Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
DV stále hledá nové redaktory, baví-li vás psaní a máte trochu času, rádi vás v redakci přivítáme do týmu. Více informací naleznete ZDE

Famfrpál

* Jednoznačný zápas Lvů

Vydáno dne 12. 08. 2022 18:00 (32 přečtení)

V dalším utkání sezóny se utkaly týmy Nebelvíru a Havraspáru, který po menších problémech prohrál. Více v článku.

V úterý 19. dubna 2022 byl ve 21:12:03 zahájeno další utkání famfrpálové sezóny 2022 a to mezi Nebelvírem a Havraspárem, který přes technické problémy prohrál.

Kapitánka a střelkyně Nebelvíru Nina Pikeová nasadila do tohoto zápasu své další střelkyně Rose de Villiers a Maighread Seeman, jako odrážeče Murphyho Jenkinse a Mysteria Shadowa, zlatonku se snažily chytit Cathy Beedle a Ellarya van Johnson a v brance byla Flouen Dark.

Kapitánka a chytačka Havraspáru Rosemary Ellen Wilde povolala do utkání své střelce Johna van Smitha, Jamieho Fostera a Rock Holmesovou, jako odrážeče Shiru Ruden Yaiko a Sylvestera McShaneho a do branky Mariu Martines a Benjamina Waltera.

Střelci dokázali camrál prohodit obručemi celkem 26krát, z toho 4 trefy mají Havraspárští, konkrétně po 2 gólech ze zápasu vycházejí Jamie Foster a John van Smith, zbytek branek si rozdělují Nina Pikeová se zápisem 8 střel a se zbylými 14 góly pak vychází Rose de Villiers. Maighread Seeman a Rock Holmesová tentokrát vycházejí s prázdnou.

Odrážeči omráčili hráče jen na 46 minut a 49 sekund, reálně na 44 minut a 54 sekund. 37 minut a 42 vteřin (reálně 35:47) jich rozdali nebelvírští odrážeči, zbylých 9 minut a 7 sekund Havraspár, který byl v omráčení na 45 minut a 12 sekund (skutečně 42:06) oproti 10 minutám a 53 sekundám Nebelvíru.

Rozdíly v časech mají opět několik důvodů. Jednak dlouhé držení potlouku, díky tomu byl dvakrát omráčen Sylvester McShane s celkovou dobou 1 minuty a 46 sekundy. Benjamin Walter byl 3krát potrestán po půl druhé minutě za zdržování hry při rozehrávce, ze svého trestu 4 minut a 30 vteřin si odpykal 3 minuty a 19 sekund. Rock Holmesová byla jednou na půl druhé minuty potrestána za porušení ochranné zóny pokusem o odebrání camrálu, Murphy Jenkins byl též jednou potrestána minutou a půl též za porušení ochranné zóny, ale pokusem o vlétnutí na potlouk. Reálný čas omráčení je také dán opakovaným omračováním hráčů, kteří mají pár sekund do konce omráčení. Takto byl John van Smith o 50 sekund reálně kratší dobu v omráčení a Jamie Foster tak jen o 8 vteřin. Sylvester McShane a Shira Ruden Yaiko byly díky chycené zlatonce o 21 a 36 sekund méně v omráčení. Mysterious Shadow si takto zkrátil reálný čas o 1 minutu a 55 vteřin.

I přesto, že Nebelvír chytil zlatonku, ta se ukazovala častěji Havraspáru a to 26krát, 25krát se objevila u Nebelvíru. Celkově bylo nalétáno na 10 878 políček, 4 826 políček si zapisuje Havraspár a 6 045 políček nalétali nebelvírští, zbylých 7 políček má rozhodčí Jek James El, který se na zápas nějak zpozdil, proto hřiště nastavovala ředitelka Fiona z Albionu.

Měli jsme tu hned dvě střídání. Cathy Beedle ve 21:21:42 vystřídala chytačku Ellaryu van Johnson, díky tomu si zbylých 48 sekund omráčení odbyla Cathy Beedle, a ve 21:53:40 vystřídala v brance Maria Martines Benjamina Waltera. Ve 21:17:21 byla odvolána Rosemary Ellen Wilde za neaktivitu, což bylo zapříčiněno technickými problémy kapitánky, dle jejích slov šlo o zásek notebooku. Ve 21:22:39 opět naskočila, ale její problémy nadále přetrvávaly, což vyústilo v pauzu zahájenou ve 21:47:21 a ukončena ve 21:52:46. Trvala tedy 5 minut a 26 sekund. Necelých 20 minut po pauze Nebelvír hlásil sekání hřiště, i soupeř potvrdil zpomalení, pauza nebyla údajně nutná.

Po zápase se objevily několik zpráv jak od samotného Havraspáru, tak i od ředitelky Fiony z Albionu. Jednalo se hlavně o několikanásobné omračování hráčů Mysteriousem Shadowem, zejména Johna van Smitha a Jamieho Fostera a šibeničních časů pro rozehrání. U druhého bodu došlo spíše ke kritice ze strany vedení, kdy se oponovalo pohybem brankáře jednou za dvě minuty. U prvního bodu se navrhovalo systémové řešení nebo alespoň přidání bodu v pravidlech. Úprava ve scriptu byla jasně zamítnuto vzhledem už k tak obrovským systémovým požadavkům. Spíš se dohadovalo o ošetření těchto situací. Hlavní rozhodčí Jek James El se k této záležitosti zatím nevyjádřil, i když ji přislíbil.

Fanoušci fandili oběma týmům, byli slyšet spíš fandící Nebelvíru. V tombole o medailonky se losovalo 7krát, 5 medailonků na jedno použití a 2 medailonky na dvě použití. Výherci medailonků na jedno použití se stali: