Denní Věštec - Kouzelnický denní tisk pro E-Bradavice
Hlavní stránka | Seznam rubrik | Redaktoři | Kvízy | Slety | Povídky | E-Bradavice
Rychlobrkovky
23.10.2022: Konkurz na redaktory
DV stále hledá nové redaktory, baví-li vás psaní a máte trochu času, rádi vás v redakci přivítáme do týmu. Více informací naleznete ZDE

Hry

* Od Warnerů k Avalanche Software

Vydáno dne 06. 03. 2023 21:00 (93 přečtení)

Jak se zdá, ve světě Harryho Pottera je poslední dobou docela rušno. Terčem totiž nejsou jen Fantastická zvířata a jejich pokračování, ale i samotná stvořitelka tohoto světa, J. K. Rowling a v neposlední řadě i to, co bych dnes ráda rozvedla. Tím tématem je nová hra od Avalanche Software, Hogwarts Legacy. Pojďme se tedy spolu podívat, co se to zase děje.

VAROVÁNÍ: Následující text může obsahovat spoiler!!!

Jak to tak vypadá, rok 2023 by měl být šťastný hlavně pro hráče her všech možných typů a platforem. Jeden druh her ale bude hrát prim a to RPG hry s otevřeným světem. Nemalý podíl na tom bude mít i chystaná hra Hogwarts Legacy.

Toto je dobrá zpráva hlavně pro fanoušky Harryho Pottera, jelikož nová hra má dosti kvalitní grafické zpracování a umožní hráči se nechat vtáhnout do děje, navštěvovat Školu čar a kouzel a zažít nová dobrodružství. Zdá se, že bude na úplně jiné úrovni, než jsme byli od her ze světa Harryho Pottera zvyklí. (Možná je to nejspíš i vývojem techniky, která se značně změnila od dob, kdy byly původní hry vydány.)

Pokud se k vám ale ještě název této hry vůbec nedostal, nebo ještě pořád váháte, jestli to s návštěvou virtuálního kouzelného světa zkusit, přinášíme vám několik informací, které by vám mohli pomoci v rozhodování.

Oznámení o této hře padlo již v září roku 2020 během PlayStation 5 Showcase, nicméně její vývoj se diskutoval už dávno předtím, a to už v roce 2018, kdy nedopatřením unikl tajemný trailer na novou hru z prostředí Harryho Pottera. Původně mělo být vydání naplánováno pro rok 2021 pro PC PlaSstation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One a Nintendo Switch, pak bylo ale vydání odloženo až na rok 2022 a pak ještě jednou na aktuální termín 10. února 2023. Pro majitele předchozí generace konzolí a Nintenda Switch máme ale špatnou zprávu, ti si totiž budou muset na vydání hry počkat až do 4. dubna 2023 a majitelé Nintenda dokonce až do 23. července 2023!

Hra bude mít, jak už to bývá zvykem, několik edicí - Standart edition a Onyx Hippogriff Mount jako bonus k předobjednávce. Standardní edice pro PlayStation 5 a posléze i edice pro PlayStation 4, až bude uvedena na trh, bude také obsahovat exkluzivní úkol, a to úkol The Haunted Hogsmeade Shop, a bonus za předobjednávku v podobě receptu na lektvar Felix Felicis.

Hogwarts Legacy Deluxe Edition bude obsahovat i některé bonusy navíc, třeba 72hodinový předčasný přístup do hry a balíček černé magie obsahující Thestral Mount, kosmetickou sadu černé magie, arénu bitvy černé magie a gardistický klobouk černé magie. Balíček Dark Arts bude k zakoupení též.

Pro příznivce sběratelských edic máme také dobrou zprávu. ta bude obsahovat mnohem více, než Deluxe Edition. Ultimátní edice hry bude obsahovat figurku plovoucí kouzelné hůlky v životní velikosti s knižním podstavcem, ocelové pouzdro a kosmetické DLC Kelpie Robe.

Hogwarts Legacy je hra s otevřeným kouzelnickým světem pro jednoho hráče, i tak bychom měli případné hráče varovat, že rozhodně nepotkají známé tváře, až na výjimku duchů, jako je třeba Skorobezhlavý Nick. Hra se totiž bude odehrávat na konci 19. století, tedy 100 let před příběhem samotného Harryho Pottera. Hra nabízí tedy úplně nový a originální příběh, který vám nabídne možnost převzít kontrolu nad svou vlastní postavou už v pátém ročníku studia potom, co přežijete záhadný incident. Bylo vám totiž umožněno pozdní přijetí, jelikož jste spjati s prastarou magií, která by mohla pomoci vypořádat se s gobliní vzpourou vedenou Ranrokem a temným čarodějem Victorem Rookwoodem. Oba jsou totiž na stopě magii, kterou kouzelníci skrývají a mohla by zapříčinit konec světa, když se dostane do nesprávných rukou.

Známé tváře sice tedy neuvidíte, ale jinak byste se měli cítit jako doma. Po vytvoření nové postavy, která nabízí hned jisté množství možností, si budete moci vybrat svou vlastní kolej, navštěvovat výuku, kde se naučíte vařit lektvary, nová kouzla i jak se bránit proti černé magii atd. Nesmíte ale opomínat ani prohlubování vazeb s lidmi kolem vás, hlavně s vašimi přáteli, kteří vám budou pomáhat, přinesou spoustu výhod a budou vás následovat na cestě za vaším dobrodružstvím.

Kouzla tedy budou nejspíš hrát prim v celém zážitku a díky velkým možnostem a obsáhlé zásobě kouzel, budete moci přistupovat k nejrůznějším hádankám a výzvám na několik způsobů. Dokonce i, jste-li fanouškem černé magie, budete mít možnost se přidat na temnější stranu kouzelnického světa. Tato nová hra vám bude klást minimální překážky v tom, jak se rozhodnete svůj virtuální život žít.

Boj však nebude vše, co tato hra nabídne. Pokud nebudete trávit čas na hodinách nebo nad úkoly, můžete se vydat na průzkum celé školy a navštívit místa známá z filmů, jako třeba společenské místnosti. Můžete se také vydat na místa nová. Můžete se těšit i na Prasinky a další vesnice plné NPC a úkolů k dokončení. Rozsáhlá bude i možnost cestování - třeba v podobě koštěte i magických zvířat. I tak ale musíme fanoušky zklamat, Famfrpál nebude součástí příběhu a tato možnost tedy odpadá

Možnosti se však nebudou vztahovat jen na hlavní postavu - hra bude obsahovat i Komnatu nejvyšší potřeby, obytný prostor s možností kosmetických změn i schopnost přidávat předměty (zahrada, lektvarová stanice). v KNP najdete i Vivarium, kde budete moci komunikovat se zachráněnými zvířaty.

Vypadá to tedy na skutečně strhující zážitek. A jako bonus pro vás mám ještě prohlídku jednotlivých kolejních místností: NEBELVÍR, HAVRASPÁR, MRZIMOR a ZMIJOZEL

Už teď se moc těším, co z toho nakonec vznikne a pokud by se někomu z čtenářů poštěstilo dříve, než nám v redakci, budeme v komentářích rádi za jakoukoliv kritiku či recenzi

Krásné prázdniny přeje vaše NaomiKorekturu provedla Shuren Dee Kamiki, která se tímto omlouvá za pozdní vydání tohoto článku.

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Autor: Naomi Praychild | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2007-2008 tým Denního Věštce | Design by Daniel Simon, Robin Cook & Daniell Moon
Stránky optimilizovány pro Firefox; Opera 9.27 a vyšší. Při používání IE nezaručujeme správný chod!

Powered by phpRS | Designed by PaBi3 RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1 |