Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
23.10.2022: Konkurz na redaktory
DV stále hledá nové redaktory, baví-li vás psaní a máte trochu času, rádi vás v redakci přivítáme do týmu. Více informací naleznete ZDE

E-Bradavický Fénix

* 25. ročník E-Bradavického Fénixe: zlatá studentská rozlučka de Montanue, McShanova stíhačka mazáků i desáté triumfy

Vydáno dne 02. 09. 2022 17:46 (130 přečtení)

I ve školním roce 2021/22 se konala tradiční anketa oblíbenosti, ba dokonce její výroční vydání. Kdo byli vítězové a kdo poražení?
Všechny detailní informace v článku.

Netradičně brzy, již 21. června, avšak v tradiční páteční den, se obyvatelstvo Bradavic shromáždilo do velkolepých prostor Velké síně, aby se zúčastnili vyhlašování jubilejního 25. ročníku E-Bradavického Fénixe, tedy již tradiční ankety oblíbenosti v zavedených kategoriích. A právě ona výroční edice "Fénixů" s sebou nesla několik zvláštností, které vyhlašovatel Teóma Tejedor v samotném úvodu představil.

Očividně zajímavá byla již samotná výzdoba Velké síně, které připomínala zasněženou skotskou krajinu – ano, barvou výroční edice byla bílá barva, čemuž odpovídal i outfit vyhlašovatele, obálek s výsledky a pochopitelně i živí Fénixové pro velmi oblíbenou součást večera vyhlašování. Ovšem Fénixové nebyli dva, jak je zvykem, nýbrž jich bylo rovnou pět. Právě tento speciální a symbolický počet vzácných bílých tvorů vyšlechtila slečna ředitelka Fiona z Albionu pro šťastlivce z řad večera zúčastněných. Do bílého hávu byly vyladěny i diplomy (které připravila toho času mrzimorská prefektka Shuren Dee Kamiki) pro všechny vítěze a další oceněné.

Nikoliv neočekávaně byl o losy do tomboly veliký zájem, a tak se po síni pobíhající skřítci ocitli pod náporem zájemců a po vlastním zahájením vyhlašování první kategorie zbývaly jen jednotky losů. Alespoň se skřítci mohli soustředit na další jim svěřené úkoly jako předávání diplomů nebo obsluhování všech přítomných. Celá Velká síň už byla připravena na to, jak v jubilejní ročník dopadlo jejich hlasování. Sešlo se celkem 54 vyplněných hlasovacích lístků, které jasně určily, kdo si jak vede. Pojďme si tedy připomenout jak to v onen lednový pátek dopadlo se všemi souvislostmi.


Takto vypadali letošní vzácní bílí fénixové, o něž se hrálo.


Nejoblíbenější duch roku
Velmi často se mezi prvními vyhlašovanými kategoriemi objevuje ta "duchařská". Klání bývá obvykle každý rok vyrovnané, ale vítězství dosud ukořistila jen pětice z nich. Zatímco posledně byl souboj o výhru velmi vyrovnaný, letos nenechal mnohonásobný vítěz nic náhodě. Jeho příznivci mu nadělili 19 hlasů, tedy vyrovnaný druhý nejvyšší počet hlasů získaných v této kategorii. Nutno dodat, že ono druhé i první nejvyšší skóre nezískal ve školních letech 2014 a 2014/2015 nikdo jiný, než již zmrtvýchvstalý Petr Fox. Jeho počin napodobil mrzimorský duch Peter Grandwood, připsal si čtvrté vítězství v řadě a celkově již desátý triumf. Jen tak potvrdil pozici hegemona kategorie duchů!
Diplom: Peter Grandwood

Nejoblíbenější profesor roku
Cenné zboží – to jsou profesoři. A nic na tom nezměnila ani skutečnost, že lektoři kurzů se od tohoto ročníku ankety přesunuli právě do profesorských kategorií. U profesorů to byl takříkajíc "kus za kus", neboť zatímco Richard Bufler odešel mezi penzisty, bylo nově možné hlasovat pro lektora kurzu alchymie Teómu Tejedora. Podobně jako v případě duchů byla i v této kategorie pozice obhájce vítězství neotřesitelná. Havraspárský kolejní ředitel a profesor věštění Emanue Tyrs získal 25 hlasů a velmi jistě dokráčel ke své premiérové obhajobě vítězství mezi profesory. Celkově se jednalo o jeho čtvrtý zářez na pažbě a může pomalu vyhlížet velikány kategorie, kteří se ještě donedávna čekateli na triumf značně přiblížili.
Diplom: Emanue Tyrs

Nejoblíbenější nováček roku
Kategorie nováčků, která posledně svým děleným triumfem pánů Marraskuu a Merlyna šokovala v závěru vyhlašovacího večera celou Velkou síň, se nyní překvapivě dostala ke "slovu" již v úvodu mrazivého lednového večera. Po čas hlasování bylo opět v osudí mnoho prváků, kteří si za školní rok vytvořili pověst a na konci školního roku mimo jiné "svedli litý boj" o vítězství v této cenné kategorii. Jen několik obyvatel hradu může říci, že tuto kategorii vyhrálo!
Třetí vyhlašovaná kategorie a opět vcelku jasná záležitost. Žádné dělení se tentokráte nekonalo, neboť havraspárský nováček Sylvester McShane obdržel přesvědčivý počet 10 hlasů a rozdílem čtyř hlasů porazil další duo konkurentek z Nebelvíru a Zmijozelu. Zatímco sám vítěz, jak se zdálo, výhru neočekával, většina gratulujících přikyvovala jakoby to byla jasná věc. Ať tak či tak, McShane svou výhrou za Havraspár srovnal skóre v historické tabulce vítězů s Nebelvírem a je již pouhý jeden triumf od zatím dominantního Zmijozelu, pokud jde o počet vítězů za jednotlivé koleje v nováčkovské kategorii.
Diplom: Sylvester McShane

Osobnost famfrpálové sezóny 2021/2022
Famfrpál byl v "podzimním" školním roce opět vidět. A zejména pak kolejní tým Mrzimoru a tým zaměstnanců. Ti dokázali opět po čase získat Famfrpálový pohár. Ovšem z fanouškovského hlediska byly právně zápasy Mrzimoru tahákem sezóny. Jaký rozdíl, když se nedebatuje o skandálech, ale o skvělých týmových výkonech! A zrcadlo všem hráčům nastavili hlasující. Tím nejoblíbenějším se stal vůbec poprvé hráč Mrzimoru. Konkrétně zlatonkový fantom Sarin Coyle, který s 10 hlasy ostatní "strčil do kapsy" a získal Fénixe v další kategorii.
Diplom: Sarin Coyle

Nejoblíbenější zaměstnanec roku
Další obálkou, kterou bylo třeba rozlepit, byla ta se dvojicí jmen v rámci široké party zaměstnanců. Poprvé bez lektorů, zato s novým penzistou Richardem Buflerem. Avšak jednoznačné výsledky hlasování doprovázely i tuto kategorii a především nedošlo k žádné změně co se týče oceněných.
Na druhém místě se už potřetí v řadě umístil inspektor a jeden ze zakladatelů školního famfrpálu Johny Sait. Získal 31 hlas, ovšem i tentokrát se musel sklonit před ředitelkou školy Fionou z Albionu, která obdržela hlasů rovnou 47. Jedná se o druhý nejvyšší získaný počet hlasů v této kategorii, více (50) slečna ředitelka získala jen při triumfu ve školním roce 2020. Sedmý triumf v řadě však šťastný nebyl, kterak se dočtete v závěru článku.
Diplomy: Fiona z Albionu - Johny Sait

Srdce koleje
Od školního roku 2019 lze v rámci kategorie kolejních srdcí hlasovat pouze pro jednoho člena koleje, pro to jediné srdce společenské místnosti. A od té doby lze pozorovat zvyšující se prestiž tohoto ocenění – hlas koleje je hlasem svatým. A kteří jedinci se jimi stali v této edici Fénixů?

Nebelvír: Gabriela Gane
Diplom: Gabriela Gane

Havraspár: Kate Rosewood
Diplom: Kate Rosewood

Zaměstnanci: Gabriela Gane
Diplom: Gabriela Gane

Zmijozel: Charlotte Chardonay
Diplom: Charlotte Chardonay

Mrzimor: Naomi Praychild a Sarin Coyle
Diplomy: Naomi Praychild a Sarin Coyle


Nejoblíbenější profesorka roku
Poslední tři obálky, ale obálky nadité oceněnými! Svou chvíli slávy si užily nejprve profesorky. Posila v podobě lektorky teologické magie nevnesla do hlasování výraznější stopu, i přesto bylo hlasování ještě vyrovnanější, než v minulé edici ankety. Devatero profesorek zapsalo dvojciferný počet hlasů, ale jak každý při vyhlašování tušil, pomyslné trio medailí viselo vysoko.
O třetí místo svedly vzájemný souboj dvě profesorky, ale nakonec ani jedna z nich nebyla o nic úspěšnější oproti své "konkurentce". 35 hlasů totiž svorně získaly ředitelka školy a profesorka OPČM Fiona z Albionu i kolejní ředitelka Mrzimoru a profesorka elfštiny Melody Moonstone. Zatímco pro slečnu ředitelku se jedná o další z mnoha umístění na stupních vítězek, Moonstone slavila premiérový bronz v profesorské kategorii.
Na druhém místě se s velkým náskokem 18 hlasů na duo bronzových kolegyň umístila loni bronzová a předloni také stříbrná profesorka lékouzelnictví Katie Darková. Získala 53 hlasy a zdá se, že se trvale usazuje na stupních vítězek.
Marná sláva, o první místo se zkrátka už mnoho ročníků Fénixů nebojuje. O mnoho menší náskok, než-li v loňském rekordním tažení, i přesto obludná propast 30 hlasů. Co dodat? 86 hlasů - kolejní ředitelka Zmijozelu a profesorka kouzelných formulí Charlotte Chardonay. Desátý triumf v řadě a dále posunovaný absolutní rekord v počtu triumfů napříč kvartetem nejsledovanějších kategorií! Rovněž 10 triumfů má na kontě Peter Grandwood mezi duchy a oba mohli další školní rok cílit na "jedenáctku"!
Diplomy: Charlotte Chardonay - Katie Darková - Fiona z Albionu a Melody Moonstone

SÍŇ SLÁVY EB
V pořadí pátou osobností v Síni slávy se stala bývalá studentka, dlouholetá profesorka Kouzelných formulí a taktéž dlouholetá kolejní ředitelka Zmijozelu, která se vždy o prázdninách stará o schvalování nových obyvatel bradavických zdí. Po celou dobu svého působí se těší značné oblibě mimojiné i pro své osobité vystupování.

CHARLOTTE CHARDONAY


Nejoblíbenější student roku
Jako předposlední přišli na "přetřes" studenti, jejichž kategorie poslední edice Fénixů stoupá na prestiži, což je dané zejména tím, že o bradavických studentech je slyšet a také se zvyšuje jejich počet. Ostatně čísla hovoří jasné – hned 25 studentů získalo alespoň jeden hlas a sextet studentů získal více jak 20 hlasů, což svědčí o mimořádné vyrovnanosti. A výsledky hlasování byly velmi těsné a především překvapivé!
Pomyslné brambory nebývají oblíbené, v případě nejoblíbenějšího nováčka roku Sylvestera McShana se však jednalo o veliký úspěch. Skutečně málokdy se stane, aby nováčci hned ve svém prvním roce v Bradavicích atakovali mety nejvyšší. Zde k tomu nebylo daleko.
Nicméně na třetím místě se tentokráte umístil zmijozelský student a vítěz kategorie ze školního roku 2018 Percy Conel. Obdržel od hlasujících celkem 26 hlasů a věru nebyl daleko od toho, aby v jeho případě nezůstalo "jen" u bronzu.
Na druhé místo totiž stačilo hlasů 27, tedy jen o jeden víc. Stříbro však nakonec uhájil bronzový z posledních dvou ročníků ankety – primus Mrzimorských Martin Andrews. Nutno dodat, že ani on nebyl daleko od triumfu v kategorii, který mu už šestým školním rokem v řadě uniká. Tentokrát byl vůbec nejblíže, pouhé 2 hlasy o vítězství mezi studenty.
Je tedy jasné, že se opakovala situace ze školního roku 2018/19, kdy byl taktéž rozdíl mezi vítězem a třetím v pořadí pouhé 4 hlasy. Podobnosti tímto však nekončí – tehdy slavilo hned duo Mrzimorských (Aken James Takato a Henry Mitchell) a světe div se ... nyní se tato historie opakuje! A opět ve prospěch žluté koleje. S celkovým počtem 29 hlasů zvítězil ostřílený mazák Sarin Coyle, pro něhož se jedná již o pátý triumf v kategorii, avšak poprvé se o něj musel rozdělit. A to s velmi nečekaným spoluvítězem – z pomyslného zákrytu 7. místa v minulých Fénixech se mezi studentskou elitu vyhoupl Dachs Carrick, který tak nejenže uzmul Coylovi samostatný triumf, ale zejména sám může slavit opravdu cennou výhru!
Vypadá to vypadá, že kategorie studentů nabírá na síle a i další školní roky budeme svědky mnoha vyrovnaných bitev o to, kdo je ten nejoblíbenější z nejoblíbenějších. Bude dále dominovat Coyle? Zopakuje Carrick senzaci? Dočká se konečně Andrews? Nebo překvapí McShane? Čí se objeví úplně někdo nový, kdo všem vezme vítr z plachet? Uvidíme.
Diplomy: Dachs Carrick a Sarin Coyle - Martin Andrews - Percy Conel

Nejoblíbenější studentka roku
Už bývá tradicí, že buďto kategorie studentů nebo studentek bývá vyhlášena jako poslední. Ostatně vždy to je ta kategorie, která nabízí největší překvapení, nejvyrovnanější hlasování nebo třeba zajímavý příběh některého (nebo některých) oceněných. A právě kategorie studentek byla ve výroční edici Fénixů tou, která byla zvolena záměrně na samotný konec večera. Už je tradicí, že právě mezi studentkami je konkurence dlouhodobě nejvyšší, což se potvrdilo i tentokrát – více než čtyři desítky studentek získaly alespoň jeden hlas!
Skutečně málokdo si pamatuje školní rok 2011, kdy se o vítězství podělily dvě tehdejší zmijozelské ikony – Christine Cullen a Jasa von Duren. Tento ročník byl však tím nejvíce těsným v historii ankety. A právě 25. ročník jen těsně zaostal. Zatímco tehdy dělilo bronzovou od zlatých nejnižší možný rozdíl - tři hlasy, tentokráte to byly hlasy čtyři! A to ještě čtvrtá v pořadí, totiž Naomi Praychild z Mrzimoru, získala o pouhý hlas méně, než kolik jich stačilo na bronzový stupínek!
Velice těsný souboj, kdy skutečně každý došlý hlasování lístek přesýpal pořadí napříč výsledkovou tabulkou vrcholil až v posledních minutách hlasování. Nakonec třetí místo dokázala udržet a obhájit tak svoji pozici havraspárská prefektka Kate Rosewood. Získala 21 hlas a zdá se, že není oblíbená nikoliv jen ve své koleji, jak prokazují její dva triumfy v kategorii Srdce koleje, ale napříč celým hradem.
Druhé místo v napínavém souboji urvala toho času prefektka Mrzimoru Shuren Dee Kamiki. Získala 23 hlasy, ovšem nedokázala obhájit své poslední vítězství, o které se podělila s Emmie Ward (ta E-Bradavice opustila). I tak se dokáže v nabité konkurenci pravidelně umisťovat na prvním nebo druhém místě pátým školním rokem po sobě, což je fantastická vizitka. A kdo ví, jak to bude příště!
Bylo tedy jasné, že na prvním místě bude někdo (staro)nový. A skutečně - 24 hlasy a na sklonku svého studentského života zaznamenala historický úspěch zmijozelská primuska Gabriel de Montanue. Nejenže se poprvé od svého bronzového úspěchu ve školním roce 2018 dokázala prodrat mezi elitní trojku, ale zejména zajistila Zmijozelu vítězství mezi studentkami poprvé od školního roku 2017, kdy slavila obhajobu triumfu její parťačka Hannys Leistrová! Hadí půst na výhru ve studentských kategoriích (naposledy kraloval studentům Conel ve školním roce 2018) tak byl ukončen. Jisté však je, že i následující edice ankety bude mít jinou vítězku, de Montanue totiž uspěla ve výběrovém řízení na profesorku kouzelných tvorů.
Diplomy: Gabriel de Montanue - Shuren Dee Kamiki - Kate Rosewood

Pár minut před půl jedenáctou ledového lednového večera byly všechny obálky rozpečetěny, všechna jména oceněných i vítězů byla známa a nastal čas odtajnit poslední tajemství večera, tedy vylosovat pětici šťastlivců, kteří se budou moci pyšnit vlastnictvím sněhově bílých Fénixů. Tombola se bohužel neobešla bez nutných pobytů u ještě ledovějšího jezera, neboť někteří Zmijozelští se zkrátka neuměli chovat. Majiteli se staly samé slečny, jmenovitě Barbucha Kuřavová, Caillean Windrunner, Naomi Prychild, Meriel Carvenová a Andromeda Armstrong.

CELKOVÉ VÝSLEDKY

!!! Všichni vítězové i se svým bodovým ziskem byli přidáni do sekce "E-Bradavický Fénix", kterou můžete nalézt v levém menu DV !!!

Poněkud smutným odkazem těchto Fénixů se stala skutečnost, že se z osobních důvodů, které zde není třeba více prezentovat, rozhodla slečna ředitelka, že nechce být dále součástí ankety a tedy pro ni nebude možné v budoucnu hlasovat v žádné kategorii. Nemusíme s tím souhlasit, ale jakožto ředitelka školy na to má právo.

To už bylo ze slavnostního večera 25. Fénixů všechno. Na konci se už jen tleskalo a gratulovalo oceněným i těm, kteří v tombole získali vzácné fénixe (někteří spíše reptali na konto, že 4 z 5 získali studentky Mrzimoru) a někteří se koupali v chladivých jezerních vodách. Inu každému dle zásluh. Přede všemi byl ještě poslední týden ve škole a pak už tradiční únorový pobyt v hostinci U Děravého kotle.

Těším se u 26. ročníku ankety E-Bradavický Fénix!

Váš Teo

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Autor: Teóma Tejedor | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: TT
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |