Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
23.10.2022: Konkurz na redaktory
DV stále hledá nové redaktory, baví-li vás psaní a máte trochu času, rádi vás v redakci přivítáme do týmu. Více informací naleznete ZDE

HP filmy

* Známe podobu plánované novinky!

Vydáno dne 29. 11. 2022 12:00 (76 přečtení)

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že Warner Bros. Discovery plánuje pokračování sérií Harryho Pottera. O jakou formu pokračování však jde, jsme neupřesňovali a vedly se spekulace, jestli jde o čisté pokračování série nebo se jedná o Fantastická zvířata. A odpověď? Ani jedno! Pojďte se s námi tedy mrknout, o čem je řeč.

Zdá se, že nového šéfa Warner Bros. Discovery lákají propadáky. Po veliké kritice na Fantastická zvířata si totiž troufl na dílo, které na tom nebylo s recenzemi o nic lépe. Řeč je samozřejmě o nepřímém pokračování Harry Potter série, Prokleté dítě. Vypadá to totiž, že dalším filmem ze slavné série myslel Zaslav právě toto. A tak to vypadá, že by Prokleté dítě mohlo spatřit světla světa.

Není to ovšem ještě stoprocentně potvrzené, že se tak skutečně stane, ale pravdou zůstává, že Warner Bros už se nějakou dobu snaží vrátit ke svým slavným značkám, které jim vydělaly velké peníze. Moc bychom však nesázeli na to, že je to příliš dobrý recept na úspěch. Nebudeme ale nikomu předčasně křivdit.

A tak s touto informací pomalu blednou vyhlídky na další pokračování Fantastických zvířat - jak se totiž zdá, studio se chce zaměřit přímo na Harryho Pottera, nikoliv na svět kolem něj. Nejlogičtější je ale stále Prokleté dítě, i přes špatnou kritiku - remake by byl totiž až moc velký risk a zaručený recept na další špatnou kritiku, která by mohla zhasit jakékoliv naděje na jakékoliv filmové zpracování z prostředí slavného kouzelníka.

Zaslav se nechal také sám slyšet, že by filmové zpracování Prokletého dítěte viděl moc rád i on sám. To souvisí i s nedávnou konferencí, kde prozradil, že by s J. K. Rowling rád tuto celou situaci projednal, pokud na to ovšem také kývne.

Tím si nemůžeme být ale vůbec jistí, jelikož Zaslavův předchůdce Toby Emmerich, již tento nápad jednou měl a za autorkou si to namířil s nápadem, že by rád Prokleté dítě zadaptoval do dvou celovečerních filmů, na což se Rowlingová moc netvářila - možná proto, že by tak uznala, že Fantastická zvířata diváky moc nezajímají. Pokud ale zůstaneme u myšlenky, že čtvrté pokračování nebude, mohla by Rowlingová změnit po letech názor.

O natáčení v minulosti projevil zájem i Chris Columbus, který má na svědomí režii Kamene mudrců a Tajemné komnaty. Také se zmínil, že by film natočil opět s hlavním triem. Tady máme ale další problém, jak již zaznělo v předchozím článku, D. Radcliffe totiž o spolupráci na dalším filmu nestojí.

,,Není to něco, co by mě momentálně příliš lákalo. Dostal jsem se do fáze, kdy mám pocit, že už jsem Pottera úspěšně nechal za sebou, přičemž jsem velice šťastný z toho, kde se nacházím nyní. Vracet se zpátky by byla opravdu obrovská změna v mém životě.“

Fanoušci si však již těžko v hlavní roli Harryho Pottera dokáží představit někoho jiného. Mohl by to tak být další důvod, proč by film nemusel uspět u fanoušků původní ságy. Stejný problém by nastal i v případě role Severuse Snapea, který zde sice ztvárňuje roli, jež se mihne jen krátce, avšak je pro příběh klíčová. Herec Alan Rickman zemřel již v roce 2016 a jeho záměna je zcela nemyslitelná.

Děj celé knihy se točí kolem dětí slavné trojice, hlavně Albuse Severuse Pottera, Scorpia Malfoye a nesmíme zapomenout ani na roli obraceče času a na utužování vztahů mezi ním a jeho otcem Harrym Potterem. Za zmínku jistě také stojí i potomek lorda Voldemorta, který se snaží o návrat svého otce. Kniha však fanoušky moc dobře přijata nebyla. Někteří ji ani neberou jako pokračování série.

Vše tedy záleží na tom, jak se k tomu celému postaví autorka celého universa, J. K. Rowling. Zůstáváme i tak dále napjati a (proč ne) i natěšeni, jak se celá situace vyvine.

Krásný den přeje vaše NaomiKorekturu provedla Shuren Dee Kamiki.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Autor: Naomi Praychild | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |