. Posledním omráčením vlastního spoluhráče provedl Percy Conel, který omráčil Naomi Dreams na 27 vteřin.

Zlatonka se více nabízela Zmijozelu, a to 27 krát, čehož využil a po 1 hodině, 1 minutě a 58 sekundě hry chytil. Nebelvír ji dokázal spatřit 18 krát. Celkově bylo nalétáno na 11 504 políček, 4 986 políček si zapisuje Nebelvír, 6 511 políček má Zmijozel a zbylých 7 políček Jek James El. Na nebelvírské straně také došlo ke 2 odvolání za neaktivitu, ve 20:30:06 byla odvolána chytačka Cathy Beedle, po 6 minutách a 8 sekundách naskočila zpět, a střelkyně Nina Pikeová byla odvolána ve 20:37:02, ta naskočila zpět do hry ve 20:42:03.

Od začátku zápasu měl Maty Anyus jisté technické potíže, ze začátku záseky, ke konci měl pak problémy s týmovým hovorem, kvůli kterým byla vyhlášena v 18:56:00 pauza, ta skončila v 19:00:26. Trvala tedy 4 minuty a 26 sekund. Fandové na tribuně fandili zejména Zmijozelu, dost lidí se sešlo na tombolu o medailonky, losovalo se 6krát na jedno použití a 2krát na dvě použití. Výherci na jedno použití jsou:

• Jane Vixen
  • Naomi Dreams
  • Mazrim Taim
  • Sarin Coyle
  • Maty Anyus
  • Joane von Pick (přenecháno Gabriele de Montanue)
A výherci medailonku na dvě použití:
  • Elizabeth Edwards (vzhledem k nepřítomnosti náhradník Michelle Hooper)
  • Clea Eowerová

I přesto, že měl Nebelvír nakročeno k vítězství, body nakonec bere Zmijozel a zajišťuje tak vedle Mrzimoru velmi zajímavou a napínavou sezónu. A jako obvykle nabízím celkový souhrn zápasu ve statistice.

Nina PikeováNebelvír200:6021:09:32

Zlatonku v tomto zápase chytila po 1 hodině, 1 minutě a 20 sekundách hry ve 21:09:44 Naomi Dreams, která přidala svému týmu 150 bodů a upravila konečné skóre na 200:210.

6.Clea EowerováNebelvír2krát
6.Percy ConelZmijozel2krát
7.Flouen DarkNebelvír1krát
7.Maighread SeemanNebelvír1krát

UmístěníHráčTýmČasReálRozdíl
1.Clea EoweováNebelvír45:3745:100:00
2.Percy ConelZmijozel21:1821:180:00

6.Hannys LeistrováZmijozel6:426:420:00
7.Percy ConelZmijozel6:106:100:00

1.Naomi DreamsZmijozel1:01:20
1.Percy ConelZmijozel1:01:20

7.Lucy von BalbiZmijozel713
8.Percy ConelZmijozel675